Dostawa paliwa żeglugowego na statek Dar Młodzieży - nr podróży 266/06/25
Uniwersytet Morski w Gdyni
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00402329
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00402329/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-09-02 13:18
- Lokalizacja
- Gdynia, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4249af52-a330-4a77-8273-381bb16019a5
- Identyfikator
- 5860012873
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00402329 z dnia 2025-09-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa paliwa żeglugowego na statek Dar Młodzieży - nr podróży 266/06/25
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Morski w Gdyni
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000145112
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Morska 81-87
1.5.2.) Miejscowość: Gdynia
1.5.3.) Kod pocztowy: 81-225
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.7.) Numer telefonu: 55-86-421
1.5.8.) Numer faksu: 7412250
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubl@umg.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umg.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://e-propublico.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa paliwa żeglugowego na statek Dar Młodzieży - nr podróży 266/06/252.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4249af52-a330-4a77-8273-381bb16019a5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00402329
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00005630/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.31 paliwo żeglugowe i nieżeglugowe oraz oleje na statki
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.
.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: CRZP/162/2025/AZP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 243004,3 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa paliwa MGO DMA na statek szkoleniowo-badawczy "Dar Młodzieży" zgodnego z normą ISO 8217:2010 o zawartości siarki do 0,1 %.
Parametry paliwa:
Gęstość przy 15° C 820- 860 kg/m3
Lepkość przy 40°C ok. 2,0-6,0 cSt
Siarka do 0,1 %
Temperatura zapłonu min. 60° C
Wielkość dostawy: 100 ton.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09134200-9 - Paliwo diesla
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 1
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 66500 USD
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 66500 USD
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 66500 USD
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Monte Carlo Bunkering Sarl
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 000000
7.3.3) Ulica: Av. Henry Dunant
7.3.4) Miejscowość: MOnaco
7.3.5) Kod pocztowy: 98000
7.3.7.) Kraj: Monako
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 66500 USD
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-08-22SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Uzasadnienie faktyczne: Pomimo sporządzonego planu rejsów dostawy paliwa odbiegają od wcześniej zaplanowanych. 1. nieprzewidziane postoje w portach wynikające z sytuacji wyjątkowych (zła pogoda, konieczność zmiany portu docelowego, pomimo wcześniej zaplanowanej trasy podróży, czy awarii) 2. paliwo tankowane na redach zagranicznych jest paliwem wysokiej jakości i tańsze niż w kraju 3. trudne do zaplanowania zużycie paliwa , zależne od warunków pogodowych Dostawcy paliwa nie są zainteresowani sprzedażą paliwa w takich ilościach (ilości zamawiane na nasze statki są znikome w porównaniu z innymi odbiorcami) w trybie mocno sformalizowanych postępowań o zamówienie publiczne. Przy dużych ruchach cen, a tak bywa w przypadku paliw, jest to istotne, aby cena była z ostatniego dnia, a nawet godziny. Wskazywany jest najtańszy dostawca. Sprostanie wymogom ustawy: ogłoszenia, dokumenty, terminy - jest nierealne i nie przystaje nijak do realiów rynku paliw. Postoje statków w portach zagranicznych są zwykle bardzo krótkie (2-4 dni), co oznacza brak czasu na uruchomienie procedury konkurencyjnej, czy też stworzenie wymaganych prawem dokumentów. Na przeprowadzenie prostego trybu ZC nie starcza czasu. Zamawiający nie ma możliwości technicznych ani czasowych nabycia paliwa inaczej niż w trybie WR i dlatego na podstawie każdorazowo błyskawicznie przeprowadzonego rozeznania rynku ustala Wykonawcę w ciągu 1 dnia i z nim negocjuje warunki umowy. Przedłużające się często procedury unieruchomiłyby statek w danym porcie na bliżej nieokreślony czas, co naraziłoby Zamawiającego na koszty, a wykonanie zaplanowanych szkoleń studentów, którzy na statkach odbywają swoje praktyki, zostałyby poważnie zagrożone. Przeprowadzona corocznie analiza rynku paliw okrętowych i uwarunkowań technicznych jednoznacznie wskazują , że zaopatrzenie statków w paliwo poprzez zakup na redach i w portach zagranicznych jest rozwiązaniem najkorzystniejszym i jedynym technicznie możliwym. Dlatego właśnie Zamawiający występował w poprzednich latach do Prezesa UZP o wydanie zgody na zakup paliwa w portach zagranicznych w trybie z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust 1 pkt 1 lit a szczegółowo opisując warunki dostawy. Za każdym razem uzyskiwał stosowną zgodę. Warunki zakupu paliwa od tamtego czasu nie uległy zmianie| 2025-09-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |