Wykonanie prac zabezpieczających i rozbiórkowych budynku przy ul. Plac Partyzantów w Działoszycach

GMINA DZIAŁOSZYCE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00398800
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00398800/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-08-29 15:16
Lokalizacja
Działoszyce, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-532aba1a-9d09-40d4-b0ac-df45789a3c7e
Identyfikator
6621757085
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWO USŁUGOWE BAZKAM BARTOCHA ARKADIUSZ, POWROŹNIK KAMIL SPÓŁKA CYWILNABusko Zdrój, PL · lot 0
248 460 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00398800 z dnia 2025-08-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie prac zabezpieczających i rozbiórkowych budynku przy ul. Plac Partyzantów w Działoszycach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DZIAŁOSZYCE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009768

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Skalbmierska 5

1.5.2.) Miejscowość: Działoszyce

1.5.3.) Kod pocztowy: 28-440

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@dzialoszyce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dzialoszyce.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie prac zabezpieczających i rozbiórkowych budynku przy ul. Plac Partyzantów w Działoszycach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-532aba1a-9d09-40d4-b0ac-df45789a3c7e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00398800

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-08-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

W dniu 20 lipca 2025 r. w doszło do zawalenia kamienicy zlokalizowanej przy ul. Plac Partyzantów 25. Zdarzenie to stworzyło realne zagrożenie dla mieszkańców oraz sąsiadujących budynków. Z uwagi na stan techniczny i ryzyko dalszych uszkodzeń konstrukcji a także decyzję PINB .516.4.2025 z dnia 22.07.2025 r. konieczne było natychmiastowe przeprowadzenie działań zabezpieczających oraz ewakuacja mieszkańców sąsiednich nieruchomości. Gmina Działoszyce zapewniła tymczasowe lokale zastępcze dla czterech rodzin, które z dnia na dzień musiały opuścić swoje mieszkania. Należało podjąć natychmiastowe działania celem ograniczenia skutków szkody oraz zapobieżenia dalszemu rozszerzaniu się szkód. Zdarzenie miało charakter wyjątkowy oraz nagły oraz stwarzający realne zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia (istniało prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że zawali się wprost na ulicę pozostała ściana i uszkodzone kamienice).Działanie przy współpracy z PINB i Policją

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres prac, który jest konieczny do wykonania to m.in..
1. Całkowita rozbiórka budynku mieszkalnego nr 25
- demontaż pokrycia dachowego oraz więźby dachowej - rozbiórka wszystkich ścian zewnętrznych i wewnętrznych
- usunięcie wszystkich stropów, posadzek i kominów
- rozbiórka i usunięcie fundamentów
- likwidacja/zabezpieczenie przyłączy i instalacji: woda, kanalizacja, gaz - usunięcie gruzów i odpadów po rozbiórce oraz ich wywóz i utylizacja
- zabezpieczenie i ogrodzenie terenu robót
2. Prace zabezpieczająco-naprawcze przy sąsiednich budynkach nr 24 i 26 tj. naprawa i uzupełnienie uszkodzonych płaszczyzn ścian szczytowych budynków 24 i 26, wykonanie wieńców żelbetowych, zakotwienie i wyparcie ściany frontowej, przemurowanie narożnika oraz pozostałe roboty konstrukcyjno-naprawcze zgodnie z decyzją PINB.
3. Prace dodatkowe polegające na naprawie szczytów budynku poprzez klamrowanie.
4. Prace dodatkowe porządkowe pozwalające na przystosowanie mieszkań do użytku

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe "Bazkam" s.c.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 655-197-82-36

7.3.4) Miejscowość: Wełecz 144

7.3.5) Kod pocztowy: 28-100

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 248460,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-07-31 do 2025-09-30
2025-08-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane