Budowa budynku Centrum Współpracy Polsko – Ukraińskiej z częścią dydaktyczną i biblioteką Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Kuźniczej 29b we Wrocławiu

UNIWERSYTET WROCŁAWSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00418789
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00418789/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-09-11 13:37
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9b3ba271-2b5e-42be-bfd5-f05dd57a05a6
Identyfikator
8960005408
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty rozbiórkoweFundamentowanieZbrojenieBetonowanie konstrukcjiRoboty izolacyjneRoboty murarskie i muroweKonstrukcje z betonu zbrojonegoRoboty konstrukcyjne z wykorzystaniem staliWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyIzolacja cieplnaRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty elewacyjneInstalowanie ścianek działowychStolarka drewnianaPokrywanie podłóg i ścianRoboty malarskie i szklarskieInstalowanie windSystemy przeciwpożaroweRoboty instalacyjne przeciwpożaroweRóżne meble i wyposażenieRoboty w zakresie zagospodarowania terenu

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE 'ALFA-DACH' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWrocław, PL · lot 0
28 874 250 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00418789 z dnia 2025-09-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa budynku Centrum Współpracy Polsko – Ukraińskiej z częścią dydaktyczną i biblioteką Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Kuźniczej 29b we Wrocławiu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET WROCŁAWSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001301

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Uniwersytecki 1

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 50-137

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: anna.pawliszyn@uwr.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.uwr.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/uniwersytet_wroclawski/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa budynku Centrum Współpracy Polsko – Ukraińskiej z częścią dydaktyczną i biblioteką Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Kuźniczej 29b we Wrocławiu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9b3ba271-2b5e-42be-bfd5-f05dd57a05a6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00418789

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00033077/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Budowa budynku Centrum Współpracy Polsko-Ukraińskiej z częścią dydaktyczną i biblioteką WNHiP UWr przy ul. Kuźniczej 29b we Wrocławiu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00143209

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.2712.1.2025.AP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 23483448,93 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Rodzaj zamówienia: robota budowlana.
2. Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku Centrum Współpracy Polsko – Ukraińskiej z częścią dydaktyczną i biblioteką Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Kuźniczej 29b we Wrocławiu.
3. Zakres prac będzie zgodny z dokumentacjami projektowymi i STWiORB oraz z Opisem Przedmiotu Zamówienia, a w szczególności będzie obejmował:
• Zabezpieczenie ścian wykopu;
• Roboty ziemne;
• Roboty konstrukcyjne;
• Wykonanie ścian działowych;
• Montaż stolarki okiennej i drzwiowej;
• Wykonanie posadzek;
• Wykonanie sufitów podwieszanych;
• Wykonanie okładzin ściennych i sufitowych;
• Roboty wykończeniowe;
• Montaż dźwigu osobowego i towarowego;
• Montaż elementów wykończeniowych;
• Dostawę i montaż regałów magazynowych;
• Dostawę i montaż elementów wyposażenia;
• Wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej;
• Wykonanie instalacji klimatyzacji, ogrzewania i ciepła technologicznego;
• Wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej;
• Wykonanie instalacji hydrantowej
• Wykonanie instalacji kanalizacji deszczowej;
• Montaż elementów armatury sanitarnej;
• Wykonanie zewnętrznych przyłączy sanitarnych;
• Wykonanie przyłącza energetycznego do budynków przy ul. Kuźniczej 29B i ul. Szewskiej 49;
• Przebudowę złącza kablowego;
• Wykonanie wewnętrznej instalacji elektrycznej;
• Wykonanie instalacji oświetlenia ogólnego, awaryjnego i ewakuacyjnego;
• Wykonanie instalacji odgromowej i połączń wyrównawczych;
• Wykonanie kompletnej sieci komputerowej strukturalnej;
• Wykonanie elektrycznych instalacji niskoprądowych;
• Wykonanie kompletnego systemu AV;
• Wykonanie kompletnego systemu BMS.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45262210-6 - Fundamentowanie

45262310-7 - Zbrojenie

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45321000-3 - Izolacja cieplna

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych

45422100-2 - Stolarka drewniana

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45313100-5 - Instalowanie wind

31625200-5 - Systemy przeciwpożarowe

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

39150000-8 - Różne meble i wyposażenie

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 27149217,34 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 39679276,27 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 28874250 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowalne "Alfa Dach" Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8970009170

7.3.3) Ulica: ul. Tarnogajska nr 14

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 50-512

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Zakres robót wykonanych przez podwykonawców:
Część robót budowlanych, sanitarnych i elektrycznych

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 28874250,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 730 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-09-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane