Przebudowa i modernizacja magazynu i laboratoriów na 6 piętrze budynku B

Instytut Botaniki im. W. Szafera Polskiej Akademii Nauk

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00394315
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00394315/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-08-27 14:33
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-39553be3-532c-4a28-a3f6-4d458360427f
Identyfikator
6750001811
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweMontaż konstrukcji metalowychKonstrukcje z betonu zbrojonegoRoboty muroweRoboty w zakresie stolarki budowlanejInstalowanie wyrobów metalowychInstalowanie zabudowanych mebliRoboty izolacyjneInstalowanie sufitów podwieszanychInstalowanie ścianek działowychRoboty w zakresie okładziny tynkowejRoboty malarskieRoboty budowlane w zakresie budynkówObiekty naukoweInstalowanie wentylacjiInstalowanie urządzeń klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychRoboty instalacyjne elektryczne

Wykonawcy

1 przyznane

SPÓŁDZIELNIA RZEMIEŚLNICZA "BUDMET"Kraków, PL · lot 0
1 446 425,15 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00394315 z dnia 2025-08-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa i modernizacja magazynu i laboratoriów na 6 piętrze budynku B

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Instytut Botaniki im. W. Szafera Polskiej Akademii Nauk

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000325831

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Lubicz

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-512

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.) Numer telefonu: + 48 124241700

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@botany.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.botany.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-39553be3-532c-4a28-a3f6-4d458360427f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Działalność naukowa i badawcza

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa i modernizacja magazynu i laboratoriów na 6 piętrze budynku B

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-39553be3-532c-4a28-a3f6-4d458360427f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00394315

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-08-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00063999/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa i modernizacja magazynu i laboratoriów na 6 piętrze budynku B

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00325062

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DA.271.2.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1164973,34 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. Przebudowa i modernizacja magazynu i laboratoriów na 6 piętrze budynku B, realizowana w ramach projektu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, środki finansowe na realizację inwestycji związanych z kształceniem oraz działalnością naukową, zgodnie z informacją nr 7505/IB/SP/2024 z dnia 14.06.2024 r., znak: DN WIB.910.22.2023.EP; (numer umowy 7505/IB/SP/2024); tytuł projektu: „Adaptacja budowlana w zakresie istotnej infrastruktury laboratoryjnej IB PAN”
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) wykonanie następujących prac branży architektonicznej:
a) budowa przegrody termicznej od wewnątrz pomieszczenia nr 604,
b) wymiana stolarki drzwiowej oraz poszerzenie niektórych otworów drzwiowych,
c) budowa przedścianki w pom. 605a w celu zapewnienia REI 60 całości przegrody,
d) budowa szklanej ściany działowej pomiędzy pom. 603A i 603B,
e) wymianę baterii zlewowych,
f) montaż dozowników mydła, płynu dezynfekcyjnego i papieru,
g) wykonanie sufitów podwieszanych i obudów instalacji wentylacji mechanicznej w części pomieszczeń,
h) demontaże i rozbiórki,
i) uzupełnienia zabudowy gk po wykonaniu rozbiórek wentylacji grawitacyjnej;
2) wykonanie następujących prac branży instalacyjnej i konstrukcyjnej:
a) budowa instalacji wentylacji mechanicznej i klimatyzacji,
b) rozbudowa instalacji wod-kan.
c) przebudowa instalacji elektrycznej,
d) demontaż i przesunięcie niektórych grzejników,
e) wykonanie podkonstrukcji dla centrali oraz nadproży a także sposób postępowania przy dostosowywaniu otworów drzwiowych do wymiarów stolarki;
3) wykonanie rozbiórek:
a) należy zdemontować wszystkie istniejące drzwi z wyjątkiem drzwi do maszynowni. Wielkość otworów drzwiowych należy dostosować do wymiaru nowej stolarki drzwiowej,
b) istniejące kanały wentylacji grawitacyjnej wraz z obudową gk należy zdemontować,
c) w ścianie zewnętrznej murowanej należy wykonać otwór na czerpnię. W ścianie wewnętrznej murowanej należy wykonać przebicia dla kanałów wentylacji,
d) w pom. nr 604 należy zdemontować regały i grzejniki natomiast w pom 605A ścianki dygestorium oraz zabudowę meblową a także przenieść grzejnik.
3. Realizacja inwestycji musi być wykonana w dwóch etapach:
1) Etap I:
a) obejmuje zakres: pom. 604, 605, 605A oraz fragment korytarza,
b) w korytarzu należy wykonać śluzę dostępową poprzez wykonanie 2 tymczasowych ścian lekkich wraz ze wstawieniem drzwi dymoszczelnych w każdej ze ścian,
c) komunikacja dla prac remontowych nie może odbywać się przez klatkę schodową (gdzie odbywa się ruch pracowników), dostęp na 6 piętro możliwy tylko poprzez rusztowanie postawione przy budynku na wysokość dachu wraz z pomostem łączącym rusztowanie z oknem dachowym w pom. 604,
d) rusztowania ustawiane i demontowane do pomieszczenia 604 a następnie 607.
2) Etap II:
a) obejmuje zakres: wszystkie pozostałe pomieszczenia wraz korytarzem,
b) rusztowanie z pomostem do przesunięcia – dostęp remontowy przez okno dachowe w pom. 607,
c) śluza w korytarzu z etapu I do pozostawienia do samego końca prac (pomieszczenia z I etapu będą już użytkowane w trakcie prac II etapu).
4. Przedmiotowa inwestycja jest dofinansowana – realizowana w ramach projektu „Start IB PAN w dostępność (DOSTEP)”, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus na podstawie umowy nr FERS.03.01-IP.08-0003/24-00.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w:
1) Przedmiarze robót – załącznik nr 8 do SWZ;
2) Dokumentacji projektowej – załącznik nr 9 do SWZ;
3) Planie poprawy dostępności pomieszczeń – załącznik nr 10 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45262520-2 - Roboty murowe

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421160-3 - Instalowanie wyrobów metalowych

45421153-1 - Instalowanie zabudowanych mebli

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45442100-8 - Roboty malarskie

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45214630-5 - Obiekty naukowe

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1446425,14 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1699964,13 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1446425,14 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Spółdzielnia Rzemieślnicza BUDMET

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6750003299

7.3.3) Ulica: os. Szkolne 3

7.3.4) Miejscowość: Kraków,

7.3.5) Kod pocztowy: 31-975

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1446425,15 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane