„Odbudowa drogi – ul. Łąkowej w km 0+000-0+200 w Chałupkach”

Gmina Krzyżanowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00389322
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00389322/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-08-25 12:21
Lokalizacja
Krzyżanowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ad7dacaa-c806-44f0-aab2-8566bfddc178
Identyfikator
6391986361
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie kanałów ściekowychRoboty w zakresie budowy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

MARIOLA STUDNICZABEŁKÓW, PL · lot 0
220 817,8 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00389322 z dnia 2025-08-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Odbudowa drogi – ul. Łąkowej w km 0+000-0+200 w Chałupkach”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Krzyżanowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258440

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Główna 5

1.5.2.) Miejscowość: Krzyżanowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-450

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: (+48)324194050

1.5.8.) Numer faksu: (+48)324194234

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@krzyzanowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.krzyzanowice.pl/bip/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ad7dacaa-c806-44f0-aab2-8566bfddc178

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Odbudowa drogi – ul. Łąkowej w km 0+000-0+200 w Chałupkach”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ad7dacaa-c806-44f0-aab2-8566bfddc178

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00389322

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00042542/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Odbudowa drogi – ul. Łąkowej w km 0+000-0+200 w Chałupkach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00328466

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Gp-Zp.27101.6.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 219484,62 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia publicznego jest wykonanie robót i czynności związanych z realizacją zadania pn.: „Odbudowa drogi – ul. Łąkowej w km 0+000-0+200 w Chałupkach” na długości 200 mb i szer. 3,5 m, w tym wykonanie wszystkich prac opisanych w dokumentacji: projekcie technicznym (opis techniczny wraz z planem zagospodarowania terenu), specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz w przedmiarze robót, jakie z technicznego punktu widzenia są konieczne do prawidłowego wykonania i oddania do użytkowania przedmiotowego zadania. Zadanie zlokalizowane jest w granicy pasa drogowego drogi gminnej – działki nr 501 ob. Chałupki. Odbudowa drogi na odcinku od skrzyżowania z ul. Bogumińską do końca ul. Łąkowej w Chałupkach.
2. Zadanie obejmuje m.in.:
 usunięcie nawierzchni bitumicznej jezdni ul. Łąkowej o szerokości ok 3,5 m;
 remont kratek ściekowych oraz studni rewizyjnych kanalizacji deszczowej;
 montaż obustronny krawężników najazdowych;
 regulacja wjazdów do posesji oraz utwardzonych poboczy;
 przygotowanie istniejącej podbudowy oraz wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej jezdni o szerokości 3,5 m;
 ręczne plantowanie poboczy gruntowych;
 odtworzenie oznakowania poziomego.
3. W zakresie wykonania zadania Wykonawca winien wykonać wszystkie inne czynności niezbędne do jego zrealizowania, wynikające z projektów, uzgodnień i pozwoleń lub obowiązujących przepisów prawa polskiego m.in. Wykonawca dokona wytyczenia geodezyjnego oraz wykona geodezyjną inwentaryzację powykonawczą, a także wykona inne czynności, które mogą wyniknąć w trakcie realizacji zadania; wykona wszystkie czynności związane z przestrzeganiem zasad BHP i utrzymania porządku na terenie budowy oraz bezpieczeństwa (czynności z BHP i BRD); wykona wszystkie niezbędne pomiary kontrolne związane z prowadzonymi robotami; dokona wszelkich uzgodnień branżowych i poniesie wszelkie z tego tytułu koszty, konsultacji, nadzorów; czynności związane ze składowaniem i utylizacją odpadów, a także wszystkie inne czynności niezbędnych do jego prawidłowego wykonania. Wykorzystanie materiału z rozbiórki należy uzgodnić z inwestorem. Inwestor ma prawo wskazać materiały do odzysku wraz z miejscem zdeponowania w odległości 8 km, na które Wykonawca wywiezie materiały przydatne do dalszego wykorzystania.
4. Wszelkie koszty i opłaty związane z wykonaniem wszystkich czynności niezbędnych do prawidłowego wykonania zadania Wykonawca winien uwzględnić w swojej ofercie.
5. Materiały i urządzenia użyte do wykonania przedmiotu umowy powinny odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2023r. poz. 682), ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (t.j. Dz. U. z 2021r. poz. 1213) oraz wymogom specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót i SWZ.
6. Wykonawca dokona zgłoszeń inspektorom nadzoru oraz właściwym służbom, robót wymagających wykonania pomiarów lub oceny stanu technicznego dokonując w konsekwencji wszystkich odbiorów technicznych jeżeli takie będą konieczne do przeprowadzenia odbioru końcowego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 220817,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 319800,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 220817,80 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: "EKOLAND" Mariola Studnic

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6391001744

7.3.3) Ulica: Długa 19

7.3.4) Miejscowość: Zabełków

7.3.5) Kod pocztowy: 47-460

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 220817,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zadanie realizowane w ramach wydanej decyzji Ministra Finansów o zapewnieniu finansowania wydatków ze środków budżetu państwa uwzględnionych w rezerwie celowej na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych.
2025-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane