Bieżące utrzymanie terenów gminnych - część 1.

Miasto Racibórz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00404668
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00404668/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-09-03 13:24
Lokalizacja
Racibórz, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c97125c1-775e-4432-af38-4f22e0266ac7
Identyfikator
6391002175
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi sprzątaniaUsługi odśnieżaniaUsługi usuwania oblodzeńUsługi w zakresie trawnikówUsługi utrzymania parkówUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychUsługi utrzymania gruntówRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychUsługi wycinania drzewUsługi pielęgnacji drzewSadzenie drzewUsługi okrzesywania drzew oraz przycinania żywopłotówNaprawa terenów rekreacyjnychUsługi wywozu odpadów

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNE - SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRacibórz, PL · lot 0
1 303 014,58 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00404668 z dnia 2025-09-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Bieżące utrzymanie terenów gminnych - część 1.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Racibórz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258397

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Króla Stefana Batorego 6

1.5.2.) Miejscowość: Racibórz

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-400

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: 327550710

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@um.raciborz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bipraciborz.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Bieżące utrzymanie terenów gminnych - część 1.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c97125c1-775e-4432-af38-4f22e0266ac7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00404668

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00037601/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

2.3.1 Bieżące utrzymanie terenów gminnych - część 1

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00357152

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamawiający sprawuje nad Przedsiębiorstwem Komunalnym Sp. z o.o. kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami i polegającą na wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej os. prawnej. Spółka powołana jest do wykon. podst. zadań Gminy, w zakresie jej statutowych zad.Jest gospodarczo oraz organizacja zależna od Zamawiającego oraz mu podległa. Zamawiający powołuje Radę Nadzorczą spółki.Ponad 90% działalności kontrolow. os. prawnej dotyczy wyk. zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę.
Średni przychód osiągnięty przez PK w odniesieniu do usług, dostaw lub robót budowl. w okresie 3 lat poprzedzających zamówienie przekroczył 90%,co przedstawia oświadczenie spółki. Przedstawiony przychód uwzględnia całą działalność organu kontrolow. Ponad 90% przychodu generowane jest w ramach zad. stanowiących zad.powierzone spółce przez Zamawiającego.W kontrolow. os. prawnej nie ma bezpośre. udziału kapitału prywatnego.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.36.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 11010000,00 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1193838,26 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie bez względu na metodę oraz niezależnie od miejsca lokalizacji usług, dostaw oraz robót na terenach parków, skwerów, zieleńców, zieleni przydrożnej oraz w zieleni gminnych pasów drogowych w Raciborzu związanych z bieżącym utrzymaniem zieleni oraz koszeniem trawników i łąk w parkach, na zieleńcach, skwerach oraz pasach zieleni przydrożnej, wybiegu i toalety dla psów oraz utrzymanie ścieżek rowerowych na wałach przeciwpowodziowych.
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Bieżącą pielęgnację i utrzymanie terenów parków, skwerów, zieleńców oraz zieleni przydrożnej,
2) Bieżące utrzymanie czystości i porządku oraz koszenie terenów zieleni miejskiej oraz wybiegów dla psów,
3) Utrzymanie dróg rowerowych poza pasami dróg gminnych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do zaproszenia do negocjacji. Pozostałe wymagania określono we wzorze umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90620000-9 - Usługi odśnieżania

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

77313000-7 - Usługi utrzymania parków

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

77314000-4 - Usługi utrzymania gruntów

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew

77211600-8 - Sadzenie drzew

77340000-5 - Usługi okrzesywania drzew oraz przycinania żywopłotów

45236290-9 - Naprawa terenów rekreacyjnych

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1303014,58 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1303014,58 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1303014,58 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6390001529

7.3.3) Ulica: Adamczyka 10

7.3.4) Miejscowość: Racibórz

7.3.5) Kod pocztowy: 47-400

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1303014,58 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-09-01 do 2025-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-09-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi