Usługa organizacji i przeprowadzenia jednodniowych szkoleń z kompetencji miękkich dla pracowników instytucji publicznych pracujących z migrantami z podziałem na 4 części.
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00428780
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00428780/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-09-17 18:49
- Lokalizacja
- Lublin, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-596cb41b-537e-43bd-9aad-2e0e47a6cfa9
- Identyfikator
- 7122837748
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00428780 z dnia 2025-09-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa organizacji i przeprowadzenia jednodniowych szkoleń z kompetencji miękkich dla pracowników instytucji publicznych pracujących z migrantami z podziałem na 4 części.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 432687353
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Diamentowa 2
1.5.2.) Miejscowość: Lublin
1.5.3.) Kod pocztowy: 20-447
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@rops.lubelskie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://rops.lubelskie.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/11598071.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa organizacji i przeprowadzenia jednodniowych szkoleń z kompetencji miękkich dla pracowników instytucji publicznych pracujących z migrantami z podziałem na 4 części.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-596cb41b-537e-43bd-9aad-2e0e47a6cfa9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00428780
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00102611/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.5 Usługa organizacji szkoleń kompetencyjnych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie jest realizowane w ramach projektu „Utworzenie Centrum Integracji dla obywateli państw trzecich, w tym migrantów w województwie lubelskim” współfinansowanego ze środków EFS+, programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021 – 2027, realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00379613
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DSP.TP.2311.29.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 280133,32 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Usługa organizacji i przeprowadzenia jednodniowych szkoleń z kompetencji miękkich dla pracowników instytucji publicznych pracujących z obywatelami państw trzecich w Centrum Integracji dla OPT w Lublinie, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia zawartym w załączniku nr 1.1 do SWZ oraz Projektowanymi postanowieniami umownymi – zał. nr 11 do SWZ.4.5.3.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe
55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków
4.5.5.) Wartość części: 70033,33 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2: Usługa organizacji i przeprowadzenia jednodniowych szkoleń z kompetencji miękkich dla pracowników instytucji publicznych pracujących z obywatelami państw trzecich w Centrum Integracji dla OPT w Chełmie, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia zawartym w załączniku nr 1.2 do SWZ oraz Projektowanymi postanowieniami umownymi – zał. nr 11 do SWZ.4.5.3.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe
55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków
4.5.5.) Wartość części: 70033,33 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 3: Usługa organizacji i przeprowadzenia jednodniowych szkoleń z kompetencji miękkich dla pracowników instytucji publicznych pracujących z obywatelami państw trzecich w Centrum Integracji dla OPT w Zamościu, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia zawartym w załączniku nr 1.3 do SWZ oraz Projektowanymi postanowieniami umownymi – zał. nr 11 do SWZ.4.5.3.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe
55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków
4.5.5.) Wartość części: 70033,33 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 4: Usługa organizacji i przeprowadzenia jednodniowych szkoleń z kompetencji miękkich dla pracowników instytucji publicznych pracujących z obywatelami państw trzecich w Centrum Integracji dla OPT w Białej Podlaskiej, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia zawartym w załączniku nr 1.4 do SWZ oraz Projektowanymi postanowieniami umownymi – zał. nr 11 do SWZ.4.5.3.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe
55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków
4.5.5.) Wartość części: 70033,33 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3) ustawy Pzp – „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 69300,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 98100,00 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3) ustawy Pzp – „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 69300,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 98100,00 PLN
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3) ustawy Pzp – „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 69300,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 98100,00 PLN
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3) ustawy Pzp – „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 69300,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 98100,00 PLN
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
W częściach 1 - 4 przedmiotowego postępowania zostały spełnione obligatoryjne przesłanki unieważnienia postępowania wskazane w art. 255 pkt 3) ustawy Pzp. Kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację postępowania wynosi w części 1: 45 000,00 zł, w części 2: 45 000,00 zł, w części 3: 45 000,00 zł, w części 4: 45 000,00 zł. Zamawiający, postępując zgodnie z dyspozycją art. 222 ust. 4) ustawy Pzp udostępnił informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie poszczególnych części zamówienia przed otwarciem ofert.W każdej z przedmiotowych części postępowania cena jednej z czterech ofert mieściła się w kwotach przeznaczonych na realizację zamówienia. Podczas procesu badania i oceny okazało się, ze oferta ta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia, w związku z czym została odrzucona na podstawie art. 226 ust 1 pkt 8) w zw. z art. 224 ust. 6 ustawy Pzp. Wszystkie pozostałe, ważne, niepodlegające odrzuceniu oferty znacznie przekraczają założony budżet.
| 2025-09-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |