„Paszowice droga dojazdowa do gruntów rolnych – (dz. nr 689/10, 689/11, 689/5 obr. Paszowice)”
GMINA PASZOWICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00405948
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00405948/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-09-04 09:59
- Lokalizacja
- Paszowice, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9c1fc6ea-6e20-42e4-810f-a13de4c5d232
- Identyfikator
- 6951399944
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00405948 z dnia 2025-09-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Paszowice droga dojazdowa do gruntów rolnych – (dz. nr 689/10, 689/11, 689/5 obr. Paszowice)”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PASZOWICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647423
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 137
1.5.2.) Miejscowość: Paszowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-411
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 0768706097
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetarg@paszowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.paszowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.platformazakupowa.pl/pn/paszowice1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Paszowice droga dojazdowa do gruntów rolnych – (dz. nr 689/10, 689/11, 689/5 obr. Paszowice)”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9c1fc6ea-6e20-42e4-810f-a13de4c5d232
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00405948
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00000714/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Przebudowa nawierzchni drogi transportu rolniczego zlokalizowanej na dz. nr 645, 689/10, 689/11, 689/5 obr. Paszowice
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00308984
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZ.271.13.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 945000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi wraz z istniejącym odwodnieniem. Zakres remontu wynosi 1.074 mb i polega na remoncie istniejącego odwodnienia powierzchniowego i istniejących przepustów zapewniający naturalny spływ wody. Potem wykonanie podbudowy głównej drogi oraz istniejących zjazdów kruszywem naturalnym i łamanym. Droga uzyska nową nawierzchnie bitumiczną o szerokość podstawowej 3,5 m.
Opis stanu istniejącego.
Działka drogowa przeznaczona do przebudowy drogi stanowi własność Gminy Paszowice.
Pas drogowy wynosi około od 4,0 m do 8.0 m. Istniejące odwodnienie jest bardzo w złym stanie i zaniedbane. Odbywa się głównie powierzchniowo, a spływ wody utrudniają koleiny i zawyżone
pobocza. Istniejące zasypane rowy sprowadzają wodę do niedrożnych przepustów. Istniejąca
nawierzchnia stanowi warstwa kruszywa łamanego pomieszana z gruntem rodzimym. Zjazdy
obsługują lokalną działalność rolniczą i ich usytuowane jest w miejscach wysokościowo
dostępnych. Ogólnie woda z rowów od strony górnej tj. prawej odprowadzana jest na stronę lewą.
Droga ta ma także znaczenie turystyczne. Pobocza są zawyżone i przerośnięte a cała skrajnia drogi zakrzaczona.
Opis stanu projektowanego.
Na przebudowywanej drodze założony jest są jeden przekrój normalny. Planowana
szerokość docelowa jezdni to 3,5 m plus obustronne pobocza po 0,5 m szerokości. Za poboczami układamy grunt rodzimy ze spadkiem na zewnątrz, który zapewni przyparcie poboczy. Z uwagi na wąski pas drogowy zastosowane będzie odwodnienie powierzchniowo za pomocą spadków poprzecznych, podłużnych, wyremontowanych istniejących przepustów i odmulonych rowów. Na długości około 10 m od przepustów odmulamy rowy celem dopasowania ich do niwelety przepustów. Całość rozwiązania projektowego opisuje dalsza część opracowania oraz przedmiar robót. Zasadniczo wodę powierzchniowo przejmuje pas drogowy dz. 689/10, 689/11 i 689/5 to są działki objęte opracowaniem drogi wewnętrznej. Przekrój konstrukcyjny planowany jest następująco:
1. Odchumusowane, wykorytowane, wyprofilowane i zagęszczone podłoże szer. 4,5 m
2. Warstwa odsączająca gr. 10 cm z piasku filtracyjnego 0/2 szer 4,5 m
3. Podbudowa zasadnicza z kruszywa łamanego 0/63 gr 15 cm i 0/31,5 gr 10 cm szer 4,5 m
4. Wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC 11 S gr 5 cm szer 3,5 m,
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi uproszczona dokumentacja techniczna wraz z przedmiarem robót stanowiąca załącznik nr 6 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45000000-7 - Roboty budowlane
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
31527210-1 - Latarnie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postepowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 6 Pzp w związku z niemożliwym do usunięcia błędem w dokumentacji projektowej.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 500056,30 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 886104,07 PLN
| 2025-09-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |