Doświetlenie przejść dla pieszych na całych Bielanach oraz oświetlenie przystanków tramwajowych Aspekt, Reymonta, Piaski, Popiela, Bogusławskiego
Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Bielany
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00474464
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00474464/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-28 11:03
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-687d8ddb-a347-4647-b837-41d836be1ce9
- Identyfikator
- 01525964000041
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00474464 z dnia 2024-08-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Doświetlenie przejść dla pieszych na całych Bielanach oraz oświetlenie przystanków tramwajowych Aspekt, Reymonta, Piaski, Popiela, Bogusławskiego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Bielany
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000041
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: S. Żeromskiego 29
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 01-882
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: +48 22 4434820
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bielany.zamowienia@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.warszawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Doświetlenie przejść dla pieszych na całych Bielanach oraz oświetlenie przystanków tramwajowych Aspekt, Reymonta, Piaski, Popiela, Bogusławskiego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-687d8ddb-a347-4647-b837-41d836be1ce9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00474464
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00030972/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.13 Doświetlenie przejść dla pieszych na całych Bielanach oraz oświetlenie przystanków tramwajowych Aspekt, Reymonta, Piaski, Popiela, Bogusławskiego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00449320
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: UD-III-WZP.271.32.2024.MMA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 701055,36 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” doświetlenia przejść dla pieszych w rejonie ulic: Kwitnąca, Gotycka, Aspekt, Wólczyńska, Kochanowskiego, Literacka, Bogusławskiego, Rodziny Połanieckich, Wrzeciono, Szegedyńska, Magiera, Brązownicza, Mistrzowska, Nocznickiego, Reymonta oraz oświetlenia przystanków tramwajowych: Aspekt, Reymonta, Popiela, Bogusławskiego (z wyłączeniem przystanku tramwajowego Piaski) zlokalizowanych w ciągu dróg gminnych na terenie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy zgodnie z założeniami Programu Funkcjonalno-Użytkowego opracowanego przez Łukasza Daśko.
Zadanie realizowane z budżetu obywatelskiego na rok 2024 BO/24/03/0057.
2. Lokalizacja (adres):
Przejścia dla pieszych - rejon ulic:
Kwitnąca, Gotycka, Aspekt, Wólczyńska, Kochanowskiego, Literacka, Bogusławskiego, Rodziny Połanieckich, Wrzeciono, Szegedyńska, Magiera, Brązownicza, Mistrzowska, Nocznickiego, Reymonta.
Perony przystankowe (przystanki tramwajowe):
Aspekt, Reymonta, Popiela, Bogusławskiego (z wyłączeniem przystanku tramwajowego Piaski).
Szczegółowe parametry określające lokalizację oraz zakres zamówienia opisano w Programie Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym załącznik do SWZ.
3. Zakres robót, w szczególności obejmuje:
• doświetlenia przejść dla pieszych;
• oświetlenia przystanków tramwajowych.
4. W celu uzyskania rezultatu, o którym mowa powyżej zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
• opracowanie dokumentacji projektowej w zakresie doświetlenia przejść dla pieszych oraz oświetlenia przystanków tramwajowych w lokalizacjach określonych w pkt 5.3 SWZ zgodnie z obwiązującymi przepisami umożliwiającymi wykonanie zadania.
Dokumentacje dla każdej lokalizacji powinny zawierać wszelkie opinie, uzgodnienia, pozwolenia, oraz decyzje, wynikające z obowiązujących przepisów oraz wytycznych jednostek opiniujących opracowania projektowe, w tym co najmniej:
- opinie Biura Architektury i Planowania Przestrzennego
- opinię z narady koordynacyjnej ZUD:
- uzgodnienie Wydziału Oświetlenia ZDM Warszawa.
• opracowanie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych;
• wykonanie kompletnych robót budowlano - montażowych na podstawie opracowanych projektów wykonawczych oraz Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych;
• pełnienie nadzoru autorskiego przy realizacji robót.
5. Dostępność dla osób niepełnosprawnych
Przedmiot zamówienia ma być dostosowany do potrzeb wszystkich użytkowników obiektu w tym przystosowany do poruszania się osób niepełnosprawnych. Musi spełniać wymagania odnośnie obowiązujących przepisów, w tym standardów wynikających z Zarządzenia nr 1682/2017 Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 23 października 2017 r. w sprawie tworzenia na terenie miasta stołecznego Warszawy dostępnej przestrzeni, w tym infrastruktury dla pieszych ze szczególnym uwzględnieniem osób o ograniczonej mobilności i percepcji zmienionego zarządzeniami Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy nr 291/2018 z dnia 23 lutego 2018 r., nr 1783/2022 z dnia 1 grudnia 2022 r. i nr 682/2023 z dnia 11 kwietnia 2023 r. oraz załącznikami do tego zarządzenia: „Standardy dostępności dla miasta stołecznego Warszawy” zwane dalej „Standardami dostępności”, stanowiące załącznik nr 1 do zarządzenia; „Standardy projektowe i wykonawcze infrastruktury dla pieszych w mieście stołecznym Warszawie” zwane dalej „Standardami infrastruktury dla pieszych”, stanowiące załącznik nr 2 do zarządzenia, z uwzględnieniem wymagań ogólnych, określonych w specyfikacjach technicznych Zarządu Dróg Miejskich dot. oświetlenia przejść dla pieszych oraz ulic (do których odwołuje się PFU).
6. Klauzule społeczne
Zamawiający przewiduje wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Prawo zamówień publicznych, które zostały zawarte w Projektowanych postanowieniach umowy – stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.
7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
• Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do jej treści – stanowiące Załącznik nr 2 do SWZ;
• Program Funkcjonalno-Użytkowy - stanowiący Załącznik nr 9 do SWZ;
Zamawiający wymaga, aby montowane materiały były fabrycznie nowe, spełniały wymagania wynikające z przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz spełniały normy PN-EN właściwe dla danego asortymentu, ze szczególnym uwzględnieniem norm bezpieczeństwa i obowiązujących przepisów oraz wymagań lub równoważne.
Powyższa dokumentacja może być wykorzystana tylko do celów zamówienia publicznego.
UWAGA !
Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia tj. Programie Funkcjonalno-Użytkowym o którym mowa powyżej odniósł się do norm. W przypadku gdy Wykonawca zaoferuje rozwiązanie nieodpowiadające wprost normom referencyjnym opisanym w ww. Programie Funkcjonalno-Użytkowym, wówczas na Wykonawcy spoczywa obowiązek udowodnienia w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art.104-107 ustawy PZP, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
W takim przypadku dokumenty przedmiotowe, o których mowa w pkt 26.2.6 lit. a) SWZ Wykonawca składa wraz z ofertą.
8. Termin realizacji zamówienia.
Zamawiający wymaga aby przedmiot zamówienia został zrealizowany w terminie 65 dni od dnia podpisania umowy, lecz nie później niż do 10 grudnia 2024 r.* z zastrzeżeniem, iż termin wykonania dokumentacji projektowej i STWIOR, o których mowa w § 1 ust. 1 lit. a)-b) projektowanych postanowień umowy wynosi 21 dni od dnia podpisania umowy.
*data końcowa przypadająca na dzień 10.12.2024 r. będzie miała zastosowanie tylko w sytuacji, gdy umowa w sprawie zamówienia publicznego zostanie zawarta po dniu 7 października 2024 r. i termin 65 dni nie będzie mógł być dotrzymany. Podanie przez Zamawiającego terminu realizacji zamówienia w dniach z równoczesnym obwarowaniem go datą 10.12.2024 r. wynika z faktu, iż kwota zabezpieczona na realizację przedmiotowego zadania została uwzględniona w tegorocznym budżecie i brak jest możliwości na chwilę obecną do przeniesienia środków na przyszły rok budżetowy 2025.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych
71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 256 ustawy Pzp Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione i bezcelowe.W przedmiotowym stanie faktycznym, w związku z zapytaniem do treści SWZ, Zamawiający dokonał ponownej weryfikacji prowadzonego postępowania w zakresie wyznaczonego terminu realizacji przedmiotu zamówienia, w tym terminu na wykonanie dokumentacji projektowej i STWIOR, o których mowa w § 1 ust. 1 lit. a)-b) projektowanych postanowień umowy.
Zamawiający przeanalizował przyjęte terminy w zakresie zagrożeń jakie mogą wystąpić m.in. związane z procedurą uzgodnieniową (np. długi termin uzgodnień po stronie Tramwajów Warszawskich), jak również w aspekcie dynamicznie zmieniających się realiów i wytycznych projektowych i wykonawczych i ustalił następujące:
Ustalając termin realizacji przedmiotu zamówienia, szczególnie w świetle wymagań stawianych przy realizacji zadania ze środków budżetu obywatelskiego na rok 2024 przyjął, że Wykonawcy, którzy są profesjonalistami będą wykonywać prace bez zbędnej zwłoki oraz będą dążyć do równoczesności podejmowanych działań, zarówno w aspekcie projektowania jak i wykonywania robót, tj. roboty będą wykonywane równocześnie w kilku lokalizacjach, a nie jedna po drugiej. Założeniem było dążenie do maksymalnej optymalizacji terminów. Zamawiający realizując prace z budżetu obywatelskiego zobowiązany jest cały proces inwestycyjny zamknąć w danym roku budżetowym. Natomiast zgłoszone wątpliwości ze strony Wykonawcy spowodowały, że Zamawiający zwiększył swoje kalkulacje w zakresie ryzyk terminowych jakie mogą wystąpić w czasie realizacji zadania i ustalił, iż z uwagi na trudne do określenia terminy procedury uzgodnieniowej i zmieniające się dynamicznie wytyczne w zakresie standardów wykonawczych po stronie projektowej spowodowały, że dalsze prowadzenie postępowania będzie nieuzasadnione i bezcelowe, gdyż nie ma możliwości wydłużenia terminu realizacji w taki sposób aby uwzględnić wszystkie ryzyka związane z możliwymi obecnie opóźnieniami po stronie uzgodnieniowej o których mowa powyżej z jednoczesnym zakończeniem realizacji zamówienia w 2024 roku.
Zatem, są to okoliczności powodujące, iż zmaterializowała się przywołana przesłanka unieważnienia postępowania.
| 2024-08-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |