Przedmiot zamówienia: Wykonanie robót dodatkowych nieprzewidzianych w zamówieniu podstawowym dot. remontu pomieszczeń w Domu Zdrojowym w Jedlinie-Zdrój Plac Zdrojowy 1.

Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00474818
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00474818/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-28 12:26
Lokalizacja
Szczawno-Zdrój, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cccbe7c6-18f1-4c94-a74f-3838b5b082be
Identyfikator
8860000340
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00474818 z dnia 2024-08-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przedmiot zamówienia: Wykonanie robót dodatkowych nieprzewidzianych w zamówieniu podstawowym dot. remontu pomieszczeń w Domu Zdrojowym w Jedlinie-Zdrój Plac Zdrojowy 1.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000288308

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wojska Polskiego 6

1.5.2.) Miejscowość: Szczawno-Zdrój

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-310

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mfajek@szczawno-jedlina.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szczawno-jedlina.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przedmiot zamówienia: Wykonanie robót dodatkowych nieprzewidzianych w zamówieniu podstawowym dot. remontu pomieszczeń w Domu Zdrojowym w Jedlinie-Zdrój Plac Zdrojowy 1.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cccbe7c6-18f1-4c94-a74f-3838b5b082be

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00474818

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamówienie udzielone na podstawie art. 214 ust 1 pkt 1 lit a) i b) oraz ust. 1 pkt 5) ustawy pzp. Konieczność wykonania rzeczowych robót opisanych w protokołach konieczności nr 1/2024 oraz 2/2024 wynika z sytuacji, które nie mogą obciążać wykonawcy. W trakcie prowadzenia prac stwierdzono konieczność wykonania szeregu prac, które nie były wcześniej przewidziane, a które wynikły w związku z dokonanymi odkrywkami, prowadzonymi robotami itp. Z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze nie jest możliwe wykonanie zamówienia przez innego wykonawcę (wykonawca ma swojego kierownika budowy i zajmuje teren budowy, za który odpowiada, ponadto zważyć należy na ograniczenia gwarancyjne – roboty zamierzone nachodzą na roboty już wykonane). Podobnie bezcelowe jest przeprowadzenie postępowania w konkurencyjnym trybie pzp

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZRW 19/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 111051,04 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia: Wykonanie robót dodatkowych nieprzewidzianych w zamówieniu podstawowym dot. remontu pomieszczeń w Domu Zdrojowym w Jedlinie-Zdrój Plac Zdrojowy 1.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający błędnie dokonał wyboru trybu udzielenia zamówienia, przez co mógłby udzielić zamówienia z naruszeniem ustawy. Postępowanie obarczone jest zatem wadą niemożliwą do usunięcia, uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Uzasadnienie prawne: art. 255 pkt 6) w związku z art. 457 ust. 1 pkt 1 ustawy pzp.
2024-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane