Wykonanie przewiertów sterowanych pod sieci wodociągowe oraz kanalizacyjne na terenie miasta Sandomierz

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu Sp. z o.o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00426025
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00426025/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-09-16 14:15
Lokalizacja
Sandomierz, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1bf72bfd-a4d4-44e8-9c60-9a2cf4d8809c
Identyfikator
8640002549
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty podziemne inne niż dotyczące tuneli, szybów i kolei podziemnej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00426025 z dnia 2025-09-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie przewiertów sterowanych pod sieci wodociągowe oraz kanalizacyjne na terenie miasta Sandomierz

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu Sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830338452

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Przemysłowa 12

1.5.2.) Miejscowość: Sandomierz

1.5.3.) Kod pocztowy: 27-600

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.) Numer telefonu: 158323679

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pgkim.sandomierz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.pgkim.sandomierz.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/pgkim_sandomierz/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Spółka z o.o.

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Usługi komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie przewiertów sterowanych pod sieci wodociągowe oraz kanalizacyjne na terenie miasta Sandomierz

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1bf72bfd-a4d4-44e8-9c60-9a2cf4d8809c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00426025

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00379957

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZWiK/2748/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: Wykonanie przewiertów sterowanych pod sieci wodociągowe oraz sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej na terenie miasta Sandomierz.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje 4 zadania:
Zadanie nr 1: Wykonanie przewiertu sterowanego pod sieć wodociągową
w ul. Masztowej.
Zadanie nr 2: Wykonanie przewiertu sterowanego pod sieć wodociągową w rejonie ul. Milberta oraz ul. Długiej.
Zadanie nr 3: Wykonanie przewiertu sterowanego pod sieć wodociągową w rejonie ul. Sieleckiej.
Zadanie nr 4: Wykonanie przewiertu sterowanego pod sieć wodociągową
w ul. Stara Prochownia.
Zadanie nr 5: Wykonanie przewiertu pod sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej przy ul. E. Kwiatkowskiego oraz w rejonie ul. Gołębickiej.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ:
1) OPZ
2) Dokumentacja projektowa
3) STWIOR
4) Przedmiar robót
4. Wskazane jest, aby Wykonawca przed złożeniem oferty dokonał wizji lokalnej. Termin wizji lokalnej należy uzgodnić z Zamawiającym. Osobą do kontaktu jest kierownik budowy oraz przedstawiciel Zamawiającego, tel. 730 868 600 lub 730 126 600. Zamawiający nie będzie udzielał w trakcie wizji lokalnej żadnych ustnych wyjaśnień dotyczących zamówienia, odsyłając Wykonawców do przewidzianego ustawa trybu udzielania wyjaśnień treści SWZ. Nie odbycie wizji lokalnej przez Wykonawcę nie będzie stanowić podstawy do odrzucenia oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 Ustawy Pzp. Koszty odbycia wizji lokalnej ponosi Wykonawca.
5. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcom.
Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę, w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom oraz podania nazw ewentualnych Podwykonawców, jeżeli są już znani.
Zamawiający żąda, aby przed przystąpieniem do wykonania zamówienia Wykonawca, podał nazwy, dane kontaktowe oraz przedstawicieli, Podwykonawców zaangażowanych
w realizację zamówienia, jeżeli są już znani.
Wykonawca jest obowiązany zawiadomić Zamawiającego o wszelkich zmianach
w odniesieniu do informacji, o których mowa w zdaniu pierwszym, w trakcie realizacji zamówienia, a także przekazać wymagane informacje na temat nowych Podwykonawców, którym w późniejszym okresie zamierza powierzyć realizację zamówienia.
Zamawiający zbada, czy wobec wskazanego Podwykonawcy nie zachodzą podstawy wykluczenia określone względem Wykonawcy.
Jeżeli wobec Podwykonawcy zajdą podstawy wykluczenia, Zamawiający zażąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego zastąpił tego Podwykonawcę pod rygorem niedopuszczenia Podwykonawcy do realizacji części zamówienia.
6. Zamawiający informuje, że nie dokonano podziału zamówienia na części z następujących powodów:
6.1. podział ilościowy polegający na rozbiciu wolumenu robót groziłby nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia, ze względu na utratę korzyści efektu skali.
Efekt skali to obniżenie udziału kosztów stałych w kosztach jednostkowych robót
w wyniku zwiększenia rozmiarów działalności; przy zamówieniu na realizację przewiertów – bez rozbicia tej części – kalkulacja ceny jednostkowej jest korzystniejsza dla Zamawiającego. A więc jest ścisły związek pomiędzy wielkością zamówienia, a sposobem kalkulacji ceny za roboty, a co za tym podział zamówienia wskazuje na wysokie prawdopodobieństwo wzrostu cen, a to mogłoby spowodować trudności w sfinansowaniu zamówienia przez Zamawiającego.
6.2. zamówienie jest o wartości nieprzekraczającej progów UE i z dotychczasowych doświadczeń Zamawiającego wynika, iż ubiegają się o takie zamówienie głównie małe i średnie przedsiębiorstwa, a więc zakres zamówienia jest dostosowany do potrzeb sektora MŚP bez konieczności dalszego rozdrabniania zakresu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45221250-9 - Roboty podziemne inne niż dotyczące tuneli, szybów i kolei podziemnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

PGKiM w Sandomierzu Sp. z o.o. jako Zamawiający wyznaczył w ww. postępowaniu termin składania ofert za pośrednictwem Platformy Zakupowej do dnia 04.09.2025 r. do godziny 10:00. W wyznaczonym terminie nie została złożona żadna oferta.
2025-09-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane