Roboty budowlane na parterze budynku C Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy
SZKOŁA PODOFICERSKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W BYDGOSZCZY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00473143
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00473143/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-27 13:23
- Lokalizacja
- Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8ff79279-ce64-4465-b61f-1113d5595e8b
- Identyfikator
- 9531094487
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00473143 z dnia 2024-08-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane na parterze budynku C Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SZKOŁA PODOFICERSKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W BYDGOSZCZY
1.3.) Oddział zamawiającego: SP PSP
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 090585370
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Glinki 86
1.5.2.) Miejscowość: Bydgoszcz
1.5.3.) Kod pocztowy: 85-861
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.7.) Numer telefonu: 52 349 84 00
1.5.8.) Numer faksu: 52 375-30-77
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@sppsp.bydgoszcz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sppsp.bydgoszcz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8ff79279-ce64-4465-b61f-1113d5595e8b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty budowlane na parterze budynku C Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8ff79279-ce64-4465-b61f-1113d5595e8b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00473143
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00213608/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Roboty budowlane na parterze w budynku C Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00452896
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SPT.2370.8.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1900000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Charakterystyka przedmiotu zamówienia:
Przedmiot zamówienia obejmuje roboty budowlane na parterze w budynku C Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy. Przedmiot zamówienia powinien być wykonany zgodnie z dokumentacją budowlaną, specyfikacją techniczną oraz przedmiarem robót (stanowi materiał pomocniczy), wg podziału na poszczególne branże:
a) Branża architektoniczna,
b) Branża sanitarna,
c) Branża elektryczna.
Roboty budowlane na parterze w budynku C Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy należy wykonać, zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załączniki do niniejszej specyfikacji.
Wykonawca do wyceny powinien uwzględnić wszystkie prace potrzebne do całkowitej realizacji przedmiotu zamówienia.
Przedmiary robót są tylko materiałami pomocniczymi. Jeżeli Wykonawca po dokonaniu wizji lokalnej (pkt. 2.6 SWZ) uzna, że konieczne jest uwzględnienie prac i materiałów nieuwzględnionych w dokumentacji, powinien przyjąć je do wyceny. Jeżeli wykonawca uzna, że w danej pozycji należy zwiększyć ilość materiału, sprzętu lub robocizny powinien uwzględnić to przy wycenie przedmiotu umowy (np. równanie ścian tynkiem w celu uzyskania kątów prostych niezbędnych do uzyskania efektu zgodnie ze sztuką budowlaną).
Zamawiający wymaga, aby zastosowane materiały oraz wyposażenie budynku były wykonane
z dobrej jakości materiałów w związku ze specyfiką użytkową obiektu, odporne na uszkodzenia i trwałe.
Wszystkie materiały zastosowane w trakcie wykonywania robót budowlanych oraz dostarczone wyposażenie muszą zostać przedstawione przez Wykonawcę w postaci karty materiałowej do pisemnej akceptacji przez Zamawiającego.
Zamawiający wymaga aby Wykonawca dostosował obecną instalację centralnego ogrzewania prowadzącą z węzła cieplnego do nowych nagrzewnic lub dobrał odpowiednie nagrzewnice do istniejącej instalacji tak aby zapewnić ich prawidłowe funkcjonowanie.
2. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia:
2.1 Ofertę należy sporządzić zgodnie z wymaganymi przepisami prawa oraz treścią niniejszej SWZ.
2.2 Ukończyć roboty budowlane nie później niż do 28 lutego 2025 r.
2.3 Zrealizować co najmniej 60% wartości brutto przedmiotu zamówienia do 20 grudnia 2024 r.
2.4 Udzielić 60 miesięcy gwarancji na wykonane prace oraz zastosowane materiały, urządzenia
i wyposażenie oraz bezpłatny serwis i przeglądy na cały przedmiot umowy w tym na zamontowany sprzęt (dotyczy również wszystkich elementów wymiennych i podlegających zużyciu będących przedmiotem umowy np. akumulatory w lampach oświetlenia awaryjnego, przeglądy nagrzewnic, central wentylacyjnych, bram itp.). Gwarancja biegnie od dnia podpisania protokołu końcowego wykonanych robót.
2.5 Udzielić na przedmiot zamówienia 60 miesięcy rękojmi za wady liczone od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego wykonanych robót.
2.6 Mając na uwadze fakt, iż Zamawiający przewidział rozliczenie ryczałtowe, Wykonawca przed sporządzeniem oferty musi dokonać wizji lokalnej jako czynności pomocniczej przy przygotowaniu oferty oraz w celu zapoznania się ze stanem technicznym budynku, którego dotyczy zamówienie, a także zdobycia na swoją odpowiedzialność wszelkich dodatkowych informacji, które mogą być przydatne do przygotowania oferty. Termin wizji lokalnej należy uzgadniać pod numerem telefonu: +48 52 349 84 16 lub +48 52 349 84 19.
Wizji można dokonać do dnia poprzedzającego termin składania ofert
4.5.3.) Główny kod CPV: 45216121-8 - Roboty budowlane w zakresie obiektów straży pożarnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej
45431200-9 - Kładzenie glazury
45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych
45432110-8 - Kładzenie podłóg
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm.), powyższe postępowanie zostało unieważnione.Do dnia 26 sierpnia 2024 r. zostały złożone cztery oferty. Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia przedmiotowego postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1851050,05 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2492625,44 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
| 2024-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |