"Wymiana źródeł ciepła w budynkach administrowanych przez Nadleśnictwo Karczma Borowa - uchwała antysmogowa. Przebudowa budynków mieszkalnych Poniec i Karczma Borowa w zakresie zmiany źródła ciepła"

Nadleśnictwo Karczma Borowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00388543
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00388543/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-08-25 09:01
Lokalizacja
Leszno, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c1308944-325f-4d35-a05e-b3c252eb4930
Identyfikator
6970019339
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Kotły lokalnych układów ogrzewaniaRoboty instalacyjne w budynkachKotły grzewcze centralnego ogrzewania

Wykonawcy

1 przyznane

GRZEGORZ ŁAPAWAGłogów, PL · lot 0
179 212,57 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00388543 z dnia 2025-08-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Wymiana źródeł ciepła w budynkach administrowanych przez Nadleśnictwo Karczma Borowa - uchwała antysmogowa. Przebudowa budynków mieszkalnych Poniec i Karczma Borowa w zakresie zmiany źródła ciepła"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Nadleśnictwo Karczma Borowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 410008085

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Leszczyńska 39, Kąkolewo

1.5.2.) Miejscowość: Leszno

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-100

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: karczmaborowa@poznan.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.karczmaborowa.poznan.lasy.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c1308944-325f-4d35-a05e-b3c252eb4930

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Leśnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Wymiana źródeł ciepła w budynkach administrowanych przez Nadleśnictwo Karczma Borowa - uchwała antysmogowa. Przebudowa budynków mieszkalnych Poniec i Karczma Borowa w zakresie zmiany źródła ciepła"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c1308944-325f-4d35-a05e-b3c252eb4930

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00388543

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00156300/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Wymiana źródeł ciepła w budynkach administrowanych przez Nadleśnictwo Karczma Borowa - uchwała antysmogowa

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00359573

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

art. 305 pkt 2, Zamawiający dwukrotnie wszczynał przedmiotowe postępowanie dla części 5 - Poniec antysmogowa” oraz dla części 6 -Karczma Borowa, w trybie podstawowym bez negocjacji zgodnie z art. 275 pkt 1 ustawy (ogłoszenie o zamówieniu w BZP pod nr 2025/BZP 00229856/01 z dnia 14.05.2025 r. oraz nr 2025/BZP 00279484/01 z dnia 16.06.2025
r.). W obu przypadkach, w wyznaczonym terminie nie wpłynęły żadne oferty, dlatego Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania dla części 5 i 6 na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy PZP. Informację o unieważnieniu pierwszego postępowania oraz ogłoszenie o wyniku postępowania (unieważnieniu) opublikowano 02.06.2025 r. w BZP (ogłoszenie nr ogłoszenia 2025/BZP 00258478/01). Informacja o unieważnieniu drugiego postępowania opublikowano 11.07.2025 r., w dniu 17.07.2025 r. opublikowano w BZP ogłoszenie o wyniku postępowania (unieważnieniu) – nr ogłoszenia 2025/BZP 00330772/01

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-2fb40d92-d820-45ba-bf22-13ae357a2f3c i ocds-148610-1ef10094-2c93-4a7f-a20c-ab9209b2a660

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.21.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 256827,08 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. Wymiana źródeł ciepła w budynkach administrowanych przez
Nadleśnictwo Karczma Borowa - uchwała antysmogowa. Przebudowa budynków mieszkalnych Poniec i Karczma Borowa w
zakresie zmiany źródła ciepła. Wymiana starych kotłów na nowe, spełniające normy klasowości wraz z niezbędnymi instalacjami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 42515000-9 - Kotły lokalnych układów ogrzewania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

44621220-7 - Kotły grzewcze centralnego ogrzewania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 179212,57 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 179212,57 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 179212,57 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Instalacji i Urządzeń Sanitarnych TERMO-AQUA Grzegorz Łapawa

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6931724335

7.3.3) Ulica: Wita Stwosza

7.3.4) Miejscowość: Głogów

7.3.5) Kod pocztowy: 67-200

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 179212,57 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane