Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży do placówek oświatowych i z placówek oświatowych na terenie Gminy Pruszcz Gdański wraz z zapewnieniem opieki w czasie przewozu w I semestrze w roku szkolnym 2025/2026

Gmina Pruszcz Gdański

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00405392
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00405392/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-09-03 16:53
Lokalizacja
Juszkowo, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-95d67427-3b85-4221-badf-a57cdbce009f
Identyfikator
5932140699
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie transportu drogowego

Wykonawcy

3 przyznane

WAN-BUS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGrodzisk Mazowiecki, PL · lot 0
77 130,96 PLN
WAN-BUS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGrodzisk Mazowiecki, PL · lot 1
156 971,29 PLN
SEBASTIAN KOSTEKKłodawa, PL · lot 2
198 071,28 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00405392 z dnia 2025-09-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży do placówek oświatowych i z placówek oświatowych na terenie Gminy Pruszcz Gdański wraz z zapewnieniem opieki w czasie przewozu w I semestrze w roku szkolnym 2025/2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pruszcz Gdański

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191674931

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zakątek 1

1.5.2.) Miejscowość: Juszkowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-000

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.7.) Numer telefonu: 58 692 94 20

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@pruszczgdanski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pruszczgdanski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1133855

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży do placówek oświatowych i z placówek oświatowych na terenie Gminy Pruszcz Gdański wraz z zapewnieniem opieki w czasie przewozu w I semestrze w roku szkolnym 2025/2026

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-95d67427-3b85-4221-badf-a57cdbce009f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00405392

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00041456/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.12 Dowóz i odwozu dzieci i młodzieży do placówek oświatowych i z placówek oświatowych na terenie Gminy Pruszcz Gdański wraz z zapewnieniem opieki w czasie przewozu w roku szkolnym 2025/2026 i 2026/2027

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00317374

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.27.19.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 573308,33 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dowóz dzieci do szkoły w Wiślince:
1) Wykonawca będzie świadczyć usługi transportu dzieci i młodzieży zgodnie z poniższym wyszczególnieniem:
a) dwa kursy dowozu i dwa odwozu według ustalonego rozkładu jazdy;
b) liczba dni nauki szkolnej, w których będą realizowane dowozy i odwozy: 89
c) szacowana i jednocześnie maksymalna łączna długość przejazdów pozostających do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia w zakresie podstawowym (bez skorzystania z prawa opcji) wynika z iloczynu liczby dni nauki szkolnej w roku szkolnym 2025/2026, tj. 89 dni, oraz sumy długości poszczególnych tras:
- dzienna długość tras: 46,00 km
- całkowita długość tras: 4140,00 km
d) informacje w zakresie liczby osób, tras dowozu, długości oraz dziennej liczby wykonywanych kursów określone zostały w Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załączniku nr 7 do SWZ (dalej jako „OPZ”) w Dodatku A.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.5.) Wartość części: 132675,93 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dowóz dzieci do szkół w Straszynie, Rotmance:
1) Wykonawca będzie świadczyć usługi transportu dzieci i młodzieży zgodnie z poniższym wyszczególnieniem:
a) sześć kursów dowozu i cztery odwozu - według ustalonego rozkładu jazdy do szkoły w Rotmance i Straszynie;
b) liczba dni nauki szkolnej, w których będą realizowane dowozy i odwozy: 89;
c) szacowana i jednocześnie maksymalna łączna długość przejazdów pozostających do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia w zakresie podstawowym (bez skorzystania z prawa opcji) wynika z iloczynu liczby dni nauki szkolnej w I semestrze w roku szkolnym 2025/2026, tj. 89, oraz sumy długości poszczególnych tras:
- szacowana dzienna długość tras: 101,48 km;
- szacowana całkowita długość tras: 9 133,2 km;
d) informacje w zakresie liczby osób, tras dowozu, długości oraz dziennej liczby wykonywanych kursów określone zostały w OPZ w Dodatku B.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.5.) Wartość części: 209067,59 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dowóz dzieci do szkoły w Jagatowie;
1) Wykonawca będzie świadczyć usługi transportu dzieci i młodzieży zgodnie z poniższym wyszczególnieniem:
a) cztery kursy dowozu i cztery odwozu według ustalonego rozkładu jazdy z Goszyna, Żukczyna oraz Będzieszyna do szkoły w Jagatowie
b) liczba dni nauki szkolnej, w których będą realizowane dowozy i odwozy: 89
c) szacowana i jednocześnie maksymalna łączna długość przejazdów pozostających do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia w zakresie podstawowym (bez skorzystania z prawa opcji) wynika z iloczynu liczby dni nauki szkolnej w I semestrze w roku szkolnym 2025/2026, tj. 89 dni, oraz sumy długości poszczególnych tras:
- dzienna długość tras: 112,4 km
- całkowita długość tras: 10 116 km
d) informacje w zakresie liczby osób, tras dowozu, długości oraz dziennej liczby wykonywanych kursów określone zostały w Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załączniku nr 7 do SWZ w Dodatku C.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.5.) Wartość części: 231564,81 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 77130,96 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 100507,10 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 77130,96 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Wan-bus Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5291832876

7.3.3) Ulica: T. Bairda 56/4

7.3.4) Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki

7.3.5) Kod pocztowy: 05-825

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 77130,96 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-09-01 do 2026-01-16

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 153268,29 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 170157,60 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 156971,29 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Wan-bus Sp .z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5291832876

7.3.3) Ulica: T. Bairda 56/4

7.3.4) Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki

7.3.5) Kod pocztowy: 05-825

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 156971,29 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-09-01 do 2026-01-16

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 168760,73 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 223280,35 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 198071,28 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przewozy Autokarowe Kosbus Sebastian Kostek

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6040116309

7.3.3) Ulica: Gdańska 13

7.3.4) Miejscowość: Kłodawa

7.3.5) Kod pocztowy: 83-035

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 198071,28 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-09-01 do 2026-01-16

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-09-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi