Modernizacja kotłowni gazowej wraz z wymianą instalacji centralnego ogrzewania w budynku DPS im. O. Rafała Kalinowskiego w Wadowicach

Powiat Wadowicki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00408485
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00408485/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-09-05 10:24
Lokalizacja
Wadowice, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8b6be79b-07a9-43ec-badc-c0f514e1ec05
Identyfikator
5512129478
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty instalacyjne gazoweRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00408485 z dnia 2025-09-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja kotłowni gazowej wraz z wymianą instalacji centralnego ogrzewania w budynku DPS im. O. Rafała Kalinowskiego w Wadowicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Wadowicki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072183421

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stefana Batorego 2

1.5.2.) Miejscowość: Wadowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-100

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@powiatwadowicki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatwadowicki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8b6be79b-07a9-43ec-badc-c0f514e1ec05

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja kotłowni gazowej wraz z wymianą instalacji centralnego ogrzewania w budynku DPS im. O. Rafała Kalinowskiego w Wadowicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8b6be79b-07a9-43ec-badc-c0f514e1ec05

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00408485

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00042764/15/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Wymiana instalacji centralnego ogrzewania w budynku Domu Pomocy Społeczenej im. O. R. Kalinowskiego w Wadowicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00353603

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: NIZ.272.TP.69.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 572203,23 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja kotłowni gazowej wraz z wymianą instalacji centralnego ogrzewania w budynku DPS im. O. Rafała Kalinowskiego w Wadowicach. W zakres zamówienia wchodzi:
 demontaż istniejącej instalacji centralnego ogrzewania,
 demontaż i montaż pieca c.o.,
 niezbędne roboty budowlane,
 montaż instalacji centralnego ogrzewania,
 próby i uruchomienie instalacji

4.5.3.) Główny kod CPV: 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn.zm.), przedmiotowe postępowanie zostało unieważnione – cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

W dniu 18.08.2025 r. Zamawiający wezwał do wyjaśnień w związku z podejrzeniem rażąco niskiej ceny, trzech wykonawców:
1. HEAT FLOW Sp. z o.o. ul. Słomiana 7A, 30-316 Kraków – OFERTA NR 2;
2. Technika Grzewcza i Sanitarna „CHOMONCIK” M. Chomoncik, K. Chomoncik s.c. ul. Wiśniowieckiego 57c, 33-300 Nowy Sącz – OFERTA NR 8
3. INVESTWORK Wojciech Kulak, ul. Ukośna 1, 32-600 Rajsko – OFERTA NR 5

Zamawiający w postępowaniu odrzucił oferty następujących wykonawców:



OFERTA NR 2 złożona przez HEAT FLOW Sp. z o.o. ul. Słomiana 7A, 30-316 Kraków. Oferta odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 8 w związku z art. 224 ust. 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 poz. 1320 z późn.zm.) – oferta wykonawcy zawiera rażąco niską cenę lub koszt w stosunku do przedmiotu zamówienia. W dniu 18.08.2025 roku, Zamawiający zwrócił się do Wykonawcy o złożenie wyjaśnień w tym złożenie dowodów dotyczących elementów oferty złożonej u Zamawiającego, mających wpływ na wysokość ceny. W wymaganym terminie tj. do dnia 25.08.2025 r. do godz. 12:00, Wykonawca nie złożył wyjaśnień. W tym stanie faktycznym Zamawiający, zgodnie z treścią art. 224 ust. 6 zobligowany jest do odrzucenia oferty złożonej w postępowaniu o udzielenie zamówienia, na podstawie art. 226 ust.1 pkt 8 – jako zawierającej rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia.

OFERTA NR 8 złożona przez Technika Grzewcza i Sanitarna „CHOMONCIK” M. Chomoncik, K. Chomoncik s.c. ul. Wiśniowieckiego 57c, 33-300 Nowy Sącz. Oferta odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 8 w związku z art. 224 ust. 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 poz. 1320 z późn.zm.) – oferta wykonawcy zawiera rażąco niską cenę lub koszt w stosunku do przedmiotu zamówienia.. W dniu 18.08.2025 roku, Zamawiający zwrócił się do Wykonawcy o złożenie wyjaśnień w tym złożenie dowodów dotyczących elementów oferty złożonej u Zamawiającego, mających wpływ na wysokość ceny. W wymaganym terminie tj. do dnia 25.08.2025 r. do godz. 12:00, Wykonawca nie złożył wyjaśnień. W tym stanie faktycznym Zamawiający, zgodnie z treścią art. 224 ust. 6 zobligowany jest do odrzucenia oferty złożonej w postępowaniu o udzielenie zamówienia, na podstawie art. 226 ust.1 pkt 8 – jako zawierającej rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia.

W zaistniałej sytuacji oferta nr 5 z najniższą ceną tj. 427 156,46 złożona przez Wykonawcę INVESTWORK Wojciech Kulak, ul. Ukośna 1, 32-600 Rajsko, który złożył prawidłowe wyjaśnienia dotyczące elementów oferty, mających wpływ na wysokość ceny, przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Postępowanie należało zatem unieważnić, o czym zawiadamia się wszystkich zainteresowanych.
2025-09-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane