Rozbudowa Prudnickiego Centrum Medycznego S. A. w Prudniku na potrzeby opieki długoterminowej w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym.

Prudnickie Centrum Medyczne S. A. w Prudniku

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00423466
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00423466/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-09-15 13:43
Lokalizacja
Prudnik, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1fb85bbd-9eed-44d2-9744-4b7e271ddf56
Identyfikator
7551839682
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne i podobneUsługi inżynieryjneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychRoboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznejRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

Wykonawcy

1 przyznane

SELL-BUD INWEST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKielce, PL · lot 0
17 598 200,24 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00423466 z dnia 2025-09-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa Prudnickiego Centrum Medycznego S. A. w Prudniku na potrzeby opieki długoterminowej w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Prudnickie Centrum Medyczne S. A. w Prudniku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 532448467

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Szpitalna 14

1.5.2.) Miejscowość: Prudnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 48-200

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pcm@pcm.prudnik.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pcm.prudnik.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pcm-prudnik.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Spółka prawa handlowego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa Prudnickiego Centrum Medycznego S. A. w Prudniku na potrzeby opieki długoterminowej w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1fb85bbd-9eed-44d2-9744-4b7e271ddf56

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00423466

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00148823/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Roboty budowlane: rozbudowa szpitala w Prudniku oraz modernizacja Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Głogówku na potrzeby opieki długoterminowej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności - D4.1.1 „Rozwój opieki długoterminowej poprzez modernizację infrastruktury podmiotów leczniczych na poziomie powiatowym”

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 1/V/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 14466058,85 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Rozbudowa Prudnickiego Centrum Medycznego S. A. w Prudniku na potrzeby opieki długoterminowej w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym (tj. rozbudowa budynku szpitala z przeznaczeniem na Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Prudniku) będzie wykonywany w dwóch etapach, tj.: Etap I i Etap II przy czym:
Etap I oznacza wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę.
Etap II oznacza roboty budowlane wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę oraz wykonanie robót budowlanych w ramach przedsięwzięcia inwestycyjnego polegającego na rozbudowie szpitala w Prudniku, przy ul. Piastowskiej 64, gmina Prudnik, powiat prudnicki, województwo opolskie w celu utworzenia zakładu opiekuńczo-leczniczego w Prudniku, a także uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie tego obiektu budowlanego oraz zagospodarowanie terenu przy obiekcie do pełnienia funkcji ogrodu terapeutycznego zgodnie z założeniami programu funkcjonalno-użytkowego stanowiącego Załącznik nr 10 do SWZ.
b) Przedmiot zamówienia polega na wykonaniu prac projektowych (opracowaniu dokumentacji projektowej zgodnie z ustawą Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r., tj. z 2025 r., poz. 418) związanych z rozbudową Prudnickiego Centrum Medycznego S. A. w Prudniku na potrzeby opieki długoterminowej w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym zgodnie ze wskazaną w pkt. 1) niniejszego podrozdziału lokalizacją, uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę dla tej lokalizacji, przeprowadzeniu robót budowlanych na podstawie opracowanej w ramach wykonania przedmiotu umowy dokumentacji projektowej (Etap I) i uzyskanych pozwoleń oraz zagospodarowania terenu z uwzględnieniem utworzenia ogrodu terapeutycznego oraz uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie – na potrzeby Inwestora, którym jest Prudnickie Centrum Medyczne Spółka Akcyjna w Prudniku.
c) Jakiekolwiek odniesienie PFU do rozwiązań projektowych i wykonawczych, w tym do nazw wyrobów czy producentów materiałów i urządzeń nie jest obowiązujące dla Wykonawcy, a jedynie przykładowe i ma na celu wskazanie standardów realizacji. Wykonawca może zastosować urządzenia i materiały równoważne do referencyjnych, jednak o parametrach nie gorszych niż te, które opisane zostały w PFU, przy czym Wykonawca zobowiązany jest zapewnić prawidłowe działanie poszczególnych systemów technicznych i technologicznych oraz osiągnięcie założeń funkcjonalnych całego obiektu oraz elementów zagospodarowania terenu. Wszystkie rozwiązania materiałowe muszą uzyskać akceptację Zamawiającego.
d) W zakresie zamówienia na prace projektowe przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie zgodnie z wymogami określonymi w ustawie z dnia 7 lipca 1994 Prawo Budowlane (tj. Dz.U.2025, poz. 418), wielobranżowego projektu budowlanego dla założenia inwestycyjnego polegającego na utworzeniu zakładu opiekuńczo-leczniczego w Prudnickim Centrum Medycznym S. A. w Prudniku zgodnie ze wskazaną w pkt. 1) niniejszego podrozdziału lokalizacją, w ramach rozbudowy Prudnickiego Centrum Medycznego wraz z uzyskaniem wszelkich opinii, uzgodnień, pozwoleń (w tym pozwolenia Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków) i innych dokumentów wymaganymi przepisami szczególnymi, w tym prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę oraz prawomocnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Dokumentacja projektowa, a wraz z nią uzyskanie wszystkich niezbędnych uzgodnień i pozwoleń jest opracowywana zgodnie z dokumentacją wskazaną powyżej. Dokumentacja projektowa zawiera również koncepcję zagospodarowania ogrodu terapeutycznego w ramach projektu zagospodarowania terenu.
e) W zakresie zamówienia na prace projektowe zostanie opracowana graficzna i opisowa koncepcja kolorystyki wnętrza budowanego obiektu (ściany, podłogi, sufity), zgodnie z zapisami PFU. Zalecenia kolorystyczne będące opracowaniem własnym Zamawiającego mające charakter poglądowy stanowią załącznik nr 16 do SWZ. Kolorystyka wymaga zaakceptowania przez Zamawiającego w trakcie realizacji Etapu I.
f) W zakresie zamówienia na prace projektowe zostanie opracowana graficzna i opisowa koncepcja ogrodu terapeutycznego, zgodnie z zapisami PFU. Koncepcja wymaga zaakceptowania przez Zamawiającego w trakcie realizacji Etapu I.
g) W zakresie zamówienia na prace budowlane przedmiot zamówienia obejmuje:
• budowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Prudnickim Centrum Medycznym S. A. w Prudniku, ul. Piastowska 64, 48-200 Prudnik, nr działki: 6739 zgodnie z uzyskanym pozwoleniem budowlanym dla opracowanej w ramach niniejszego przedmiotu zamówienia dokumentacji projektowej, zgodnej z zapisami programu PFU.
• wykonanie zagospodarowania terenu wokół budynku wraz z dojściami, dojazdami, drogą wewnętrzną, zjazdami z dróg publicznych, parkingiem dla samochodów osobowych, drogą pożarową oraz z utworzeniem ogrodu terapeutycznego zgodnie z zapisami PFU.
• Zamawiający dopuszcza technologię wykonania: technologię tradycyjną, technologię modułową na konstrukcji stalowej, technologię modułową na konstrukcji drewnianej. Zastosowany system modułowy powinien być zaprojektowany w taki sposób, aby umożliwiać jego łatwy i całościowy demontaż, dawać możliwość posortowania poszczególnych jego komponentów, oceny możliwości ich ponownego użycia oraz recykling lub prawidłową utylizację – gospodarka materiałami o obiegu zamkniętym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

45000000-7 - Roboty budowlane

45215000-7 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznej

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 17598200,24 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 17598200,24 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 17598200,24 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): SELL-BUD INWEST sp. z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: SELL-BUD INWEST S.C. Tomasz Mucha, Sylwester Kozłowski, Łukasz Łukaszewicz

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9592073025

7.3.4) Miejscowość: Kielce

7.3.5) Kod pocztowy: 25-561

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 17598200,24 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-06-30
2025-09-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane