Usługa prowadzenia rozliczeń realizowanych przez Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Otwocku świadczeń medycznych finansowanych ze środków publicznych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Powiatowe Centrum Zdrowia sp. z o.o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00393140
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00393140/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-08-27 10:41
- Lokalizacja
- Otwock, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-041beea8-ecd6-4aca-9d67-a90a85367747
- Identyfikator
- 5322044744
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Różne usługi dla przedsiębiorstw
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00393140 z dnia 2025-08-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa prowadzenia rozliczeń realizowanych przez Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Otwocku świadczeń medycznych finansowanych ze środków publicznych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowe Centrum Zdrowia sp. z o.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 146378640
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Batorego 44
1.5.2.) Miejscowość: Otwock
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-400
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: b.kalinowska@pcz-otwock.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pcz-otwock.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-041beea8-ecd6-4aca-9d67-a90a853677471.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa prowadzenia rozliczeń realizowanych przez Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Otwocku świadczeń medycznych finansowanych ze środków publicznych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-041beea8-ecd6-4aca-9d67-a90a85367747
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00393140
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-08-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00374658
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 15/PN/2025/BK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa prowadzenia rozliczeń realizowanych przez Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Otwocku świadczeń medycznych finansowanych ze środków publicznych przez Narodowy Fundusz Zdrowia w pełnym zakresie, obejmującym nadzór nad prawidłową ewidencją
2. Szczegółowy przedmiot zamówienia został przez Zamawiającego opisany w załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia oraz:
1) załącznik nr 1 – formularz ofertowy,
2) załącznik nr 2 – opis przedmiotu zamówienia,
3) załącznik nr 3 – projekt umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 79990000-0 - Różne usługi dla przedsiębiorstw
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:art. 255 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) – wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.
Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęła jedna oferta, złożona przez Mazowieckie Biuro Rozliczeń Kontraktów sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-848), ul. Żelazna 59 lok. 203. Oferta została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp, gdyż zawierała rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia – o ponad 30% niższą od wartości zamówienia ustalonej przed wszczęciem postępowania.
W dniu 21 sierpnia 2025 r. Zamawiający wezwał Wykonawcę – na podstawie art. 224 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp – do złożenia wyjaśnień dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny. Termin na złożenie wyjaśnień upłynął 26 sierpnia 2025 r., jednak Wykonawca nie przedstawił wymaganych wyjaśnień.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnił postępowanie.
| 2025-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |