Przebudowa drogi powiatowej nr 2730W Nadbrzeż - Glinki

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W OTWOCKU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00429047
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00429047/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-09-18 08:46
Lokalizacja
Karczew, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-deaf8716-bd9f-423e-af6f-c64d586e4ee2
Identyfikator
5321648374
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaPrzygotowanie terenu pod budowę

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH W ANIELOWIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄAnielów, PL · lot 0
413 649 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00429047 z dnia 2025-09-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 2730W Nadbrzeż - Glinki

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W OTWOCKU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 014848593

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Bohaterów Westerplatte 36

1.5.2.) Miejscowość: Karczew

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-480

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdp@powiat-otwocki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdpotwock.eb2b.com.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zdpotwock.eb2b.com.pl/edit-auction.html/477287

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej nr 2730W Nadbrzeż - Glinki

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-deaf8716-bd9f-423e-af6f-c64d586e4ee2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00429047

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00044138/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.15 Przebudowa drogi powiatowej Nr 2730W Nadbrzeż - Glinki

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00257025

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZDP/P-11/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 406500,81 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie drogi powiatowej Nr 2730W na odcinku od dz. ew. 410/2 obr. Glinki do dz. 165/4 obr. Glinki – odcinek około 550 mb. Zakres został wskazany na załączniku graficznym
2. Zamawiający przewiduje następujący obligatoryjny zakres robót do wykonania:
- na całym odcinku dokonać frezowania korekcyjnego nawierzchni bitumicznej z wywozem materiałów z rozbiórki na długości około 550 mb - nadanie spadków oraz usunięcie nawierzchni wątpliwej jakości tj. asfalt lany,
- oczyszczenie sfrezowanej nawierzchni jezdni,
- miejscowe wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie wraz
z rozbiórką nawierzchni oraz korytowaniem na powierzchni około 150 m2. Grubość warstwy podbudowy po zagęszczeniu 20 cm
- nawierzchnia z mieszanki mineralno-asfaltowej – warstwa wyrównawcza AC16W KR4 o średniej grubości 3 cm – w miejscach występowania zapadlisk oraz nierówności w nawierzchni po frezowaniu miejscowo grubość warstwy wyrównawczej może być większa ok. 10 cm,
- nawierzchnia z mieszanki mineralno-asfaltowej dla KR4 – warstwa wiążąca AC16W o grubości
4 cm układanej na oczyszczonej i skropionej emulsją asfaltową powierzchni,
- w miejscach, gdzie po sfrezowaniu występowały zadołowania oraz spękania układać na warstwie wyrównawczej siatkę z włókien szklanych o wytrzymałości na rozciąganie min. 200 kN/m
(ok. 400 m2),
- na całym odcinku należy wykonać nawierzchnie z mieszanki mineralno-asfaltowej dla KR4 – warstwa ścieralna AC11S o grubości 4 cm układaną na oczyszczonej i skropionej emulsją asfaltową powierzchni 4
- obustronne wykonanie poboczy gruntowych o szerokości 1,0 m i grubości po zagęszczeniu
min. 10 cm
- wykonanie oznakowania poziomego jezdni – oznakowanie poziome należy wykonać
z zastosowaniem farby akrylowej
- UWAGA; Zamawiający wymaga, aby nawierzchnie jezdni układać całą szerokością jezdni,
- Regulacja wysokościowa elementów infrastruktury technicznej tj. włazy, zawory, kratki, itp. – jeśli istnieją,
- Połączenia działek roboczych i połączenia nowej nawierzchni z istniejącą należy uszczelnić masą na bazie bitumu,
3. Wykonawca musi wykonać nawierzchnie jezdni z zachowaniem spadków podłużnych oraz poprzecznych umożliwiających prawidłowy spływ wód opadowych z nawierzchni jezdni. Niedopuszczalne jest powstanie zastoisk wody po opadach deszczu spowodowanych złym wyprofilowaniem nawierzchni jezdni,
4. Wykonawca zobowiązany jest we własnym zakresie do opracowania, zatwierdzenia, a następnie wprowadzenia czasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót,
5. Po zakończeniu robót Wykonawca zobowiązany jest do przywrócenia stałej organizacji ruchu,
6. Urobek powstały z frezowania nawierzchni jezdni staje się własnością Wykonawcy, który zobowiązany jest do zagospodarowania go we własnym zakresie,
7. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji powykonawczej w skład, której wchodzić musi m.in. recepty na masę, sprawozdanie z badań, deklaracje właściwości użytkowych na użyte materiały, dokumentacja fotograficzna, zawiadomienie o wprowadzeniu czasowej organizacji i przywróceniu stałej organizacji ruchu itp.
8. Prace należy prowadzić z zachowaniem odpowiednich przepisów i instrukcji bezpieczeństwa pracy przy wykonywaniu robót budowlanych,
9. Pracowników, materiał oraz niezbędny sprzęt do realizacji przedmiotu zamówienia zapewnia Wykonawca
10. Badania niezbędne do odbioru zrealizowanych prac zostaną ustalone z przedstawicielem Zamawiającego na etapie realizacji zadania.
11. Zawarcie umowy jest jednoznaczne z przekazaniem przez Zamawiającego terenu budowy Wykonawca bierze odpowiedzialność za jego prawidłowe zabezpieczenie co jest równoznaczne z prawidłowym jego zabezpieczeniem i utrzymaniem oraz zabezpieczeniem rozpoczętych robót przed ich degradacją;

Dopuszczenie rozwiązań równoważnych w przypadku opisania przedmiotu zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp. Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą słowa „lub równoważne”. Zamawiający informuje, że obowiązek zgłoszenia w ofercie rozwiązań równoważnych w stosunku do opisanych w opisie przedmiotu zamówienia i wskazania równoważności leży po stronie wykonawcy. W odniesieniu do znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczegółowego procesu, który charakteryzuje konkretne produkty lub usługi Zamawiający wymaga, aby wykonawca w przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych, przedstawił już w jego ofercie dowód równoważności potwierdzający spełnienie kryteriów, które Zamawiający stosuje w celu oceny równoważności np. karty katalogowe producentów. W odniesieniu do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3, Zamawiający wymaga, aby wykonawca przedstawił wraz z ofertą dowody równoważności w sposób określony w art. 101 ust. 5 i 6 pzp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 413649,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 543168,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 413649,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Anielowie Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8262227536

7.3.4) Miejscowość: Anielów 26

7.3.5) Kod pocztowy: 08-460

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 413649,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

2025-09-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane