ZazieleniaMY PIETRYNĘ

Urząd Miasta Łodzi

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00405018
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00405018/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-09-03 14:19
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7239077f-745b-477c-94d0-ed166f513678
Identyfikator
7250028902
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty budowlaneUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneTabliczki na wiadomościRoboty budowlane w zakresie rurociągów nawadniającychRoboty nawadniające

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00405018 z dnia 2025-09-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
ZazieleniaMY PIETRYNĘ

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.) Nazwa zamawiającego: Urząd Miasta Łodzi

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057632

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Piotrkowska 104

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 90-926

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@uml.lodz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://uml.lodz.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://uml.ezamawiajacy.pl/pn/ML/demand/223561/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

ZazieleniaMY PIETRYNĘ

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7239077f-745b-477c-94d0-ed166f513678

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00405018

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00000657/25/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.16 Nasadzenie drzew na ul. Piotrkowskiej od ul. Moniuszki do Placu Wolności wraz z usunięciem istniejącej nawierzchni utwardzonej i utworzeniem nowych zieleńców wraz z relokacją mebli miejskich

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00344879

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DOM-WZP-IV.271.91.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych na ul. Piotrkowskiej od ul. Moniuszki do Placu Wolności polegających na rozbiórce istniejących płyt granitowych, wykonaniu nowych rabat z zielenią, nasadzeniu 41 szt. drzew wraz z systemem nawadniająco – napowietrzającym oraz wykonaniu tabliczek dla Fundatorów drzew. Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z dokumentacją opracowaną przez firmę MODUS Biuro Projektowo – Wykonawcze Sp. z o.o.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączonej dokumentacji, Załączniku nr 1 do SWZ, dokumentacji projektowej, oraz we wzorze umowy (Załącznik nr 10 do SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

30193800-6 - Tabliczki na wiadomości

45232121-6 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów nawadniających

45232120-9 - Roboty nawadniające

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
art. 255 pkt. 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych
(Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.)
Uzasadnienie faktyczne :
W przedmiotowym postępowaniu zostały złożone dwie oferty.
Oferta z najniższą ceną, która została złożona przez Usługi Komunalne „TICET”; Jacek Czach; ul. Bracka 51/19; 91-717 Łódź podlega odrzuceniu na podstawie
art. 226 ust. 1 pkt. 8 w związku z art. 224 ust 6 ustawy Pzp, tj Zamawiający odrzuca ofertę jeżeli zawiera rażąco niską cenę lub koszt w stosunku do przedmiotu zamówienia.
Wykonawca pismem z dnia 12.08.2025 r. został wezwany do wyjaśnień rażąco niskiej ceny. W dniu 13.08.2025r. Wykonawca Usługi Komunalne „TICET”; Jacek Czach poinformował Zamawiającego o rezygnacji z przedstawienia wyjaśnień rażąco niskiej ceny i rezygnacji z dalszego udziału w postępowaniu.
W związku z powyższym oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu, jako oferta zawierająca rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia.
Cena kolejnej złożonej oferty przewyższa kwotę na sfinansowanie zamówienia.
W związku z powyższym, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z uwagi na fakt, iż oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia,
a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
Brak zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia skutkuje unieważnieniem postępowania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 697000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1674679,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

ZAMAWIAJĄCY:
Zarząd Inwestycji Miejskich
ul. Piotrkowska 175
90-447 Łódź

objęty działaniami Urzędu Miasta Łodzi jako podmiotu wykonującego zadania Centralnego Zamawiającego zgodnie z art. 44 ust. 2 i art. 49 ustawy Prawo Zamówień Publicznych

PROWADZĄCY POSTĘPOWANIE:
Wydział Zamówień Publicznych
w Departamencie Organizacji Urzędu i Obsługi Mieszkańców
Urzędu Miasta Łodzi
ul. ks. Ignacego Skorupki 21
90-532 Łódź
2025-09-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane