Usuwanie szuwarów oraz nalotu drzew i krzewów w obszarze Natura 2000 Błota Rakutowskie PLB040001

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00427149
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00427149/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-09-17 10:33
Lokalizacja
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-70166d33-b19d-45fc-91f9-b4b12d3fcd6d
Identyfikator
5542817243
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi utrzymania gruntów

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00427149 z dnia 2025-09-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usuwanie szuwarów oraz nalotu drzew i krzewów w obszarze Natura 2000 Błota Rakutowskie PLB040001

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 340517837

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Dworcowa 81

1.5.2.) Miejscowość: Bydgoszcz

1.5.3.) Kod pocztowy: 85-009

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.7.) Numer telefonu: 52 50-65-666

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@bydgoszcz.rdos.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bydgoszcz.rdos.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://rdosbydgoszcz.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usuwanie szuwarów oraz nalotu drzew i krzewów w obszarze Natura 2000 Błota Rakutowskie PLB040001

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-70166d33-b19d-45fc-91f9-b4b12d3fcd6d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00427149

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00306110/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Usuwanie szuwarów oraz nalotu drzew i krzewów w obszarze Natura 2000 Błota Rakutowskie PLB040001

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie realizowane jest w ramach projektu nr FENX.01.05-IW.01-0113/24 współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach I priorytetu Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, działanie 1.5 Ochrona przyrody i rozwój zielonej infrastruktury pn.: „Wdrażanie działań z zakresu ochrony czynnej na obszarach Natura 2000”.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00401942

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WIS.082.6.1.2025.AA

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia przewidzianego do realizacji jest:
Usuwanie szuwarów oraz nalotu drzew i krzewów w obszarze Natura 2000 Błota Rakutowskie PLB040001 i rezerwacie przyrody Jezioro Rakutowskie w miejscu oznaczonym w załączniku graficznym oraz danych przestrzennych, o powierzchni ok. 18 ha.
1) Rozmiar i zakres prac obejmuje:
Całkowite odkrycie powierzchni rozlewiskowej płytkiej zatoki jeziora poprzez skoszenie roślinności szuwarowej oraz usunięcie nalotu wierzbowego, brzozowego i topolowego (wykaszanie) z płycizn rezerwatu przyrody Jezioro Rakutowskie na powierzchni ok. 18 ha.
2) Wykaz i powierzchnie wydzieleń:
Prace będą realizowane w obrębie dwóch wydzieleń o łącznej powierzchni ok. 18 ha zlokalizowanych na terenie działki nr 1037 obręb Rakutowo, gmina Kowal.
2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77314000-4 - Usługi utrzymania gruntów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu wpłynęła jedna oferta firmy Usługi Ogrodnicze Elitelas Sp. z o. o. na kwotę 700 000,00 zł. Kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia wynosi 292 500,00 zł. W związku z faktem, że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i nie jest jej w stanie zwiększyć do ceny oferty najkorzystniejszej podjęto decyzje o unieważnieniu powyższego postępowania.
Zgodnie zatem z art. 255 ust. 3 ustawy Zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 700000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 700000,00 PLN

2025-09-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi