Modernizacja obiektów mostowych będących w zarządzie Burmistrza Miasta i Gminy Skawina

Gmina Skawina

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00396405
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00396405/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-08-28 13:57
Lokalizacja
Skawina, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-016e4952-93de-430c-88a9-6e9469816ce2
Identyfikator
6791023301
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie mostów drogowychRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Wykonawcy

2 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANO-USŁUGOWE GOMIBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBorek Szlachecki, PL · lot 0
447 658,5 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANO-USŁUGOWE GOMIBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBorek Szlachecki, PL · lot 1
33 025,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00396405 z dnia 2025-08-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja obiektów mostowych będących w zarządzie Burmistrza Miasta i Gminy Skawina

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Skawina

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555588

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Skawina

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-050

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@gminaskawina.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.malopolska.pl/umigskawina

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-016e4952-93de-430c-88a9-6e9469816ce2

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja obiektów mostowych będących w zarządzie Burmistrza Miasta i Gminy Skawina

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-016e4952-93de-430c-88a9-6e9469816ce2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00396405

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-08-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00074056/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.16 Modernizacja obiektów mostowych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00307871

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.24.GK.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 396014,40 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1 – Modernizacja obiektów mostowych będących w zarządzie Burmistrza Miasta i Gminy Skawina – Most na rzece Cedron w miejscowości Wola Radziszowska (obiekt nr 11).
Zakres przewidzianych robót: - oczyszczenie i wykoszenie skarp w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu, - oczyszczenie nisz podłożyskowych (oczep), uzupełnienie rozmytych szczelin przy podporach poprzez wypełnienie suchym betonem, - zabezpieczenie i konserwacja łożysk, - naprawa dolnej powierzchni płyty pomostu – poprzez odkucie luźnych części, wypiaskowanie, uzupełnienie ubytków zaprawą PCC, - naprawa pęknięć i zarysowań płyty – poprzez iniekcję żywiczną lub inną technologię naprawczą, - naprawa gzymsów i wyniesienia kap chodnikowych – poprzez odkucie luźnych części, wypiaskowanie, reprofilacja ubytków i naprawa pęknięć zaprawą PCC oraz wykonanie nawierzchni z żywicy na gzymsach, - naprawa skrzydeł przyczółków – poprzez odkucie luźnych części, wypiaskowanie, sklamrowanie pęknięć), reprofilacja ubytków zaprawą PCC,- wykonanie nowych balustrad wraz z zabezpieczeniem antykorozyjnym zestawem malarskim o grubości min. 260 mikronów i montażem, - zabezpieczenie antykorozyjne dźwigarów głównych nośnych i poprzecznic – poprzez oczyszczenie i konstrukcji stalowej np. piaskowanie lub hydropiaskowanie, oczyszczenie ognisk korozji wraz zabezpieczeniem zestawem malarskim o grubości min. 260 mikronów, - zabezpieczenie widocznych powierzchni betonowych (płyta, podpory) powłoką hydrofobową w kolorze bezbarwnym,- uszczelnienie widocznych przecieków przez płytę za pomocą iniekcji żywicznej lub inną technologią, - przebudowa (poprawa) barier ochronnych na dojazdach wraz z wymianą uszkodzonych elementów, - wykonanie płyt przejściowych z betonu na dojazdach - zbrojenie i beton, - frezowanie nawierzchni bitumicznej na obiekcie grubości 7 cm, - usunięcie istniejącej izolacji na obiekcie, - wyrównanie powierzchni płyty zaprawą PCC o średniej grubości 2 cm, - ułożenie izolacji termozgrzewalnej na obiekcie i płytach przejściowych, -wykonanie warstwy wiążącej AC16W grubości 4 cm, - wykonanie warstwy ścieralnej AC11S grubości 4 cm, - wykonanie dylatacji szczelnych bitumicznych szerokości 10 cm, -wykonanie nawierzchni bitumicznych na dojazdach (warstwa wyrównawcza) i warstwa ścieralna,- uzupełnienie poboczy wysiewką kamienną, gr. 10cm, - projekt i wykonanie czasowej organizacji ruchu.
Szczegółowy zakres robót dla Części 1 zamówienia zawarty jest w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik do SWZ dostępnej na stronie internetowej prowadzonego postępowania.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.5.) Wartość części: 349082,40 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2 – Modernizacja obiektów mostowych będących w zarządzie Burmistrza Miasta i Gminy Skawina – Kładka na rzece Cedron w miejscowości Wola Radziszowska (obiekt nr 24).
Zakres przewidzianych robót: -oczyszczenie i wykoszenie skarp w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu, -zabezpieczenie antykorozyjne rdzewiejących części balustrad – poprzez uzupełnienie braków w elementach poręczy, oczyszczenie balustrady w miejscach ognisk widocznej korozji np. szczotką drucianą wraz zabezpieczeniem zestawem malarskim o grubości min. 260 mikronów, -ułożenie nawierzchni izolacji bitumicznej na płycie stalowej (izolacja typu bitumicznego z posypką uszorstniającą), -naprawa (poprawa) płyt na dojściach do kładki.
Szczegółowy zakres robót dla Części 2 zamówienia zawarty jest w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik do SWZ dostępnej na stronie internetowej prowadzonego postępowania.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.5.) Wartość części: 46932,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 447658,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 581135,64 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 447658,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowlano – Usługowe “Gomibud” Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 350121089

7.3.3) Ulica: Wernera 2

7.3.4) Miejscowość: Borek Szlachecki

7.3.5) Kod pocztowy: 32-050

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 447658,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-10-17

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 33025,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 55952,70 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 33025,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowlano – Usługowe “Gomibud” Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 350121089

7.3.3) Ulica: Wernera 2

7.3.4) Miejscowość: Borek Szlachecki

7.3.5) Kod pocztowy: 32-050

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 33025,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-10-17

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane