Rozbiórka obiektów budowlanych we wskazanych adresach we Wrocławiu – 2 ZADANIA.

ZARZĄD ZASOBU KOMUNALNEGO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00387326
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00387326/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-08-22 12:11
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8a55b6af-496a-44c1-9847-88b32979d8ff
Identyfikator
8971660625
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

Wykonawcy

2 przyznane

WYBURZENIA M.KWIATKOWSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGorzów Wlkp., PL · lot 0
153 750 PLN
GRUPA JMK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSkawina, PL · lot 1
204 180 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00387326 z dnia 2025-08-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbiórka obiektów budowlanych we wskazanych adresach we Wrocławiu – 2 ZADANIA.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD ZASOBU KOMUNALNEGO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 932671448

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. św. Elżbiety 3

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 50-111

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@zzk.wroc.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.zzk.wroc.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zzk-wroc.logintrade.net/zapytania_email,202236,2187737454e28cf7924dd0a889440943.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbiórka obiektów budowlanych we wskazanych adresach we Wrocławiu – 2 ZADANIA.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8a55b6af-496a-44c1-9847-88b32979d8ff

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00387326

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-08-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00062751/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.17 Rozbiórki obiektów budowlanych we wskazanych adresach we Wrocławiu.

1.1.18 Rozbiórki obiektów budowlanych we wskazanych adresach we Wrocławiu.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00288271

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZZK - NZ/241/3408/98/25

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 496171,80 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie rozbiórki obiektów budowlanych objętych zarządem ZZK przy: ul. Kościuszki 35C, ul. Daszyńskiego 17a, ul. Biskupa Tomasza Pierwszego 6a i ul. Rękodzielnicza 32b/Tkackiej 34.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje m.in:
1) rozpoznanie warunków robót budowlanych, podłączeń instalacji, dostępności terenu (w tym przede wszystkim utrudnień dla przejazdu sprzętu i środków transportu technologicznego) oraz innych ograniczeń dla potrzeb rozbiórki,
2) roboty przygotowawcze i zabezpieczające, w tym wygrodzenie, zabezpieczenie i oznakowanie terenu rozbiórki, zabezpieczenie rosnących w pobliżu drzew i krzewów,
3) usunięcie z nieruchomości nagromadzonych śmieci i wywóz do miejsca zagospodarowania odpadów,
4) przeprowadzenie robót rozbiórkowych obiektów budowlanych,
5) roboty wykończeniowe na każdym adresie, w tym dla ul. Kościuszki 35C - wykonanie prac wskazanych w zestawieniu prac do wykonania,
6) wywóz gruzu i innych materiałów z rozbiórki do miejsca zagospodarowania odpadów, z uwzględnieniem opłaty za składowanie i utylizację posegregowanego materiału,
7) zagospodarowanie terenu po rozbiórce, zgodnie z zatwierdzonymi projektami budowlanymi rozbiórki obiektu budowlanego, decyzjami pozwolenia na rozbiórkę, oraz Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych,
8) dla każdego adresu: przygotowanie dokumentacji geodezyjnej powykonawczej z aktualizacją mapy zasadniczej, zgłoszenie likwidacji obiektów w Zarządzie Geodezji, Kartografii i Katastru Miejskiego we Wrocławiu oraz uzyskanie poświadczonej urzędowo mapy z naniesionymi zmianami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

4.5.5.) Wartość części: 180196,80 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie rozbiórki obiektów budowlanych objętych zarządem ZZK przy: ul. Grabiszyńska 290, ul. Jordanowska 22, ul. Jerzmanowska 102a, ul. Krępicka 14 i ul. Krępicka 16 (ul. Brzezińska 8).
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje m.in:
1) rozpoznanie warunków robót budowlanych, podłączeń instalacji, dostępności terenu (w tym przede wszystkim utrudnień dla przejazdu sprzętu i środków transportu technologicznego) oraz innych ograniczeń dla potrzeb rozbiórki,
2) roboty przygotowawcze i zabezpieczające, w tym wygrodzenie, zabezpieczenie i oznakowanie terenu rozbiórki, zabezpieczenie rosnących w pobliżu drzew i krzewów,
3) ul. Grabiszyńska 290 - oczyszczenie terenu z roślin i wycinka drzew zgodnie z mapą dendrologiczną, rozbiórka stropu nad piwnicą, skucie posadzki piwnicy, rozbiórka schodów zewnętrznych, świetlików, ścian wydzielonej strefy na odpady (osłona śmietnikowa),
4) ul. Jerzmanowska 102a - rozbiórka budynków gospodarczych wraz z istniejącymi tymczasowymi zabudowami, zadaszeniami, wygrodzeniami,
5) usunięcie z nieruchomości nagromadzonych śmieci i wywóz do miejsca zagospodarowania odpadów,
6) przeprowadzenie robót rozbiórkowych obiektów budowlanych,
7) roboty wykończeniowe na każdym adresie,
8) wywóz gruzu i innych materiałów z rozbiórki do miejsca zagospodarowania odpadów, z uwzględnieniem opłaty za składowanie i utylizację posegregowanego materiału,
9) zagospodarowanie terenu po rozbiórce, zgodnie z zatwierdzonymi projektami budowlanymi rozbiórki obiektu budowlanego, decyzjami pozwolenia na rozbiórkę, oraz Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych,
10) ul. Grabiszyńska 290 i ul. Krępicka 14 - po przeprowadzeniu robót rozbiórkowych wykonanie ogrodzenia terenu, przy czym dla adresu ul. Grabiszyńska 290 mają to być panele z siatki montowane do słupków montażowych jako uzupełnienie istniejącego ogrodzenia terenu,
11) dla każdego adresu: przygotowanie dokumentacji geodezyjnej powykonawczej z aktualizacją mapy zasadniczej, zgłoszenie likwidacji obiektów w Zarządzie Geodezji, Kartografii i Katastru Miejskiego we Wrocławiu oraz uzyskanie poświadczonej urzędowo mapy z naniesionymi zmianami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

4.5.5.) Wartość części: 315975,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 136530,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 793350,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 153750,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WYBURZENIA M. Kwiatkowska Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 361004604

7.3.4) Miejscowość: Gorzów Wielkopolski

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 153750,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 95 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 13

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 13

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 159900,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 523365,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 204180,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GRUPA JMK Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 542033971

7.3.4) Miejscowość: Skawina

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 204180,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 100 dni

2025-08-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane