„Budowa alejek parkowych w Parku Mirabelka wraz z elementami małej architektury i uporządkowaniem terenu”
Miasto Łódź - Zarząd Inwestycji Miejskich
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00476357
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00476357/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-29 10:01
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f47011b4-5fea-41a8-8e5c-070bb7ae2f0f
- Identyfikator
- 7252132934
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00476357 z dnia 2024-08-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa alejek parkowych w Parku Mirabelka wraz z elementami małej architektury i uporządkowaniem terenu”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Łódź - Zarząd Inwestycji Miejskich
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 364429563
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piotrkowska 175
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 90-447
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zim.uml.lodz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://zim.lodz.bip-e.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f47011b4-5fea-41a8-8e5c-070bb7ae2f0f1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa alejek parkowych w Parku Mirabelka wraz z elementami małej architektury i uporządkowaniem terenu”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f47011b4-5fea-41a8-8e5c-070bb7ae2f0f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00476357
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00042310/15/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.35 Budowa alejek parkowych w Parku Mirabelka
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00440667
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZIM-DZ.2620.66.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych w zakresie
budowy alejek parkowych z nawierzchni mineralnej w Parku Mirabelka w Łodzi. Zamówienie obejmuje wykonanie
dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji/uzgodnień/warunków/opinii na
prowadzenie robót budowlanych, wykonanie alejek z nawierzchni wodoprzepuszczalnej wraz z obrzeżami betonowymi,
przeprowadzenie prac porządkowych, zakup, dostawa i montaż elementów małej architektury: ławek, koszy na śmieci i na
psie nieczystości, tablic informacyjno – edukacyjnych i BO wraz z konstrukcjami wsporczymi oraz założenie i odtworzenie
trawników.
Zakres zamówienia obejmuje m.in.:
a) roboty przygotowawcze, korytowanie,
b) wykonanie obrzeży betonowych wzdłuż nawierzchni alei,
c) wykonanie alejek z nawierzchni wodoprzepuszczalnej stanowiących ciąg komunikacji pieszej pomiędzy ul. Postępową, ul.
Ustronną i ul. Cegielnianą, wymiarami dostosowanych do swobodnego korzystania przez osoby poruszające się na wózku,
d) zakup, dostawa i montaż elementów małej architektury: ławki, kosze i tablice informacyjno-edukacyjne,
e) przeprowadzenie prac porządkowych,
f) założenie/odtworzenie trawników,
g) wykonanie obsługi geodezyjnej,
h) wykonanie inwentaryzacji powykonawczej wraz z mapą inwentaryzacyjną oraz dokumentacją powykonawczą z kartami
technicznymi,
i) wykonanie dokumentacji potrzebnej do zarządzania obiektem: tzw. książki obiektu zawierającej takie materiały jak: plan
konserwacji (uwzględniający instrukcję obsługi w zakresie konserwacji) i utrzymania,
j) wykonanie zestawienia środków trwałych powstałych podczas realizacji inwestycji.
2. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia za pomocą programu funkcjonalno-użytkowego wraz z załącznikami (OPZ)
stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ oraz wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W prowadzonym postępowaniu w terminie składania ofert wyznaczonym przez Zamawiającego, tj. do dnia 20.08.2024 r. do godz. 12:00 zostały złożone 3 oferty:- oferta nr 1 złożona przez Wykonawcę:
PARK-M POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ,
ul. Piaski 12, 33-340 Stary Sącz, NIP: 7343516480;
Cena brutto (PLN) = 694 971,30;
Zaproponowany okres gwarancji jakości i rękojmi na wykonany przedmiot umowy = 72 miesiące.
- oferta nr 2 złożona przez Wykonawcę:
Zielone Salony Marzena Kaczmarska Różana 28, Rąbień AB, 95-070 Aleksandrów Łódzki, NIP: 7291166110;
Cena brutto (PLN) = 308 484,00;
Zaproponowany okres gwarancji jakości i rękojmi na wykonany przedmiot umowy = 60 miesięcy
-oferta nr 3 złożona przez Wykonawcę:
LS-BRUK Łukasz Szwebs, Bałucz 3, 98-100 Łask; NIP: 8311556301
Cena brutto (PLN) = 310 000,00;
Zaproponowany okres gwarancji jakości i rękojmi na wykonany przedmiot umowy = 60 miesięcy
Ponieważ Wykonawcy:
a) Zielone Salony Marzena Kaczmarska Różana 28, Rąbień AB, 95-070 Aleksandrów Łódzki (oferta nr 2),
b) LS-BRUK Łukasz Szwebs Bałucz 3, 98-100 Łask (oferta nr 3),
zaproponowali 60 miesięczny okres gwarancji jakości i rękojmi na wykonany przedmiot umowy, w kryterium ,,Gwarancja jakości i rękojmi na wykonany przedmiot umowy” otrzymali 0 punktów.
Uwzględniając powyższe okoliczności, oferta nr 1 złożona przez PARK-M POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, ul. Piaski 12, 33-340 Stary Sącz z ceną 694 971,30 PLN brutto, uzyskała najwyższą liczbę punktów w rankingu ofert:
- oferta nr 1 złożona przez Wykonawcę: PARK-M POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, ul. Piaski 12, 33-340 Stary Sącz, NIP: 7343516480;
Cena brutto (PLN) = 694 971,30;
Liczba punktów w kryterium „CENA” – 60% = 26,63;
Oferowany okres gwarancji i rękojmi na roboty budowlane = 72 miesiące;
Liczba punktów w kryterium „Gwarancja i rękojmia na roboty budowlane”
– 40% = 40,00 pkt
Łączna liczba punktów = 66,63
Pozycja w rankingu = 1
- oferta nr 2 złożona przez Wykonawcę: Zielone Salony Marzena Kaczmarska Różana 28, Rąbień AB, 95-070 Aleksandrów Łódzki, NIP: 7291166110;
Cena brutto (PLN) = 308 484,00;
Liczba punktów w kryterium „CENA” – 60% = 60,00;
Oferowany okres gwarancji i rękojmi na roboty budowlane = 60 miesięcy;
Liczba punktów w kryterium „Gwarancja i rękojmia na roboty budowlane”
– 40% = 0,00 pkt
Łączna liczba punktów = 60,00
Pozycja w rankingu = 2
-oferta nr 3 złożona przez Wykonawcę: LS-BRUK Łukasz Szwebs, Bałucz 3, 98-100 Łask; NIP: 8311556301
Cena brutto (PLN) = 310 000,00;
Liczba punktów w kryterium „CENA” – 60% = 59,71;
Oferowany okres gwarancji i rękojmi na roboty budowlane = 60 miesięcy;
Liczba punktów w kryterium „Gwarancja i rękojmia na roboty budowlane”
– 40% = 0,00 pkt
Łączna liczba punktów = 59,71
Pozycja w rankingu = 3
W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę w wysokości 310 000,00 PLN brutto.
Zgodnie z art. 255 pkt 3 Ustawy Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
Z uwagi na brak możliwości zwiększenia środków na realizację przedmiotowego zamówienia do kwoty zaoferowanej przez Wykonawcę PARK-M POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, ul. Piaski 12, 33-340 Stary Sącz, Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
| 2024-08-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |