Przebudowa dwóch odcinków drogi gminnej nr 101016N w m. Gronowo Górne, ul. Berylowa – Etap I

Gmina Elbląg

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00472597
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00472597/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-27 11:28
Lokalizacja
Elbląg, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b0e6de1c-780c-4ede-9a42-14d91084c1b4
Identyfikator
5783105254
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00472597 z dnia 2024-08-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dwóch odcinków drogi gminnej nr 101016N w m. Gronowo Górne, ul. Berylowa – Etap I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Elbląg

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747738

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Browarna 85

1.5.2.) Miejscowość: Elbląg

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-300

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.7.) Numer telefonu: 552341884

1.5.8.) Numer faksu: 552340871

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminaelblag.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.gminaelblag.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/960087

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa dwóch odcinków drogi gminnej nr 101016N w m. Gronowo Górne, ul. Berylowa – Etap I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b0e6de1c-780c-4ede-9a42-14d91084c1b4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00472597

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00064446/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.16 Wykonanie nawierzchni asfaltowej drogi nr 101016N - ul. Berylowa Gronowo Górne

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00431983

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.12.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1846500,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pod nazwą: „Przebudowa dwóch odcinków drogi gminnej nr 101016N w m. Gronowo Górne, ul. Berylowa – Etap I”
2. Zamówienie obejmuje przebudowę jednego z dwóch odcinków drogi gminnej nr 101016N w miejscowości Gronowo Górne o długości ok. 230mb i szerokości 5,0-6,0m, stanowiący dojazd do zabudowy przemysłowo- usługowej. W zakres inwestycji wchodzi:
1) wykonanie nawierzchni bitumicznej jezdni:
a) wzmocnienie podłoża i wykonanie warstw konstrukcyjnych,
b) ułożenie nawierzchni bitumicznej (warstwa wiążąca AC16W KR3, warstwa ścieralna SMA 8 KR3),
c) przebudowa istniejących zjazdów,
d) korekta geometrii skrzyżowania
2) budowa kanalizacji deszczowej odprowadzającej wody opadowe do istniejącego rowu przydrożnego:
a) budowa kanalizacji deszczowej z rur PVC-U odprowadzającej wody opadowe i roztopowe do istniejącego rowu przydrożnego,
b) montaż separatora lamelowego ze zintegrowanym osadnikiem,
c) oczyszczenie i niwelacja rowu do rzędnych określonych w dokumentacji.
3. Szczegółowy zakres robót objętych niniejszym zamówieniem został określony zgodnie z art. 103 ust. 1 ustawy Pzp za pomocą dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, a także w oparciu o przedmiary.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena oferty z najniższą ceną (2271195 zł brutto) przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (2000000 zł brutto) i Zamawiający nie może zwiększyć tej kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2271195,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3584348,34 PLN

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Przedmiotowe postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp., ponieważ cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie może zwiększyć tej kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
2024-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane