Budowa ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Antoniów-Jedlice-Szczedrzyk Część 1. Realizacja inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj" Część 2. Usługa pełnienia nadzoru inwestorskiego nad zadaniem

GMINA OZIMEK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00425041
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00425041/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-09-16 11:17
Lokalizacja
Ozimek, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4970fce0-db60-47e2-9967-65ea26ad248b
Identyfikator
9910325175
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowychUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty drogoweRoboty w zakresie budowy drógRoboty budowlane w zakresie mostówRoboty budowlane w zakresie mostów drogowychRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty odwadniające i nawierzchnioweRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliRoboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacjiNadzór nad robotami budowlanymiNadzór nad projektem i dokumentacją

Wykonawcy

2 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWO-USŁUGOWE "BEST-OPEBEL" S.C. MARTA KATOLIK, MATEUSZ WÓJCIK, WIESŁAW WÓJCIKOpole, PL · lot 0
7 299 999,99 PLN
Inżynieria Budowlana Żaneta KaczorowskaOpole, PL · lot 1
99 500 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00425041 z dnia 2025-09-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Antoniów-Jedlice-Szczedrzyk
Część 1. Realizacja inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj"
Część 2. Usługa pełnienia nadzoru inwestorskiego nad zadaniem

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OZIMEK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413202

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. ks. Jana Dzierżona 4B

1.5.2.) Miejscowość: Ozimek

1.5.3.) Kod pocztowy: 46-040

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: k.mrozek@ugim.ozimek.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ozimek.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4970fce0-db60-47e2-9967-65ea26ad248b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Antoniów-Jedlice-Szczedrzyk
Część 1. Realizacja inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj"
Część 2. Usługa pełnienia nadzoru inwestorskiego nad zadaniem

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4970fce0-db60-47e2-9967-65ea26ad248b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00425041

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00032230/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.15 Budowa ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Antoniów-Jedlice-Szczedrzyk Część 1. Realizacja inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj" Część 2. Usługa pełnienia nadzoru inwestorskiego nad zadaniem

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Poprawa dostępności do transportu publicznego poprzez budowę infrastruktury i kampanię informacyjno-edukacyjną na obszarze Aglomeracji Opolskiej. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszy Europejskich dla Opolskiego 2021-2027, Priorytet 3 Fundusze Europejskie na zrównoważony transport miejski województwa opolskiego, Działanie 3.2 Mobilność miejska w ZIT

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00326385

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZZP.271.19.2025.KM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 7422348,36 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1
1. Przedmiotem zamówienia jest „Budowa ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Antoniów-Jedlice-Szczedrzyk”
Część 1. Realizacja inwestycji w formule "zaprojektuj i wybuduj"
w ramach projektu Poprawa dostępności do transportu publicznego poprzez budowę infrastruktury i kampanię informacyjno-edukacyjną na obszarze Aglomeracji Opolskiej
2. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie drogi dla pieszych i rowerów o długości ok. 2710 m na odcinku Antoniów–Jedlice–Szczedrzyk wraz z budową mostu dla ruchu pieszo – rowerowego nad rzeką Mała Panew. Inwestycja będzie realizowana w oparciu o dwa Programy Funkcjonalno-Użytkowe, które stanowią dokumenty pomocnicze:
- „Budowa drogi dla pieszych i rowerów na odcinku od Antoniowa do Jedlic”,
- „Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej DP 1740 O na odcinku ok. 1842 m od Jedlic do Szczedrzyka”
Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
- Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRiD) z nadanym rygorem natychmiastowej wykonalności i innych niezbędnych do realizacji inwestycji zezwoleń, decyzji administracyjnych, uzgodnień, opinii, raportów itp.
- Wykonanie robót budowlano - montażowych – wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w oparciu o dokumentację projektową w ramach budowy drogi dla pieszych i rowerów wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją projektową.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres opracowania oraz dokumentacja PFU stanowią Załącznik nr 1.1 do SWZ dla Części 1.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45233140-2 - Roboty drogowe

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45221110-6 - Roboty budowlane w zakresie mostów

45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45255600-5 - Roboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacji

4.5.5.) Wartość części: 7272348,36 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2
1. Przedmiotem zamówienia jest „Budowa ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Antoniów-Jedlice-Szczedrzyk”
Część 2. Usługa pełnienia nadzoru inwestorskiego nad zadaniem
w ramach projektu Poprawa dostępności do transportu publicznego poprzez budowę infrastruktury i kampanię informacyjno-edukacyjną na obszarze Aglomeracji Opolskiej
2. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie usługi Inżyniera Kontraktu (nadzoru inwestorskiego), tj.:
2.1. pełnienie nadzoru inwestorskiego nad projektowaniem, weryfikacją dokumentacji projektowej, sprawdzenie jej kompletności i wzajemnej zgodności;
2.2. pełnienie nadzoru inwestorskiego nad robotami wszystkich występujących branż (m.in. drogowej, elektroenergetycznej, sanitarnej, kolejowej, gazowej, teletechnicznej, robót dot. zieleni);
2.3. dokonywanie rozliczeń rzeczowo-finansowych zadania – Inżynier Kontraktu ponosi odpowiedzialność z tytułu prawidłowego rozliczenia wykonanych robót na zadaniu;
2.4. dokonywanie sprawozdawczości związanej z realizacją projektu poprzez sporządzanie raportów (miesięcznych, końcowego - dotyczących zakresu rzeczowego i finansowego);
2.5. wykonywanie badań sprawdzających
Zakres sprawowania nadzoru inwestorskiego określają przepisy ustawy prawo budowlane, wzór umowy i dokumentacja projektowa będąca w trakcie opracowania.
3. Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia — na etapie realizacji zamówienia — inspektorów nadzoru w pozostałych branżach niezbędnych do kompleksowej realizacji przedmiotu zamówienia (np. branży sanitarnej, elektrycznej, teletechnicznej, geodezyjnej lub innych, stosownie do rzeczywistego zakresu robót).
Wymagana będzie odpowiednia kwalifikacja i uprawnienia tych osób zgodne z przepisami Prawa budowlanego.
UWAGA: Na koordynatora zespołu Inżyniera Kontraktu należy wyznaczyć inspektora nadzoru branży drogowej.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres opracowania oraz dokumentacja PFU stanowią Załącznik nr 1.2 do SWZ dla Części 2.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

4.5.5.) Wartość części: 150000,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5955718,86 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 13980180,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 7299999,99 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Wielobranżowo – Usługowe BEST-OPEBEL S.C. Marta Katolik, Mateusz Wójcik, Wiesław Wójcik

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: WÓJCIK WIESŁAW Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe, Marta Katolik, Mateusz Wójcik

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7540136416

7.3.3) Ulica: ul. Leśnej Paproci 8

7.3.4) Miejscowość: Opole

7.3.5) Kod pocztowy: 45-920

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 7299999,99 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 19 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 52890,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 421890,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 99500,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Inżynieria Budowlana Żaneta Kaczorowska

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7542772576

7.3.3) Ulica: ul. Karpacka 22/7

7.3.4) Miejscowość: Opole

7.3.5) Kod pocztowy: 45-217

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 99500,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 19 miesiące

2025-09-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane