Przebudowa i wzmocnienie muru oporowego przy SP6"

Miasto Gorzów Wlkp.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00414130
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00414130/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-09-09 14:01
Lokalizacja
Gorzów Wielkopolski, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e3171415-a2ed-4888-90dd-642a4ed242da
Identyfikator
5990019632
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowę

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00414130 z dnia 2025-09-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa i wzmocnienie muru oporowego przy SP6"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gorzów Wlkp.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000650181

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sikorskiego 4

1.5.2.) Miejscowość: Gorzów Wielkopolski

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-400

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubl@um.gorzow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.wrota.lubuskie.pl/umgorzow/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gim.gorzow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa i wzmocnienie muru oporowego przy SP6"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e3171415-a2ed-4888-90dd-642a4ed242da

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00414130

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00044085/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.52 Przebudowa i wzmocnienie muru oporowego przy SP6

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00246274

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GIM.271.11.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie muru oporowego, budowie ogrodzenia panelowego, budowa schodów zewnętrznych oraz naprawa muru oporowego na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 w Gorzowie Wielkopolskim z zachowaniem istniejących wjazdów i wejść na teren szkoły.
Zakres robót obejmuje:
- Mechaniczne ścinanie drzew wraz z karczowaniem i utylizacją;
- Roboty ziemne;
- Roboty rozbiórkowe;
- Wznoszenie murów i konstrukcji z betonu;
- Naprawa muru konstrukcji żelbetowej
- Wykonanie balustrady i ogrodzenia;
- Nasadzenie drzew

Według dokumentacji projektowej wykonanie zakresu robót może przebiegać w trzech etapach obejmujących:
1. Wyburzenie istniejącego muru oporowego na odcinku południowo – zachodnim o łącznej długości 63,77 m i wykonanie na jego śladzie nowego muru oporowego z balustradą o wysokości 1,1 m wraz z brama wjazdowa i schodami wejściowymi do budynku oraz wyburzenie istniejącego muru oporowego na odcinku południowo – wschodnim o łącznej długości 47,92 m i wykonanie na jego śladzie ogrodzenia panelowego.
2. Wyburzenie istniejącego ogrodzenia terenu z betonowa podmurówką o łącznej długości 33,27 m i wykonanie na jego śladzie ogrodzenia panelowego także z podmurówka betonową
3. Obniżenie istniejącego odcinka muru oporowego i wykonanie na jego koronie balustrady o wysokości 1,1 m

Całość zamierzenia zlokalizowana jest na działkach nr 1829, 2094 i 2095, obręb 6- Słoneczne przy ul. Gwiaździstej 14 w Gorzowie Wielkopolskim.
Podstawą do wykonania robót budowlanych ujętych w przedmiocie zamówienia są w szczególności dokumenty: Decyzja pozwolenie na budowę nr 58/24, nr rejestru organu WUA-IV.6740.264.2023.JF z dnia 26 marca 2024 r. wydana przez Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

Szczegółowe informacje w powyższym zakresie opisuje Projekt Wykonawczy oraz Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych stanowiące załączniki do OPZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższa ceną przewyższa kwotę która Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Ponieważ kwota którą Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie robót budowlanych w zakresie przebudowy i wzmocnienia muru oporowego przy SP6 wynosi 492 000,00 zł brutto unieważnia się prowadzone postępowanie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 693459,24 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 977502,00 PLN

2025-09-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane