Modernizacja infrastruktury drogowej na obszarze gminy Żukowice

GMINA ŻUKOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00472116
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00472116/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-27 09:33
Lokalizacja
Żukowice, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-123cff49-39d1-11ef-880f-0e435a8a43bc
Identyfikator
6931940582
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie usuwania gleby

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWNICTWA DROGOWEGO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGłogów, PL · lot 0
3 249 382,22 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00472116 z dnia 2024-08-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja infrastruktury drogowej na obszarze gminy Żukowice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻUKOWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647386

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ŻUKOWICE 148

1.5.2.) Miejscowość: Żukowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 67-231

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.) Numer telefonu: 76 831 42 41

1.5.8.) Numer faksu: 76 831 41 49

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@zukowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.zukowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zukowice.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja infrastruktury drogowej na obszarze gminy Żukowice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-123cff49-39d1-11ef-880f-0e435a8a43bc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00472116

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00036056/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Modernizacja infrastruktury drogowej na obszarze gminy Żukowice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00396526

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RiD.271.3.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2493488,98 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Modernizacja infrastruktury drogowej na obszarze gminy Żukowice”. Inwestycja jest objęta dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – Edycja nr 8.
Na przedmiot zamówienia składają się poniższe zakresy prac (robót):

I. Przebudowa drogi na dz. nr 105, 101, 100/1 obręb Słone w ramach zadania „Odbudowa drogi – dz. nr 105 obręb Słone w km 0+000 – 0+260”

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej w m. Słone dz. nr 105, 101, 100/1 obręb Słone o łącznej długości ok. 310mb (etap I – nawierzchnia bitumiczna dł. 260 mb, etap II – nawierzchnia tłuczniowa dł. 50 mb). Szerokość jezdni projektuje się jako 3,5 m. Ponadto planuje się budowę zjazdów w konstrukcji jak jezdnia, a także budowę poboczy z kruszywa lub bitumicznych i odtworzenie terenów zielonych. Dodatkowo wykonane zostaną roboty remontowe i utrzymaniowe związane z rowem wzdłuż dz. nr 101 i 100/1, tj. oczyszczenie dna istniejącego rowu z mułu na długości ok. 5mb w obie strony od przepustu, remont (wymiana) przepustu i ścianki czołowej zgodnie z przedmiarem robót.
Z uwagi na bliskość sieci energetycznej konieczne jest wykonanie analizy technicznej wpływu oddziaływania projektowanego zagospodarowania terenu na istniejącą sieć i pozytywne uzgodnienie jej z Tauron Dystrybucja S.A. przed rozpoczęciem robót.

II. Przebudowa drogi wewnętrznej na dz. nr 123/3 i drogi gminnej nr 100041D (dz. nr 147) w m. Kamiona, gmina Żukowice polegająca na budowie chodnika i utwardzonego pobocza

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi wewnętrznej na dz. nr 123/3 i drogi gminnej nr 100041D (dz. nr 147) w m. Kamiona polegająca na budowie chodnika na długości około 83mb i utwardzonego pobocza na długości 35mb. Zakłada się wykonanie ciągu z kostki betonowej na drodze wewnętrznej o szerokości zmiennej 1,20-1,40 m, natomiast na drodze publicznej chodnik o szerokości 1,80 - 2,00 m ograniczony od strony jezdni krawężnikiem betonowym najazdowym 15x22 cm wyniesionym na 0-6 cm lub krawężnikiem betonowym 15x30 cm wyniesionym na 10 cm, pobocze o szerokości zmiennej od 0,75 do 1,80 m oraz budowę zjazdu z kostki betonowej o szerokości 4,00m. Ponadto inwestycja zakłada montaż oznakowania pionowego zgodnie z zatwierdzonym projektem stałej organizacji ruchu.

III Przebudowa drogi gminnej nr 100041D w m. Kamiona, gmina Żukowice polegająca na budowie chodnika oraz zakryciu rowu i budowie sieci kanalizacji deszczowej

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej nr 100041D (dz. nr 147) w m. Kamiona polegająca na budowie chodnika, dwóch zjazdów, zarurowaniu rowu i budowie kanalizacji deszczowej. Zakłada się wykonanie chodnika z kostki betonowej szarej o szerokości 1,80 – 2,30 m i na długości około 42mb i zjazdów o szerokości 3,50m oraz dojść. Chodnik będzie ograniczony od strony jezdni istniejącym krawężnikiem betonowym najazdowym 15x22 cm wyniesionym na 0-6 cm, od strony posesji ograniczony obrzeżami betonowymi 8x30 cm. Zarurowanie rowu poprzez budowę odcinka kanalizacji deszczowej grawitacyjnej z rur PCV 400 i PCV 200 mm oraz przykanalików do istniejących wpustów deszczowych i projektowanych studni DN 1000 i DN500. Ponadto w ramach inwestycji planuje się wymianę istniejącego wpustu wraz ze studzienką osadnikową oraz odmulenie rowu na odcinku ok. 21 mb oraz montaż barierki i oznakowania zgodnie z zatwierdzonym projektem stałej organizacji ruchu.

IV. Przebudowa ciągu pieszo – jezdnego na dz. nr 375, 370/1, 354 obręb Kłoda

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi (ciągu pieszo – jezdnego) na dz. nr 375, 370/1, 354 obręb Kłoda o długości około 59 mb i szerokości 3,5 m z zawężeniem do 3,0 m. W osi ciągu projektuje się ściek z dwóch rzędów kostki betonowej szarej o gr. 6 cm. Planuje się budowę poboczy utwardzonych w konstrukcji jak nawierzchnia ciągu. Całość obramowana zostanie obrzeżami betonowymi 8x30 cm a tereny zielone odtworzone.

V. Remont nawierzchni ciągów pieszych – dz. nr 214/1 obręb Nielubia

a) Remont nawierzchni ciągów pieszych – dz. nr 214/1 obręb Nielubia na wysokości posesji nr 75 w m. Nielubia Przedmiotem zamówienia jest remont istniejącego ciągu pieszego na wysokości posesji nr 75 (dz. nr 214/1 obręb Nielubia) na długości około 47m. Szerokość ciągu projektuje się jak w stanie istniejącym – 2,0 m. Zakłada się wykonanie ciągu z kostki betonowej szarej, obramowanej obrzeżami betonowymi 8x30 cm. Ponadto inwestycja zakłada montaż oznakowania pionowego zgodnie z zatwierdzonym projektem stałej organizacji ruchu oraz prace ziemne związane z humusowaniem i obsianiem trawą.
b) Remont nawierzchni ciągu pieszego – dz. nr 214/1 obręb Nielubia na wysokości posesji nr 78 w m. Nielubia
Przedmiotem zamówienia jest remont istniejącego ciągu pieszo - jezdnego na wysokości posesji nr 78 (dz. nr 214/1 obręb Nielubia) na długości około 45m. Szerokość ciągu projektuje się jak w stanie istniejącym – od 3,9 do 5,3m. Zakłada się wykonanie ciągu z kostki betonowej szarej, obramowanej obrzeżami betonowymi 8x30 cm oraz krawężnikami najazdowymi betonowymi 15x22 cm. Ponadto inwestycja zakłada montaż oznakowania pionowego zgodnie z zatwierdzonym projektem stałej organizacji ruchu.

VI. Remont drogi gminnej nr 100051D w m. Kromolin

Przedmiotem zamówienia jest remont drogi gminnej nr 100051D w m. Kromolin (dz. nr 300/4, 300/2) polegający na frezowaniu nawierzchni bitumicznej i wykonaniu nowej nawierzchni z mieszanek mineralno – bitumicznych (nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych, asfaltowa warstwa ścieralna o gr. po zagęszczeniu 3cm SMA 11; nawierzchnia z mieszanek mineralno – bitumicznych grysowych, asfaltowa warstwa wiążąca AC16 W o gr. po zagęszczeniu 4 cm) na powierzchni ok. 200 m2 zgodnie z przedmiarem i załącznikiem graficznym.

VII. Remont drogi gminnej nr 100061D w m. Nielubia

Przedmiotem zamówienia jest remont drogi gminnej nr 100061D w m. Nielubia w obrębie przejazdu kolejowego na długości ok. 30mb i szerokości 4 m. W ramach inwestycji zakłada się wykonanie drogi o nawierzchni mineralno – bitumicznej o szerokości 4,0 mb na podbudowie wraz z obustronnym poboczem o szerokości 0,5 mb.

VIII. Remont drogi gminnej dz. nr 371/2,372 obręb Nielubia

Przedmiotem zamówienia jest remont istniejącej drogi gminnej w m. Nielubia - dz. nr 371/2, 372 obręb Nielubia na długości ok. 470 mb w zakresie wymiany górnych warstw konstrukcyjnych nawierzchni. Szerokość jezdni projektuje się jako 4,0 m.
Ponadto planuje się budowę zjazdów w konstrukcji jak jezdnia, a także budowę poboczy z kruszywa obustronnie o szer. 0,5 m bitumicznych i odtworzenie terenów zielonych.
Zakres prac na podstawie przedmiaru robót m.in.: Wyrównanie istniejącej podbudowy tłuczniem kamiennym, Ułożenie geowłókniny, Skropienie nawierzchni drogowej emulsją, Nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych - warstwa ścieralna asfaltowa - grubość po zagęszczeniu 5 cm, wykonanie zjazdów i poboczy oraz terenów zielonych, reprofilacja i oczyszczenie skarp rowu, remont placu – poszerzenia drogi - przyległego do drogi oraz wprowadzenie stałej organizacji ruchu zgodnie z zatwierdzoną organizacją ruchu.
Odprowadzanie wód roztopowych i opadowych planuje się wykonać jak w stanie istniejącym, tj. poprzez nadanie nawierzchni jezdni poprzecznych i podłużnych spadków, kierujących wody opadowe i roztopowe na tereny zielone.

IX. Remont dróg dojazdowych do gruntów rolnych:
a) Drogi o nawierzchni tłuczniowej : Zakres prac zgodny z przedmiarem robót.
1) Remont drogi gminnej dz. nr 589 obręb Brzeg Głogowski i dz. nr 298/1 obręb Czerna
2) Remont drogi gminnej dz. nr 121, 122 obręb Kamiona
3) Remont drogi gminnej dz. nr 109 obręb Słone
4) Remont drogi gminnej dz. nr 284, 267 obręb Zabłocie
5) Remont drogi gminnej dz. nr 639/2 obręb Brzeg Głogowski, dz. nr 224,225 obręb Domaniowice, dz. nr 485 obręb Kromolin
b) Drogi o nawierzchni gruntowej: Należy z przedmiaru robót wykluczyć pozycję 1.1.3 i 1.1.4
1) Remont drogi gminnej dz. nr 126/10 obręb Bukwica
2) Remont drogi gminnej dz. nr 134, 143,72 obręb Nielubia
3) Remont drogi gminnej dz. nr 63,7 obręb Nielubia
Uwaga: Przedmiotowe drogi należy wyrównać w okresie suchym, bez opadów. Wykonawca jest zobowiązany wykonywać pracę ,tak aby nie kolidować z pracami na gruntach rolnych.
c) Przebudowa drogi wewnętrznej – dz. nr 40 obręb Dankowice. Zakres prac zgodny z przedmiarem robót
Inwestycja zakłada przebudowę drogi gruntowej na długości ok. 150 mb polegającą na wykonaniu płyt betonowych na istniejącej drodze wraz z wykonaniem obustronnych poboczy z tłucznia kamiennego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3249382,22 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3486152,10 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3249382,22 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 390768960

7.3.3) Ulica: Mickiewicza 63

7.3.4) Miejscowość: Głogów

7.3.5) Kod pocztowy: 67-200

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3249382,22 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane