„Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych ul. Wschodniej i ul. Okólnej w Skomlinie”

GMINA SKOMLIN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00399542
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00399542/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-09-01 10:32
Lokalizacja
Skomlin, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-02e38f28-531a-4451-9055-17d09f02ae2f
Identyfikator
8321971651
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Wykonawcy

1 przyznane

"PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE LARIX" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLubliniec, PL · lot 0
286 608,77 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00399542 z dnia 2025-09-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych ul. Wschodniej i ul. Okólnej w Skomlinie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SKOMLIN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934737

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Trojanowskiego 1

1.5.2.) Miejscowość: Skomlin

1.5.3.) Kod pocztowy: 98-346

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.7.) Numer telefonu: (43) 886 44 78

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@skomlin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.skomlin.akcessnet.net

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-02e38f28-531a-4451-9055-17d09f02ae2f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych ul. Wschodniej i ul. Okólnej w Skomlinie”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-02e38f28-531a-4451-9055-17d09f02ae2f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00399542

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00053349/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych ul. Wschodniej i Okólnej w Skomlinie.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00332533

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.0.12.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 384366,94 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach zadania pn.: „Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych ul. Wschodniej i ul. Okólnej w Skomlinie”.
4.2. Przedmiot zamówienia obejmuje następujący zakres:
4.2.1. Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych ul. Wschodniej w Skomlinie (Adres: Obręb Nr 0008 Skomlin, działka o numerze ewidencyjnym 1851)
- długość drogi planowanej do wykonania: 0,514 km;
- szerokość jezdni planowanej do wykonania: 3,50 m;
- rodzaj nawierzchni planowanej do wykonania: beton asfaltowy;
- wykonanie podbudowy pomocniczej z kruszywa łamanego lub tłucznia kamiennego: 10 cm;
- wykonanie podbudowy zasadniczej z betonu asfaltowego: 4 cm;
- wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego: 3 cm;
4.2.2. Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych ul. Okólnej w Skomlinie (Adres: Obręb Nr 0008 Skomlin, działka o numerze ewidencyjnym 1829)
- długość drogi planowanej do wykonania: 0,156 km;
- szerokość jezdni planowanej do wykonania: 3,00 m;
- rodzaj nawierzchni planowanej do wykonania: beton asfaltowy; ustawienie istn. Krawężników;
- wykonanie podbudowy pomocniczej z kruszywa łamanego lub tłucznia kamiennego: 5 cm;
- wykonanie podbudowy zasadniczej z betonu asfaltowego: 4 cm;
- wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego: 3 cm.
Przedmiot zamówienia obejmuje również poniesienie kosztów naprawy dróg gminnych, użytkowanych w związku z realizacją przedmiotowej inwestycji w wielkości 25 ton betonu asfaltowego ułożonego w miejscach wskazanych przez Zamawiającego oraz oczyszczenie i skropienie emulsją asfaltową, ułożenie masy asfaltowej gr. 5 cm do istniejących krawężników.
4.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty:
1) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB);
2) Dokumentacja techniczna;
3) Przedmiar robót;
Przedmiar robót ma charakter pomocniczy, co oznacza, że w przypadku, gdy dany rodzaj robót lub ich obmiar lub ich zakres został ujęty w dokumentacji projektowej lub w STWIORB – wykonawca zobowiązuje się wykonać wskazany tam rodzaj robót lub ich obmiar lub ich zakres zgodnie z dokumentacją projektową lub STWIORB w ramach wynagrodzenia ryczałtowego, nawet jeżeli dany rodzaj robót lub ich obmiar lub ich zakres nie został ujęty w przedmiarze robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 286608,77 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 412338,41 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 286608,77 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe LARIX SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5751839378

7.3.3) Ulica: Klonowa 11

7.3.4) Miejscowość: Lubliniec

7.3.5) Kod pocztowy: 42-700

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 286608,77 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-09-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-09-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane