Poprawa infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Tomaszowskiego etap I

Zarzad Dróg Powiatowych w Tomaszowie Mazowieckim

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00475208
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00475208/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-28 13:44
Lokalizacja
Tomaszów Mazowiecki, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7516af8d-2ef9-11ef-86d2-4e696a6d8c25
Identyfikator
7732093358
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty drogoweRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

Wykonawcy

1 przyznane

SEBASTIAN ŚLIWIŃSKILubochnia, PL · lot 0
6 197 664,99 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00475208 z dnia 2024-08-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Tomaszowskiego etap I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarzad Dróg Powiatowych w Tomaszowie Mazowieckim

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590653653

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Św. Antoniego 41

1.5.2.) Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-200

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: drogi@powiat-tomaszowski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.zdptomaszowmaz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7516af8d-2ef9-11ef-86d2-4e696a6d8c25

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Wykonywanie obowiązków zarządcy dróg w zakresie planowania, budowy, przebudowy, remontu, utrzymania i ochrony dróg zgodnie z ustawą o drogach publicznych.

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Tomaszowskiego etap I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7516af8d-2ef9-11ef-86d2-4e696a6d8c25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00475208

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00070430/15/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Poprawa infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Tomaszowskiego etap I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00376505

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZDP.3801.27.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.
"Poprawa infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Tomaszowskiego etap I"
Zadanie składa się z następujących odcinków dróg powiatowych:
• DP 4324E m. Lubochnia ul. Łódzka - budowa kanalizacji deszczowej
• DP 4304E Czerniewice - Żelechlinek m. Chociszew na odcinku 990,00 m
• DP 4304E Czerniewice - Żelechlinek m. Studzianki na odcinku 1410,00 m
(od km 1+000,00 do km 2+410,00 pikietaż projektu)
1. Istniejący stan zagospodarowania terenu
1.1. Budowa kanalizacji deszczowej w ciągu DP 4324E - ul. Łódzka, m. Lubochnia
Droga będąca przedmiotem zadania zlokalizowana jest w miejscowości Lubochnia - ul. Łódzka, powiat tomaszowski, Gmina Lubochnia. W stanie istniejącym wody opadowe i roztopowe na
ul. Łódzkiej odprowadzane są powierzchniowo do przydrożnych rowów oraz do pojedynczych wpustów. Pas drogowy ul. Łódzkiej na analizowanym obszarze ma szerokość 13,5 - 15,5m. Ulica Łódzka w stanie istniejącym posiada przekrój uliczny z obustronnymi chodnikami ograniczonymi standardowym krawężnikiem. W pasie drogowym umieszczone są inne sieci uzbrojenia terenu tj. sieć kanalizacji sanitarnej, sieć wodociągowa oraz linie telekomunikacyjne i elektroenergetyczne.

1.2. Rozbudowa DP 4304E w miejscowości Chociszew
Planowana do rozbudowy droga powiatowa 4304E Czerniewice – Żelechlinek zlokalizowana jest na terenie gminy Żelechlinek w powiecie tomaszowskim w województwie łódzkim. Przedmiotowa droga przeznaczona do przebudowy na odcinku o długości 990,0m położona jest w terenie poza obszarem zbudowanym m. Chociszew. Zakres robót rozpoczyna się w obrębie skrzyżowani z drogą gminną w m. Chociszew, przebiega przez tereny rolne w kierunku miejscowości Bukowiec.
Na całym odcinku przekrój drogi składa się z jednej jezdni o dwóch pasach ruchu o nawierzchni bitumicznej. W pasie drogowym zlokalizowana jest doziemna sieć telekomunikacyjna i sieć wodociągowa. Wody opadowe i roztopowe odprowadzane na własne nieutwardzone tereny.

1.4. Modernizacja DP 4304E Studzianki - Paulinów
Droga będąca przedmiotem zadania na odcinku 1410,00m położona jest na terenie gminy Czerniewice w miejscowości Studzianki. Zlokalizowana jest w terenie zabudowanym oraz niezabudowanym. Na całym odcinku posiada nawierzchnie bitumiczną szerokości ok. 4,50m, oraz pobocza. Tereny, na których planowana jest modernizacja drogi znajdują się uzbrojenia podziemne: wodociąg, linia energetyczna, sieć teletechniczna, naziemna siec energetyczna – teren uzbrojony. Obecnie układ komunikacyjny w zróżnicowanym stanie technicznym. Odprowadzenie wód opadowych powierzchniowo na tereny przyległe. Pod koroną drogi znajduje się przepust (w obrębie młyna) oraz most który nie jest objęty przedmiotem zamówienia.

2. Zakres robót objęty zamówieniem
2.1. Budowa kanalizacji deszczowej w ciągu DP 4324E - ul. Łódzka, m. Lubochnia
Planuje się budowę kanalizacji deszczowej w ciągu DP 4324E - ul. Łódzka w m. Lubochnia.
W ramach zadania przewidziano budowę kanalizacji deszczowej w celu zebrania wód opadowych
i roztopowych z istniejącego pasa drogowego. Odwodnienie drogi realizowane będzie powierzchniowo poprzez wykształcone odpowiednie spadki poprzeczne i podłużne do projektowanych wpustów deszczowych zlokalizowanych bezpośrednio przy krawędzi jezdni po obu stronach jezdni, ujętych w kanalizację, która odprowadzać będzie wody za pomocą wylotu do rzeki Lubochenki znajdującej się w rejonie ul. Tomaszowskiej.
Planowana budowa obejmuje:
• budowę sieci kanalizacji deszczowej wraz z wylotem w zakresie:
- wykonanie zasadniczych robót ziemnych
- budowa sieci kanalizacji deszczowej wraz ze studniami, wpustami
• odtworzenie nawierzchni jezdni ul. Łódzkiej na odcinku realizowanych robót budowlanych
w zakresie:
- roboty rozbiórkowe istniejących nawierzchni bitumicznych,
- rozbiórka elementów dróg: krawężniki, obrzeża,
- wykonanie podbudów pod nawierzchnię jezdni,
- wykonanie warstwy ścieralnej na ul. Łódzka,
- wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.
• odtworzenie istniejącego chodnika w ciągu ul. Łódzkiej po stronie północnej.
- roboty rozbiórkowe istniejących nawierzchni bitumicznych,
- rozbiórka elementów dróg: krawężniki, obrzeża,
- wykonanie podbudów pod nawierzchnię chodników,
- nawierzchnia z kostki brukowej betonowej
• opracowanie projektu czasowej organizacji ruchu,
• wykonanie inwentaryzacji powykonawczej,
- oznakowanie zadania tablicą informacyjną o dofinansowaniu zadania z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

2.2. Rozbudowa DP 4304E w miejscowości Chociszew
Planuje się rozbudowę drogi powiatowej nr 4304E. Na odcinku objętym zadaniem tj. 990,0m zostaną wykonane roboty:
Branża drogowa:
- roboty rozbiórkowe,
- zdjęcie warstwy humusu i gleby próchniczej,
- wykonanie koryta pod pobocza i nawierzchnię zjazdów,
- wykonanie koryta pod nawierzchnię drogi,
- wykonanie warstwy piasku stabilizowanego cementem 2,5MPa - mieszankę dostarczyć
z wytwórni,
- wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego,
- wykonanie warstw bitumicznych z AC,
- umocnienie poboczy kruszywem łamanym,
- przebudowa i budowa nowych zjazdów wraz z przepustami,
- budowa chodnika dla pieszych,
- budowa zatoki autobusowej,
- wykonanie nowych rowów,
- plantowanie skarp rowów i nasypów,
- obsianie terenów za poboczami trawą odporną na butwienie z silnym systemem korzennym
mieszankę należy
- wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.
- wykonanie inwentaryzacji powykonawczej,
- opracowanie projektu czasowej organizacji ruchu,
- oznakowanie zadania tablicą informacyjną o dofinansowaniu zadania z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.
Branża teletechniczna
- przebudowę pakietu mikrorurek 4x 12/8m Mikrorurki: czerwona, zielona, niebieska, żółta.
- przebudowę kabla FTTH zaciągniętego do mikrorurki
- budowę studni SK2
- budowę rur osłonowych
- przełączenie kabla w istniejących mufach

2.3. Modernizacja DP 4304E Studzianki - Paulinów
Planuje się modernizację drogi powiatowej nr 4304E. Na odcinku objętym zadaniem tj. 1410m (od km 1+000,00 do km 2+410,00 pikietaż projektu) zostaną wykonane roboty:
- roboty przygotowawcze i rozbiórkowe,
- zasadnicze roboty ziemne,
- podbudowy z kruszywa łamanego,
- podbudowy zasadnicze z MCE,
- podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem z betoniarni,
- geosiatki do zbrojenia nawierzchni bitumicznych,
- wykonanie nowej warstwy wiążącej i ścieralnej z MMA,
- przebudowa poboczy,
- ustawienie elementów dróg: krawężniki, obrzeża,
- nawierzchnia zjazdów z kostki brukowej betonowej, kruszywa łamanego,
- oczyszczenie pogłębienie rowów przydrożnych,
- wykonanie oznakowania poziomego i pionowego,
- wykonanie inwentaryzacji powykonawczej,
- opracowanie projektu czasowej organizacji ruchu,
- oznakowanie zadania tablicą informacyjną o dofinansowaniu zadania z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

3. Wykonywanie robót budowlanych
Do wykonywania robót budowlanych można przystąpić po opracowaniu i zatwierdzeniu projektu czasowej organizacji ruchu. Po zrealizowaniu robót należy opracować inwentaryzację geodezyjną powykonawczą.

Inwestycja pod nazwą „Poprawa infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Tomaszowskiego etap I ” dofinansowana jest z Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45233140-2 - Roboty drogowe

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6197664,99 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7096069,08 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6197664,99 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P.P.H.U. Sebastian Śliwiński

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7732194651

7.3.4) Miejscowość: Małecz

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6197664,99 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-11-28
2024-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane