Dowóz dzieci z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, Zespołu Szkół Specjalnych oraz Ośrodka Medyczno-Terapeutycznego w Żorach – Trasa Nr 2
GMINA I MIASTO CZERWIONKA-LESZCZYNY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00475118
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00475118/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-08-28 13:25
- Lokalizacja
- Czerwionka-Leszczyny, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-dc06df15-2ee9-11ef-86d2-4e696a6d8c25
- Identyfikator
- 6420009726
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00475118 z dnia 2024-08-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowóz dzieci z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, Zespołu Szkół Specjalnych oraz Ośrodka Medyczno-Terapeutycznego w Żorach – Trasa Nr 2
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA I MIASTO CZERWIONKA-LESZCZYNY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258530
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Parkowa 9
1.5.2.) Miejscowość: Czerwionka-Leszczyny
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-230
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@czerwionka-leszczyny.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czerwionka-leszczyny.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-dc06df15-2ee9-11ef-86d2-4e696a6d8c251.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dowóz dzieci z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, Zespołu Szkół Specjalnych oraz Ośrodka Medyczno-Terapeutycznego w Żorach – Trasa Nr 22.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dc06df15-2ee9-11ef-86d2-4e696a6d8c25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00475118
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00025739/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.8 TRASA NR 2 - Dowóz dzieci z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny do OREW, Zespołu Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty oraz Ośrodka Medyczno-Terapeutycznego Syriusz w Żorach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00379131
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.9.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 349264,58 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa transportowa dla dzieci z terenu Gminy
i Miasta Czerwionka-Leszczyny do szkoły i ze szkoły w roku szkolnym 2024/2025 tj. na trasie Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny - Ośrodek Rehablitacyjno - Edukacyjno Wychowawczy - Zespół Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty - Ośrodek Medyczno - Terapeutycznego Syriusz w Żorach w okresie od 2.09.2024 r. do 30.06.2025 r (łącznie 207 dni zajęć szkolno-przedszkolnych) na dwóch trasach:
1) Sołectwo Przegędza - dzielnica Leszczyny - sołectwo Szczejkowice - Ośrodek Rehablitacyjno - Edukacyjno Wychowawczy - Ośrodek Medyczno - Terapeutycznego Syriusz - Zespół Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty, zwana dalej trasą: Przegędza;
2) Dzielnica Czerwionka – Sołectwo Bełk – Sołectwo Palowice - Ośrodek Rehablitacyjno - Edukacyjno Wychowawczy - Ośrodek Medyczno - Terapeutycznego Syriusz - Zespół Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty, zwana dalej trasą: Czerwionka.
W przypadku czasowego zamknięcia w roku szkolnym 2024/2025 placówek oświatowych z powodu np. dni dyrektorskich, epidemii koronawirusa zamówienie w tym okresie nie będzie realizowane. Zamówienie będzie realizowane tylko w dniach nauki szkolnej tj. w dniach, w których zajęcia szkolne i przedszkolne odbywają się na terenie placówki oświatowej (nie dotyczy to dni kiedy placówki oświatowe są zamknięte lub nauka realizowana jest zdalnie).
2. Długość trasy przejazdu w obie strony codziennie będzie wynosiła 98,5 km tj.: 1 x 52,5 km oraz 1 x 46 km.
3. Trasa przejazdu, będzie miała następujący przebieg:
1) trasa: Przegędza - 52,5 km tj. 2 x 26,25 km
rozpoczęcie - sołectwo Przegędza: ul. Polna (I przystanek: ul. Polna) - ul. Szkolna - ul. Powstańców - ul. Narutowicza - ul. Pojdy - ul. Czereśniowa (II przystanek:
ul. Czereśniowa) - ul. Konopnickiej - ul. Ligonia (III przystanek: ul. Ligonia) -
ul. Poprzeczna - ul. Konopnickiej - ul. Miarki - ul. Orzeszkowej (IV przystanek:
ul. Orzeszkowej) - ul. Sienkiewicza - ul. Miarki - ul. Reymonta (V przystanek:
ul. Reymonta) - ul. Pojdy - ul. Armii Krajowej - Dzielnica Czerwionka - ul. Furgoła -
ul. Kuźnicza - ul. Kościelna (VI przystanek: ul. Kościelna) - Sołectwo Stanowice -
ul. Wyzwolenia - ul. Żorska - Sołectwo Szczejkowice - ul. Okrężna (VII przystanek:
ul. Okrężna) - ul. Gliwicka - Miasto Żory - ul. Al. Wojska Polskiego - Al. Niepodległości - Al. Jana Pawła II - Trakt Piastowski - ul. Boryńska - docelowo: ul. Piastów Górnośląskich 8 Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy
(VIII przystanek) - ul. Boryńska - ul. Okrężna - ul. Promienna (IX przystanek:
ul. Promienna 5a Ośrodek Medyczno-Terapeutyczny ”Syriusz” ) - aleja Armii Krajowej - ul. Żołnierzy Września (X przystanek: oś. Pawlikowskiego 43 - Zespół Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach)
Droga powrotna : trasa przejazdu jak wyżej w odwrotnym kierunku.
2) trasa: Czerwionka – 46 km tj. 2 x 23 km
rozpoczęcie - dzielnica Czerwionka: 3 Maja (I przystanek: ul. Generała Hallera) -
ul. Wolności - ul. Furgoła (II przystanek: ul. Furgoła ) - ul. Parkowa - ul. Wolności -
ul. Główna - ul. Nalepy (III przystanek: ul. Nalepy) - ul. Główna - ul. Palowicka - sołectwo Palowice: ul. Bełkowska - ul. Wiejska (IV przystanek: ul. Wiejska)
- ul. Woszczycka (V przystanek: ul. Woszczycka dwoje dzieci) - ul. Palowicka - ul. Centralna - Miasto Żory - ul. Katowicka - ul. Stodolna - Al. Jana Pawła II - Trakt Piastowski -
ul. Boryńska - docelowo: ul. Piastów Górnośląskich 8 Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy (VI przystanek) - ul. Boryńska (VII przystanek:
ul. Boryńska 54 Zespół Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty) - ul. Okrężna - ul. Promienna (VIII przystanek: ul. Promienna 5a Ośrodek Medyczno-Terapeutyczny ”Syriusz” w Żorach).
Droga powrotna : trasa przejazdu jak wyżej w odwrotnym kierunku.
4. Ilość przewożonych dzieci:
1) na trasie Przegędza – 7 dzieci
2) na trasie Czerwionka – 6 dzieci
Uwaga: Dane osobowe przewożonych dzieci Zamawiający przekaże wybranemu Wykonawcy po podpisaniu umowy na realizacje zamówienia oraz umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
5. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia opieki nad przewożonymi dziećmi w każdym z autobusów/busów, bezpiecznego ulokowania dzieci w pojeździe oraz zapewnienie bezpieczeństwa podczas wsiadania i wysiadania z pojazdu przez dzieci. W tym celu musi zapewnić na swój koszt co najmniej 2 (dwóch) opiekunów dzieci na każdej trasie przejazdu w obie strony (łącznie 4 opiekunów) w tym na każdej trasie co najmniej jednego opiekuna posiadającego dyplom/zaświadczenie pielęgniarki zawodowej/pielęgniarza zawodowego lub opiekuna medycznego oraz co najmniej jednego opiekuna przeszkolonego z pomocy przedmedycznej.
Opiekunami dzieci muszą być osoby pełnoletnie, mające pełną zdolność do czynności prawnych, która dają rękojmię bezpiecznego dojazdu dzieci do szkoły i ze szkoły. Ponadto opiekun oraz kierowca nie mogą być skazani za przestępstwa określone w rozdziale XIX
i XXV Kodeksu karnego, w art. 189a i art. 207 Kodeksu karnego oraz w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. z 2023 r. poz. 1939), lub za odpowiadające tym przestępstwom czyny zabronione określone w przepisach prawa obcego oraz nie mogą widnieć w Rejestrze sprawców przestępstw na tle seksualnym.
Uwaga: Wykonawca, najpóźniej przed rozpoczęciem realizacji zamówienia, zobowiązany jest mieć opracowane i wprowadzone w sposób dostosowany do charakteru usługi będącej przedmiotem zamówienia, standardy ochrony małoletnich, o których mowa
w Rozdziale 4b ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich, w zakresie o którym mowa
w art. 22 c ww. ustawy.
6. Wykonawca musi dysponować co najmniej 2 (dwoma) pełnosprawnymi autobusam/busamii, które umożliwią przewóz:
1) na trasie: Przegędza – łącznie 9 osób, bez kierowcy (z miejscami siedzącymi dla wszystkich dzieci oraz 2 opiekunów).
2) na trasie: Czerwionka – łącznie 8 osób, bez kierowcy (z miejscami siedzącymi dla wszystkich dzieci oraz 2 opiekunów
7. Każdy autobus/bus musi umożliwiać bezpieczny przewóz dzieci niepełnosprawnych i być dostosowany do rodzaju niepełnosprawności przewożonych dzieci.
Musi posiadać:
1) jedną specjalistyczną podstawkę samochodową;
2) możliwość przewozu dzieci w wózku specjalistycznym (5 dzieci na trasie Przegędza, 4 dzieci na trasie Czerwionka);
3) pasy bezpieczeństwa dostosowane do rodzaju
niepełnosprawności oraz wzrostu dzieci;
3) możliwość zamocowania specjalistycznych fotelików dla dzieci;
Wykonawca jest zobowiązany dostosować autobusy/busy do przewozu dzieci niepełnosprawnych na własny koszt. Ww. dotyczy również ewentualnego przywrócenia środków transportu do stanu pierwotnego.
8. Zamawiający zastrzega sobie, że w przypadku zaoferowania w ofercie przez Wykonawcę autobusu/busu umożliwiającego przewóz większej ilości osób niż:
1) na trasie: Przegędza – większej ilości osób niż: 9 osób (bez kierowcy)
Zamawiający ma prawo zwiększyć ilość przewożonych dzieci do liczby wolnych
miejsc w zaoferowanym autobusie.
2) na trasie: Czerwionka – większej ilości osób niż: 8 osób (bez kierowcy)
Zamawiający ma prawo zwiększyć ilość przewożonych dzieci do liczby wolnych
miejsc w zaoferowanym autobusie/busie.
W przypadku podania przez Wykonawcę w ofercie więcej niż 1 autobusu/busu dla każdej
z ww. tras Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia ilości przewożonych dzieci do liczby wolnych miejsc w zaoferowanym dla tej trasy autobusie/busie z najmniejszą ilością miejsc.
9. Zmiany (zwiększenie) ilości przewożonych dzieci, o których mowa powyżej, pozostaną bez wpływu na wynagrodzenie Wykonawcy (nastąpią w ramach tego wynagrodzenia) oraz bez wpływu na trasy przejazdu, o których mowa w pkt. 2. Przystanek zostanie ustalony na powyższych trasach.
10. Wykonawca jest zobowiązany do wykonywania zamówienia sprawnymi technicznie autobusami/busami, posiadającymi aktualne badania techniczne oraz polisy ubezpieczenia OC i NW, każdego dnia roboczego w dniach nauki szkolnej, z wyjątkiem okresów wolnych od zajęć.
11. Dowóz i odwóz dzieci odbywać się będzie według harmonogramu ustalonego wspólnie przez dyrektorów szkół do którego Wykonawca jest zobowiązany się dostosować, przy założeniu, że dowóz uczniów rozpoczynać się będzie nie wcześniej niż o godz. 6:45 z pierwszych przystanków, a przyjazd do szkół nastąpi nie później niż o godz. 8:00, oraz że powrót uczniów ze szkoły odbywać się będzie pomiędzy godz. 14:30 - 16:30.
12. Przewozy rozliczane będą na podstawie podanej w ofercie przez Wykonawcę ceny brutto za 1 km przejazdu (przewozu) usługi transportowej, obejmującej również koszt opiekunów.
13. Zamawiający finansuje jedynie przewóz dzieci od pierwszego do ostatniego przystanku, zgodnie z trasą przejazdu. Zamawiający nie pokrywa kosztów dojazdu z bazy i do bazy Wykonawcy.
14. Skrócenie trasy:
1) Wykonawca zobowiązany jest do kontaktu telefonicznego z rodzicami dziecka
z Sołectwa Przegędza, które na trasie Przegędza wsiada na I przystanku, każdorazowo przed opuszczeniem bazy w celu ustalenia konieczności skrócenia trasy przejazdu (zmniejszenia ilości faktycznie przejechanych kilometrów). W przypadku nieobecności tego dziecka trasa ulegnie skróceniu o 5,2 km (2 x 2,6 km). Wykonawcy przysługiwać będzie w takim przypadku wynagrodzenie za faktycznie wykonaną trasę przejazdu (ilość kilometrów)
2) Wykonawca zobowiązany jest do kontaktu telefonicznego z rodzicami dzieci z Dzielnicy Czerwionka, które na trasie Czerwionka wsiadają na I i II przystanku, każdorazowo przed opuszczeniem bazy w celu ustalenia konieczności skrócenia trasy przejazdu (zmniejszenia ilości faktycznie przejechanych kilometrów). W przypadku nieobecności tych dzieci trasa ulegnie skróceniu o 10 km (2 x 5 km). Wykonawcy przysługiwać będzie
w takim przypadku wynagrodzenie za faktycznie wykonaną trasę przejazdu (ilość kilometrów).
4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 367011,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 458763,75 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 367011,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DARTOUR Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 368834220
7.3.3) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 2/18
7.3.4) Miejscowość: Racibórz
7.3.5) Kod pocztowy: 47-400
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 367011,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2024-09-02 do 2025-06-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-08-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |