Wykonanie prac budowlanych w ramach zadania pn.: Modernizacja obiektu mostowego na drodze bocznej ul. Cieszyńskiej
Miasto Ustroń
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00475905
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00475905/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-29 07:32
- Lokalizacja
- Ustroń, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a818c506-7a36-4d92-9ab2-430830290b71
- Identyfikator
- 5482407434
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00475905 z dnia 2024-08-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie prac budowlanych w ramach zadania pn.: Modernizacja obiektu mostowego na drodze bocznej ul. Cieszyńskiej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Ustroń
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182344
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Ustroń
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-450
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.7.) Numer telefonu: +48338579300
1.5.8.) Numer faksu: +48338579330
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@ustron.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ustron.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a818c506-7a36-4d92-9ab2-430830290b711.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie prac budowlanych w ramach zadania pn.: Modernizacja obiektu mostowego na drodze bocznej ul. Cieszyńskiej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a818c506-7a36-4d92-9ab2-430830290b71
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00475905
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00048093/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Modernizacja obiektu mostowego na drodze bocznej ul. Cieszyńskiej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00448888
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.20.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 243910,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj” w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja obiektu mostowego na drodze bocznej ul. Cieszyńskiej” na terenie Miasta Ustroń, które posiada status uzdrowiska w granicach administracyjnych Miasta.
W ramach realizacji umowy Wykonawca wykona dokumentację projektową a następnie na jej podstawie wykona roboty budowlane polegające na modernizacji obiektu mostowego na drodze bocznej ul. Cieszyńskiej w Ustroniu.
Na przedmiot umowy składa się następujący zakres rzeczowy:
1) Zadanie 1: Dokumentacja projektowa - w ramach tego zadania Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do:
a) opracowania kompletnej dokumentacji projektowej zgodnie z zakresem i wytycznymi wskazanymi w PFU dla dokumentacji projektowej w tym: uzyskania wszelkich niezbędnych opinii i uzgodnień,
b) po akceptacji przez Zamawiającego – złożenie dokumentacji budowlano-architektonicznej w Starostwie Powiatowym w Cieszynie i uzyskanie w imieniu Zamawiającego odpowiednich pozwoleń wymaganych przepisami prawa, w tym ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 682 z późn. zm.), koniecznych do wykonania niniejszej Umowy.
2) Zadanie 2: Roboty budowlane - Modernizacja obiektu mostowego na drodze bocznej ul. Cieszyńskiej w Ustroniu - w ramach tego zadania Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych jn.;
a) wykonanie robót przygotowawczych i rozbiórkowych,
b) wykonanie tymczasowej konstrukcji drewnianej dla przeprowadzenia ruchu pieszego na czas robót,
c) odtworzenie konstrukcji przęsła na moście jako płyty żelbetowej opartej na istniejących przyczółkach,
d) odtworzenie wyposażenia obiektu w tym bariery i nawierzchnia na obiekcie,
e) odtworzenie dojazdów do obiektu.
Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 9 do SWZ - Program funkcjonalno – użytkowy (PFU) wraz z poglądowym przedmiarem robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45221119-9 - Roboty budowlane w zakresie renowacji mostów
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z przepisem art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.W postępowaniu wpłynęła jedna oferta z ceną 756.111,75 zł brutto, która przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć 295.000,00 zł brutto.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 756111,75 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 756111,75 PLN
| 2024-08-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |