Opracowanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych na terenie miasta i gminy Tuchola – dwie części
Gmina Tuchola
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00404277
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00404277/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-09-03 12:04
- Lokalizacja
- Tuchola, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ed7127bc-e52b-42e8-815b-dfe03e0cabf8
- Identyfikator
- 5611487583
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi planowania przestrzennego
Wykonawcy
2 przyznane
JOANNA GROCHOLEWSKAKórnik, PL · lot 0
122 754 PLNJOANNA GROCHOLEWSKAKórnik, PL · lot 1
147 354 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00404277 z dnia 2025-09-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych na terenie miasta i gminy Tuchola – dwie części
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Tuchola
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351156
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: plac Zamkowy 1
1.5.2.) Miejscowość: Tuchola
1.5.3.) Kod pocztowy: 89-500
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi212@tuchola.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.miasto.tuchola.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/tuchola1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych na terenie miasta i gminy Tuchola – dwie części2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ed7127bc-e52b-42e8-815b-dfe03e0cabf8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00404277
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00022169/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.7 Opracowanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych na terenie miasta i gminy Tuchola (2 części)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00303190
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.15.2025.AS
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 330000,00 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 135000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres opracowania obejmuje tereny położone w obrębie geodezyjnym Stobno – wskazane na załączonej mapiepoglądowej, obejmujące swoim zakresem działki nr 634/3, 491/5, 641, 508/9, 508/5 oraz 638/1. Teren nie jest objęty
ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Opracowanie obejmuje również ustalenie dla terenów w
odległości wynikających z ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (Dz. U. z 2024 .
poz. 317) od linii rozgraniczających terenów elektrowni wiatrowych przeznaczeń zgodnych z ustaleniami studium
uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Tuchola, które uniemożliwiać będą lokalizowanie
budynków mieszkalnych albo budynków o funkcji mieszanej.
W Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Tuchola uchwalonym Uchwałą Nr
XLI/291/17 Rady Miejskiej w Tucholi z dnia 20 października 2017 r. wraz ze zmianą uchwaloną Uchwałą Nr LXI/421/23
Rady Miejskiej w Tucholi z dnia 24 marca 2023 r. teren objęty opracowaniem planu położony jest w obszarze funkcjonalno –
przestrzennym: rolno – osadniczym.
Opracowanie obejmować będzie przeznaczenie obszaru pod teren elektrowni wiatrowej z następującymi ustaleniami:
a) maksymalna całkowita wysokość elektrowni wiatrowej na poziomie 250 m,
b) maksymalna średnica wirnika wraz z łopatami na poziomie 180 m,
c) maksymalna liczba elektrowni wiatrowych – 9,
d) minimalny udział powierzchni biologicznie czynnej – 10 %.
Powierzchnia: około 1000 ha.
Dokumenty niezbędne do opracowania projektu planu miejscowego i prognozy oddziaływania na środowisko (badania
środowiskowe w zakresie awifauny i chiropterofauny, analiza akustyczna) opracowane i przekazane zostaną przez
inwestora budowy elektrowni wiatrowych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego
4.5.5.) Wartość części: 135000,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres opracowania obejmuje tereny położone w obrębie geodezyjnym Mały Mędromierz – wskazane na załączonej mapiepoglądowej, zaznaczone kolorem czerwonym. Teren nie jest objęty ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania
przestrzennego. Opracowanie obejmuje również ustalenie dla terenów w odległości wynikających z ustawy z dnia 20 maja
2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (Dz. U. z 2024 . poz. 317) od linii rozgraniczających terenów
elektrowni wiatrowych przeznaczeń zgodnych z ustaleniami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania
przestrzennego gminy Tuchola, które uniemożliwiać będą lokalizowanie budynków mieszkalnych albo budynków o funkcji
mieszanej.
W Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Tuchola uchwalonym Uchwałą Nr
XLI/291/17 Rady Miejskiej w Tucholi z dnia 20 października 2017 r. wraz ze zmianą uchwaloną Uchwałą Nr LXI/421/23
Rady Miejskiej w Tucholi z dnia 24 marca 2023 r. teren objęty opracowaniem planu położony jest w obszarze funkcjonalno –
przestrzennym: wielofunkcyjnym.
Opracowanie obejmować będzie przeznaczenie obszaru pod teren elektrowni wiatrowej z następującymi ustaleniami:
a) maksymalna całkowita wysokość elektrowni wiatrowej na poziomie 290 m,
b) maksymalna średnica wirnika wraz z łopatami na poziomie 180 m,
c) maksymalna liczba elektrowni wiatrowych – 13,
Powierzchnia: około 950 ha.
Dokumenty niezbędne do opracowania projektu planu miejscowego i prognozy oddziaływania na środowisko (badania
środowiskowe w zakresie awifauny i chiropterofauny, analiza akustyczna) opracowane i przekazane zostaną przez
inwestora budowy elektrowni wiatrowych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego
4.5.5.) Wartość części: 195000,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 49000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 122754,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 122754,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Pracownia JAG Joanna Grocholewska
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 779-114-33-71
7.3.3) Ulica: prof. Zb. Steckiego
7.3.4) Miejscowość: Kórnik
7.3.5) Kod pocztowy: 62-035
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 122754,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 20 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 49000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 147354,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 147354,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Pracownia JAG Joanna Grocholewska
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 779-114-33-71
7.3.3) Ulica: prof. Zb. Steckiego
7.3.4) Miejscowość: Kórnik
7.3.5) Kod pocztowy: 62-035
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 147354,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 20 miesiące
| 2025-09-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |