Świadczenie usług utrzymania Systemu Centralnej Bazy Danych Osób Pozbawionych Wolności

Ministerstwo Sprawiedliwości Centralny Zarząd Służby Więziennej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00428654
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00428654/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-09-17 15:22
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2fcf9603-9585-4ff3-bdbd-60e6a03daaf9
Identyfikator
5261058188
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów

Wykonawcy

1 przyznane

YARRL SPÓŁKA AKCYJNAKraków, PL · lot 0
143 910 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00428654 z dnia 2025-09-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług utrzymania Systemu Centralnej Bazy Danych Osób Pozbawionych Wolności

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Ministerstwo Sprawiedliwości Centralny Zarząd Służby Więziennej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000319167

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rakowiecka 37A

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 02-521

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zzp@sw.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.sw.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2fcf9603-9585-4ff3-bdbd-60e6a03daaf9

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług utrzymania Systemu Centralnej Bazy Danych Osób Pozbawionych Wolności

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2fcf9603-9585-4ff3-bdbd-60e6a03daaf9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00428654

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00161419/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.14 Świadczenie usług utrzymania Systemu Centralnej Bazy Danych Osób Pozbawionych Wolności

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

art. 214 ust. 1 pkt. 1) a) i 214 ust. 1 pkt. 5) Pzp. Z dniem 13.09.2025 r. wygasa umowa nr 79/2024 z dnia 13.09.2024 r. z firmą yarrl S.A. na świadcz. usług zapew. ciągł. dział. oraz rozwoju syst. CB. W związku z tym CZSW prowadzi postęp. w trybie pno nr 28/24/TK, którego przedm. jest świadcz. usług w zakr. aktualizacji, zapew. ciągł. działania, rozwoju i modernizacji syst. CBDOPW. W dniu 11.07.2025 r. do KIO wpłynęło kolejne odwołanie dot. czynności zamawiającego w przed. postęp. Zgodnie z Pzp Izba powinna rozpoznać odwoł. w terminie 15 dni od dnia jego doręczenia. Pierwotnie termin posiedzenia KIO został wyznaczony na dzień 25.08.2025r., który z uwagi na niekompletność w tym dniu składu orzekającego, został odwołany. Nowy terminu został wyznaczony na dzień 08.09.2025r. Okoliczności powodują, że rozstrzyg. postęp. nastąpi dopiero po wygaśnięciu dotychczasowej umowy.Ciągłość świadczenia usług utrzymania CBDOPW jest niezbędna do zapewnienia prawidłowej realizacji zadań formacji.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 32/25/TK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Świadczenie usług utrzymania Systemu Centralnej Bazy Danych Osób Pozbawionych Wolności, na zasadach określonych w projekcie umowy

4.5.3.) Główny kod CPV: 72250000-2 - Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: yarrl Spółka Akcyjna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351570688

7.3.3) Ulica: Skarżyńskiego 14

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 31-866

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 143910,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

2025-09-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi