„Modernizacja ujęcia wody w Tereszpolu-Zygmuntach”
Gmina Tereszpol
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00473920
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00473920/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-28 08:33
- Lokalizacja
- Tereszpol-Zaorenda, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f74c1c5c-3903-11ef-880f-0e435a8a43bc
- Identyfikator
- 9181996320
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00473920 z dnia 2024-08-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja ujęcia wody w Tereszpolu-Zygmuntach”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Tereszpol
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950369178
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Długa 234
1.5.2.) Miejscowość: Tereszpol-Zaorenda
1.5.3.) Kod pocztowy: 23-407
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.7.) Numer telefonu: 84 687 66 31
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@tereszpol.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://tereszpol.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f74c1c5c-3903-11ef-880f-0e435a8a43bc1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Modernizacja ujęcia wody w Tereszpolu-Zygmuntach”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f74c1c5c-3903-11ef-880f-0e435a8a43bc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00473920
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00021151/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Modernizacja ujęcia wody w m-sci Tereszpol-Zygmunty
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00394476
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KNK.271.23.2024.AM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja ujęcia wody w Tereszpolu-Zygmuntach”.
2. Zakres robót obejmuje w szczególności:
1) Branża budowlana:
Roboty związane z modernizacją istniejącego budynku stacji uzdatniania wody:
- Roboty termomodernizacyjne oraz instalacyjne.
- Ułożenie płytek na ścianach.
- Wymiana stolarki okiennej i stolarki drzwiowej.
- Malowanie ścian wewnątrz i zewnątrz budynku
- Wykonanie nowego wejścia do pomieszczenia chlorowni.
- Roboty związane z utwardzeniem terenu płytami ażurowymi i wykonaniem opaski wokół budynku z kostki brukowej.
- Wymiana ogrodzenia na panelowe, montaż nowej furtki o szerokości w świetle 120cm i bramy przesuwnej o szerokości w świetle 450cm ze zdalnym sterowaniem.
- Usunięcie istniejącej konstrukcji zadaszenia włazu do zbiornika wody pitnej.
- Usunięcie istniejących schodów skarpowych.
- Usunięcie istniejącego ogrodzenia.
- Usunięci istniejącej roślinności (krzewów) ze skarpy wokół zbiornika.
- Rozbudowę konstrukcji zadaszenia włazu zbiornika wody pitnej.
- Wykonanie nowych schodów skarpowych.
- Wykonanie częściowego utwardzenia terenu płytami ażurowymi.
- Dosypanie ziemi urodzajnej, wyskarpowanie i posianie trawy.
2) Branża elektryczna:
- Zasilanie i rozdział energii elektrycznej
- Zasilanie stacji SUW w energię elektryczną,
- Zasilanie studni głębinowych,
- Instalacja oświetlenia,
- Instalacja ochrony przed dotykiem bezpośrednim i pośrednim,
- Główna szyna wyrównawcza i uziemienie,
- Instalacja ochrony przepięciowej,
- Instalacja sterownicza i pomiarowa,
- Kompensacja mocy biernej,
- Instalacja odgromowa,
- Instalacja telekomunikacyjna i teletechniczna.
3) Branża sanitarna:
W każdej studni głębinowej:
- zainstalowanie głowicy studziennej stalowej ocynkowanej,
- wykonać dodatkowe kolektory tłoczne stalowe 2x6m i 2x3m, kołnierzowe DN80 mm,
- zamontować zawór zwrotny o krótkim czasie zamknięcia DN 80,
- zamontowanie przepływomierza elektromagnetycznego DN80,
- wstawić łącznik kompensacyjny DN80,
- zamontować manometr ciśnieniowy tarczowy z kurkiem manometrycznym,
- wykonać zawór czerpalny DN15mm do poboru prób wody jak w stanie pierwotnym.
Ponadto:
- Wymiana pomp głębinowych,
- Studnie telemetryczne na w obrębie UW,
- Rurociągi między obiektowe,
- Instalacje sanitarne w budynku UW,
- Instalacja ogrzewania budynku UW,
- Wentylacja w budynku UW
- Instalacja wody na potrzeby budynku UW,
- Gospodarka wodno- ściekowa,
- Zbiornik wody czystej,
- Wymiana hydrantów p. poż.
- Niniejsza dokumentacja swoim zakresem obejmuje także, że na terenie gminy przewidziano do wymiany 30 szt. istniejących hydrantów DN 80. Hydranty przeznaczone do wymiany ze względu na zły stan techniczny. Lokalizacja hydrantów przeznaczonych do wymiany wg wskazań Zamawiającego.
- Wymiana wodomierzy na terenie gminy.
- Wymiana wodomierzy w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych zlokalizowanych na terenie całej gminy na terenie (dokładna lokalizacja wg wskazań zamawiającego): DN 20 - ilość wodomierzy 500 sztuk, DN 15 – ilość wodomierzy 240 sztuk.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załącznikach Nr 1.1 – 1.3 do SWZ. Składają się na nie następujące dokumenty:
1) dokumentacja projektowa,
2) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
3) przedmiary robót,
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45252126-7 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45213000-3 - Roboty budowlane w zakresie budowy domów handlowych, magazynów i obiektów budowlanych przemysłowych, obiektów budowlanych związanych z transportem
45232460-4 - Roboty sanitarne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie przepisów art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert ustalonym na dzień 19.08.2024 r., godz. 10:00, wpłynęły 2 oferty. Przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości: 2 000 000,00 zł (słownie: dwa miliony złotych 00/100) zł brutto.
Przedmiotowe postępowanie ulega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zgodnie z art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Decyzję Zamawiający podejmuje w określonych warunkach zaistniałych w konkretnym postępowaniu o udzielenie zamówienia i w granicach możliwości finansowania zadania. Zamawiający wykonał czynności mające na celu sprawdzenie możliwości zwiększenia kwoty, którą może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Na podstawie przeprowadzonej analizy stanu faktycznego, zaangażowania środków, zobowiązań oraz dotychczasowego wykonania budżetu Zamawiającego, Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia powyższej kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
| 2024-08-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |