Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej dla budynku Uczelni przy ulicy Chopina 53 w Szczecinie.
ZACHODNIOPOMORSKI UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNY W SZCZECINIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00390927
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00390927/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-08-26 10:09
- Lokalizacja
- Szczecin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e7540449-e8db-4348-b1ec-85f21bf7d3ab
- Identyfikator
- 8522545056
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00390927 z dnia 2025-08-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej dla budynku Uczelni przy ulicy Chopina 53 w Szczecinie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZACHODNIOPOMORSKI UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNY W SZCZECINIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 320588161
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: al. Piastów 17
1.5.2.) Miejscowość: Szczecin
1.5.3.) Kod pocztowy: 70-310
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@zut.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zut.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e7540449-e8db-4348-b1ec-85f21bf7d3ab1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Nauka i Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej dla budynku Uczelni przy ulicy Chopina 53 w Szczecinie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e7540449-e8db-4348-b1ec-85f21bf7d3ab
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00390927
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-08-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Podstawa prawna zastosowania trybu z wolnej ręki:
art. 214 ust. 1 pkt 1) lit. a) w zw. z art. 305 pkt 1 ustawy Pzp
Podstawa faktyczna zastosowania trybu z wolnej ręki
Usługa dystrybucji energii elektrycznej może być świadczona tylko przez jednego Wykonawcę, Zamawiający odstępuje od
zastosowania trybu podstawowego udzielania zamówienia publicznego w tym zakresie na rzecz zastosowania trybu z
wolnej ręki w oparciu o przepisy art. 305 ust 1 ustawy Pzp Podmiotem świadczącym usługi przesyłania i dystrybucji energii
elektrycznej powinien być podmiot, do którego sieci przyłączone są nieruchomości i Zamawiający nie ma innej możliwości
niż zawarcie umowy z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej na danym terenie. Poza tym wysokość stawek za przesył energii jest
regulowana przez Urząd Regulacji Energetyki i nie podlega negocjacjom.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/ATG/772/2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej na czas nieokreślony.
4.5.3.) Główny kod CPV: 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENEA Operator Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7822377160
7.3.3) Ulica: Strzeszyńska 58
7.3.4) Miejscowość: Poznań
7.3.5) Kod pocztowy: 60-479
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 296633,61 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2029-07-29SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Wskazany w ogłoszeniu okres obowiązywania umowy ma charakter przykładowy, w rzeczywistości umowa została zawartana czas nieokreślony. Zamawiający jako wartość umowy wpisał szacunkową wartość zamówienia podniesioną o należny
podatek VAT w okresie 4 lat.
| 2025-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |