Przebudowa laboratorium Wodnego Fizycznych i Numerycznych Badań Modelowych im. prof. Juliana Wołoszyna Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UPWr we Wrocławiu - etap II
UNIWERSYTET PRZYRODNICZY WE WROCŁAWIU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00400481
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00400481/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-09-01 14:30
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-463bf103-7651-4121-97f6-824e896afab0
- Identyfikator
- 8960005354
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00400481 z dnia 2025-09-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa laboratorium Wodnego Fizycznych i Numerycznych Badań Modelowych im. prof. Juliana Wołoszyna Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UPWr we Wrocławiu - etap II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET PRZYRODNICZY WE WROCŁAWIU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001867
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Cypriana Kamila Norwida 25
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 50-375
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dorota.szymanska@upwr.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.upwr.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://upwr.logintrade.net/zapytania_email,194557,992abbf5fee00f15d44cd2b8141a8217.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa laboratorium Wodnego Fizycznych i Numerycznych Badań Modelowych im. prof. Juliana Wołoszyna Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UPWr we Wrocławiu - etap II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-463bf103-7651-4121-97f6-824e896afab0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00400481
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00210122/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Przebudowa laboratorium wodnego fizycznych i numerycznych badań modelowych im. prof. Juliana Wołoszyna
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00244038
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: A0CZZ000.240.19.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: Przebudowa laboratorium Wodnego Fizycznych i Numerycznych Badań Modelowych im. prof. Juliana Wołoszyna Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, pl. Grunwaldzki 24 we Wrocławiu” - etap II roboty instalacyjno-budowlane.
Zamówienie jest objęte dofinansowaniem ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego - umowa nr 7446/IB/SP/2023 z dnia 25.08.2023 r
Wykonawca zobowiązany jest do zafakturowania w terminie do dnia 20.11.2025 co najmniej wykonanych robót o wartości odpowiadającej kwocie dotacji - 1 363 494,40 zł brutto.
Szczegółowy opis sposobu realizacji przedmiotu zamówienia (w tym m.in. warunki wykonywania robót, warunki płatności, warunki dot. odbiorów, podwykonawców) został określony w SWZ i pozostałej dokumentacji technicznej, o której mowa w Rozdziale 4 SWZ ust. 3, oraz w projektowanych postanowieniach umowy – Załącznik nr 6 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
45321000-3 - Izolacja cieplna
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
32234000-2 - Kamery telewizyjne o obwodzie zamkniętym
42961100-1 - System kontroli dostępu
45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych
45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych
45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę6 859 865,49 zł. W postępowaniu wpłynęły dwie oferty złożone przez wykonawców:
1) PRE-FABRYKAT Sp. z o.o. Miłków, ul. Brzezie Karkonoskie 2, 58-540 Karpacz z ceną ofertową: 19 917 216,03 zł,
2) Berger Bau Polska Sp. z o. o. ul. Szczecińska 1 54-517 Wrocław z ceną ofertową 16 804 191,45 zł.
Oferta z najniższą ceną znacząco przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2025-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |