Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym

Gmina i Miasto Lwówek Śląski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00475234
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00475234/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-08-28 13:51
Lokalizacja
Lwówek Śląski, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-aefa0a32-f9e3-47db-b19f-431cd5a9e325
Identyfikator
6161003030
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi pocztoweUsługi kurierskieUsługi pocztowe dotyczące listówUsługi pocztowe dotyczące paczek

Wykonawcy

1 przyznane

"POCZTA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA"Warszawa, PL · lot 0
715 050,95 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00475234 z dnia 2024-08-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina i Miasto Lwówek Śląski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000530643

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Wojska Polskiego 25A

1.5.2.) Miejscowość: Lwówek Śląski

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-600

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@lwowekslaski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lwowekslaski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/lwowekslaski

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-aefa0a32-f9e3-47db-b19f-431cd5a9e325

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00475234

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00069060/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.13 Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00412888

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IN.271.39.2024.AM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

I. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym,
w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych i zwrotów (przesyłki listowe i paczki pocztowe), które będą realizowane na zasadach określonych w powszechnie obowiązujących przepisach prawa, w szczególności w ustawie z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (t.j. Dz.U.2023.1640 ze zm.) oraz świadczenie usług kurierskich zleconych przez Gminę i Miasto Lwówek Śląski.
2. Przez przesyłki pocztowe, będące przedmiotem zamówienia, rozumie się przesyłki listowe o wadze do 2000 g:
1) zwykłe - przesyłka nierejestrowana, niebędąca przesyłką najszybszej kategorii:
a) zwykłe EK krajowe S do 500g,
b) zwykłe EK krajowe M do 1000g,
c) zwykłe EK krajowe L do 2000g;
2) zwykłe o przyspieszonym trybie doręczenia - przesyłka nierejestrowana najszybszej kategorii (deklarowany czas dostarczenia adresatowi wynosi maksymalnie 3 dni robocze od dnia jej nadania):
a) zwykłe PR krajowe S do 500g,
b) zwykłe PR krajowe M do 1000g,
c) zwykłe PR krajowe L do 2000g;
3) polecone niebędące przesyłką najszybszej kategorii - przesyłka rejestrowana będąca przesyłką listową, przemieszczaną i doręczaną w sposób zabezpieczający ją przed utratą, ubytkiem zawartości lub uszkodzeniem:
a) polecone EK krajowe S do 500g,
b) polecone EK krajowe M do 1000g,
c) polecone EK krajowe L do 2000g;
4) polecone o przyspieszonym trybie doręczenia - przesyłka rejestrowana będąca przesyłką listową, przemieszczaną i doręczaną w sposób zabezpieczający ją przed utratą, ubytkiem zawartości lub uszkodzeniem, najszybszej kategorii (deklarowany czas dostarczenia adresatowi wynosi maksymalnie 3 dni robocze od dnia jej nadania):
a) polecone PR krajowe S do 500g,
b) polecone PR krajowe M do 1000g,
c) polecone PR krajowe L do 2000g;
5) polecone ze zwrotnym poświadczeniem odbioru (PO) - przesyłka listowa przyjęta za potwierdzeniem nadania i doręczona za pokwitowaniem odbioru:
a) polecone PO krajowe S do 500g,
b) polecone PO krajowe M do 1000g,
c) polecone PO krajowe L do 2000g;
6) polecone o przyspieszonym trybie doręczenia ze zwrotnym poświadczeniem odbioru (ZPO) - przesyłka najszybszej kategorii, przyjęta za potwierdzeniem nadania i doręczona za pokwitowaniem odbioru:
a) polecone PO PR krajowe S do 500g,
b) polecone PO PR krajowe M do 1000g,
c) polecone PO PR krajowe L do 2000g;
7) przesyłki zwykłe zagraniczne, nierejestrowane:
d) zwykła PR zagraniczna do 50g,
e) zwykła PR zagraniczna do 100g,
f) zwykła PR zagraniczna do 350g,
g) zwykła PR zagraniczna do 500g,
h) zwykła PR zagraniczna do 1000g;
8) przesyłki polecone PR zagraniczne:
a) polecona PR zagraniczna do 50g,
b) polecona PR zagraniczna do 100g,
c) polecona PR zagraniczna do 350g,
d) polecona PR zagraniczna do 500g,
e) polecona PR zagraniczna do 1000g.
3. Przez paczki pocztowe, będące przedmiotem zamówienia rozumie się paczki pocztowe o wadze do 10.000 g (Gabaryt A i B):
1) ekonomiczne - paczki rejestrowane niebędące paczkami najszybszej kategorii,
2) o przyspieszonym trybie doręczenia - paczki rejestrowane najszybszej kategorii,
3) ze zwrotnym poświadczeniem odbioru - paczki rejestrowane ekonomiczne i o przyspieszonym trybie doręczenia, przyjęte za potwierdzeniem nadania i doręczone za pokwitowaniem odbioru.
Gabaryt A - to przesyłka o wymiarach:
Minimum - wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90 x 140 mm,
Maksimum - żaden z wymiarów nie może przekroczyć długości 600 mm, szerokości 500 mm, wysokości 300 mm.
Gabaryt B - to przesyłka o wymiarach:
Minimum - jeśli choć jeden z wymiarów przekracza długość 600 mm lub szerokość 300 mm,
Maksimum - suma długości i największego obwodu w innym kierunku niż długość nie może być większa niż 3 000 mm, przy czym największy wymiar nie może przekroczyć 1500 mm.
4. Przez przesyłki kurierskie rozumie się przesyłki najszybszej kategorii z gwarantowanym terminem doręczenia w następnym dniu roboczym po dniu nadania w obrocie krajowym, przyjęte za potwierdzeniem nadania doręczone za pokwitowaniem odbioru o wadze do 15 kg. Zawierająca w cenie za nadanie przesyłki - odbiór z siedziby Zamawiającego oraz ubezpieczenie do kwoty 1.000,00 zł.
II. ZAKRES RZECZOWY ZADANIA:
(Ciąg dalszy w Załącznik nr 7 do SWZ)

4.5.3.) Główny kod CPV: 64110000-0 - Usługi pocztowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

64120000-3 - Usługi kurierskie

64112000-4 - Usługi pocztowe dotyczące listów

64113000-1 - Usługi pocztowe dotyczące paczek

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 715050,95 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 715050,95 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 715050,95 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Poczta Polska Spółka Akcyjna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5250007313

7.3.3) Ulica: Rodziny Hiszpańskich 8

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-940

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 715050,95 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 36 miesiące

2024-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi