Konserwacja odcinków dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Krosno

LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO KROSNO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00403660
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00403660/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-09-03 09:49
Lokalizacja
Osiecznica, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-aa7a770c-3a97-4090-87c4-8214d8bf2892
Identyfikator
9260004873
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie konserwacji dróg

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWE BUD-DRÓG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPodbrzezie Dolne, PL · lot 0
262 497,07 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00403660 z dnia 2025-09-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Konserwacja odcinków dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Krosno

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO KROSNO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970040132

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Krośnieńska 36A

1.5.2.) Miejscowość: Osiecznica

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-600

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 68 383 50 87

1.5.8.) Numer faksu: +48 68 383 70 78

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: krosno@zielonagora.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://krosno.zielonagora.lasy.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-aa7a770c-3a97-4090-87c4-8214d8bf2892

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


leśnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Konserwacja odcinków dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Krosno

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-aa7a770c-3a97-4090-87c4-8214d8bf2892

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00403660

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00037509/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Konserwacja odcinków dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Krosno

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00333178

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.8.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 247390,05 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest konserwacja nawierzchni dróg leśnych położonych na terenie Nadleśnictwa Krosno, w szczególności: Odcinek drogi leśnej w Osiecznicy przy oddziale 190-p, Odcinki drogi leśnej w Radomicku przy oddziale 270-n, 6-c, 6-d, Odcinki drogi leśnej „22 Wiadukt Pliszka” przy oddziale 9-g, 9-j, 9-k, Odcinki drogi „Przy Dołach” przy oddziale 47-c, 46-a, 46-b. STAN ISTNIEJĄCY Przedmiotowe wyżej wymienione odcinki dróg znajdują się w różnym stanie technicznym. W dniu przeglądu wyodrębniono 3 stany dróg: a) lekko zdeformowane, wymagające przeprofilowania nierówności do 10cm, zagęszczenia oraz wzmocnienia nawierzchni za pomocą mieszanek kruszyw niezwiązanych o uziarnieniu 0/31.5mm i grubości 20cm (Osiecznica, Radomicko) zasypanych miałem kamiennym 0/5mm w ilości 20kg/1m2, b) lekko zdeformowane – piaszczyste, które wymaga przeprofilowania oraz odcięcia się warstwą grubości 15cm z kruszywa niezwiązanego o uziarnieniu 0/63mm i górnej warstwy jezdnej o grubości 10cm mieszanek kruszyw niezwiązanych o uziarnieniu 0/31.5mm („22 Wiadukt Pliszka”) zasypanych miałem kamiennym 0/5mm w ilości 20kg/1m2,
c) silnie zdeformowane z głebokimi wybojami nawierzchni gruntowej do 40cm głębokości, które należy wypełnić mieszankami niezwiązanymi o uziarnieniu 0/63mm z grubszego kruszywa, a dopiero potem nadać właściwą postać poprzez lokalne ścięcie poboczy i uzupełnienie na całej szerokości warstwą z mieszanek kruszyw niezwiązanych 0/31.5mm o grubości 20cm zasypanych miałem kamiennym 0/5mm w ilości 20kg/1m2 (droga „Przy Dołach”). STAN PROJEKTOWANY. ZESTAWIENIE ILOŚCI ROBÓT:
Projektuje się przeprowadzenie następujących metod - zabiegów remontowych: 1) małe deformacje drogi: profilowanie istniejącej nawierzchni gruntowej polegające na ścięciu wybrzuszeń i zasypaniu ściętym materiałem dołów na szerokości 4.0m, zagęszczenie wyprofilowanej nawierzchni gruntowej na szerokości 4.0m, wykonanie warstwy o grubości 20cm z mieszanek kruszyw niezwiązanych (MKN) o uziarnianiu 0/31.5mm z zagęszczeniem, zasypanie powierzchni drogi z MKN przy użyciu miału kamiennego o uziarnieniu 0/5mm w ilosci 20kg/1m2, z ponownym ubiciem-zagęszczeniem, uzupełnienie poboczy dla wykonanej nawierzchni na szerokości 75cm i grubości do 20cm, 2) małe deformacje drogi – lecz z piaskami jednofrakcyjnymi w podłożu: profilowanie istniejącej nawierzchni gruntowej polegające na ścięciu wybrzuszeń i zasypaniu ściętym materiałem dołów na szerokości 4.0m, zagęszczenie wyprofilowanej nawierzchni gruntowej na szerokości 4.0m, wykonanie warstwy o grubości 15cm z mieszanek kruszyw niezwiązanych (MKN) o uziarnianiu 0/63mm z zagęszczeniem, wykonanie warstwy o grubości 10cm z mieszanek kruszyw niezwiązanych (MKN) o uziarnianiu 0/31.5mm z zagęszczeniem, zasypanie powierzchni drogi z MKN przy użyciu miału kamiennego o uziarnieniu 0/5mm w ilosci 20kg/1m2, z ponownym ubiciem-zagęszczeniem, uzupełnienie poboczy dla wykonanej nawierzchni na szerokości 75cm i grubości do 25cm,
3) bardzo duże deformacje drogi: wypełnienie ubytków i głębokich wybojów materiałem grubym z mieszanek kruszyw niezwiązanych (MKN) o uziarnieniu 0/63mm na całej szerokości jezdni ok. 4.5m - w ilości średnio ok. 0,75m3/1mb drogi, wykonanie warstwy o grubości 20cm z mieszanek kruszyw niezwiązanych (MKN) o uziarnianiu 0/31.5mm z zagęszczeniem,
zasypanie powierzchni drogi z MKN przy użyciu miału kamiennego o uziarnieniu 0/5mm w ilosci 20kg/1m2, z ponownym ubiciem-zagęszczeniem,
uzupełnienie poboczy dla wykonanej nawierzchni na szerokości 75cm i grubości do 20cm. Uwagi: Miał 0/5mm powinien posiadać ok.7-10% frakcji gliniasto-ilastych (korzystne właściwości „cementujące” ziarna nawierzchni). Miał powinien pochodzić z kruszywa naturalnego, skalnego, łamanego (kruszyny bazaltu, granitu, szarogłazu lub innego surowca o zbliżonej twardości), Dopuszcza się spadki jednostronne (3%) na drodze w celu zapewnienia lepszej skuteczności działania odwodnienia wynikającego z dopasowania do naturalnego pochylenia poprzecznego terenu otaczającego konserwowany odcinek. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 1A do SWZ na który składa się: Załącznik nr 1.1. – Projekt Wykonawczy, Załącznik nr 1.2. – Szczegółowa Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR), Załącznik nr 1.3. – Przedmiar Robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 262497,07 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 286682,25 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 262497,07 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Drogowe BUD-DRÓG Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9252127822

7.3.3) Ulica: ul. Leśna 9, Podbrzezie Dolne

7.3.4) Miejscowość: Kożuchów

7.3.5) Kod pocztowy: 67-120

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 262497,07 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-09-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane