Remont i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Przytok w 2025 roku

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Przytok z siedzibą w Zielonej Górze

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00430221
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00430221/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-09-18 12:51
Lokalizacja
Zielona Góra, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5cd16ceb-cd5c-4cc9-b093-dc907ffd43c1
Identyfikator
9290117814
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty drogoweRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie konserwacji dróg

Wykonawcy

2 przyznane

JMM ŁUCKA SPÓŁKA KOMANDYTOWANowa Sól, PL · lot 0
298 819,32 PLN
JMM ŁUCKA SPÓŁKA KOMANDYTOWANowa Sól, PL · lot 1
374 677,68 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00430221 z dnia 2025-09-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Przytok w 2025 roku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Lasy Państwowe Nadleśnictwo Przytok z siedzibą w Zielonej Górze

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970201291

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kazimierza Wielkiego 24a

1.5.2.) Miejscowość: Zielona Góra

1.5.3.) Kod pocztowy: 65-001

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 68 455 85 89

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przytok@zielonagora.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/nadlesnictwo-przytok/zamowienia-publiczne2

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5cd16ceb-cd5c-4cc9-b093-dc907ffd43c1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


leśnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Przytok w 2025 roku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5cd16ceb-cd5c-4cc9-b093-dc907ffd43c1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00430221

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00090663/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Remont i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Przytok w 2025 roku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00321931

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.14.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 573162,86 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu remontu dojazdu pożarowego nr 6 w leśnictwie Wielobłota (nr inw. 220/465/0).
Remont drogi obejmujący m.in. ręczne czyszczenie nawierzchni drogowej, naprawę dróg gruntowych wykonywaną mechanicznie - frezowanie (zruszenie) istniejącej nawierzchni tłuczniowej, wyrównanie zruszonej nawierzchni kruszywem łamanym, wyrównanie istniejącej podbudowy tłuczniem kamiennym sortowanym z zagęszczeniem mechanicznym (ujęcia i miejsca wypłukane), profilowanie i zagęszczanie, powierzchniowe utrwalanie nawierzchni drogowych emulsją asfaltową i grysem kamiennym płukanym, ręczne miałowanie nawierzchni – doziarnienie podbudowy, ręczne plantowanie poboczy oraz mechaniczne ścinanie poboczy.
Odcinek drogi podlegającej remontowi jest położony na terenie powiatu zielonogórskiego, gminy Zabór, obręb Łaz, dz. ewid. nr 122/2, 123, 124/1, 125, 126, 169/1, 168, 166 i 165 oraz obręb Przytok, dz. ewid. 127/3, 128/1, 129/1, 130/1, 131/1.
Szczegółową lokalizację drogi wskazano na mapie ewidencyjnej stanowiącej element uproszczonej dokumentacji projektowej (w części dot. danego Zadania).
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został ujęty w załączniku nr 11 do SWZ - Przedmiar Robót z mapą i załączniku nr 13 – STWiOR (wspólnym dla Zadania 1 i 2).
3. W ramach niniejszych robót budowlanych Wykonawca wykona zlecone prace przy zastosowaniu kruszyw naturalnych o parametrach wskazanych poniżej:
Frakcja - Kruszywo naturalne łamane o uziarnieniu ciągłym 0/31,5 mm.
Norma - PN-EN 13242+A1:2010
Kruszywa do niezwiązanych i związanych hydraulicznie materiałów stosowanych w obiektach budowlanych i budownictwie drogowym wg PN EN-13242 lub równoważne (Poprzez sformułowanie „wg normy PN-EN–13242 PN-EN 13242+A1:2010 lub równoważne” Zamawiający wymaga, aby kruszywa do mieszanek o uziarnieniu ciągłym 0-31,5 mm odpowiadały minimalnym wymaganiom wymienionym w normie, w ww. zakresie).
Minimalne wymagane właściwości kruszywa do mieszanek o uziarnieniu ciągłym frakcji 0-31,5 mm:
a) Uziarnienie – kategoria nie niższa niż: GA85.
b) Granica tolerancji uziarnienia – kategoria nie niższa niż: GTA20.
c) Procentowa zawartość ziaren o powierzchni przekruszonej i łamanej – kategoria nie niższa niż: C90/3.
d) Zawartość pyłów – kategoria: f9, f12,
e) Wskaźnik płaskości – kategoria nie wyższa niż: FI50.
f) Wskaźnik kształtu – kategoria nie wyższa niż: SI55.
g) Mrozoodporność – kategoria nie wyższa niż: F2.
h) Nasiąkliwość - kategoria nie wyższa niż: WA242.
i) Zawartość zanieczyszczeń obcych: brak.
j) Wskaźnik piaskowy – kategoria: SE4 minimum 35.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233140-2 - Roboty drogowe

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

4.5.5.) Wartość części: 285802,86 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest bieżąca konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Przytok w 2025 r.
Wykonanie robót obejmuje następujące czynności:
- Mechaniczne profilowanie podłoża,
- Mechaniczne zagęszczenie podłoża,
- Uzupełnienie nawierzchni z kruszywa.
Odcinki dróg podlegających bieżącej konserwacji położone są na terenie Nadleśnictwa Przytok według lokalizacji wskazanej na mapach zawartych w załączniku nr 12 do SWZ, z zastrzeżeniem iż obszarem realizacji usług w Zadaniu nr 2 w ramach tzw. Opcji, będzie teren całego Nadleśnictwa Przytok.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został ujęty w załączniku nr 12 – Opis Przedmiotu Zamówienia z mapamii załączniku nr 13 – STWiOR (wspólnym dla Zadania 1 i 2).
3. W ramach niniejszych robót budowlanych Wykonawca wykona zlecone prace przy zastosowaniu kruszyw naturalnych o parametrach wskazanych poniżej:
Frakcja - Kruszywo naturalne łamane o uziarnieniu ciągłym 0/31,5 mm.
Norma - PN-EN 13242+A1:2010
Kruszywa do niezwiązanych i związanych hydraulicznie materiałów stosowanych w obiektach budowlanych i budownictwie drogowym wg PN-EN-13242 lub równoważne (Poprzez sformułowanie „wg normy PN-EN–13242 PN-EN 13242+A1:2010 lub równoważne” Zamawiający wymaga, aby kruszywa do mieszanek o uziarnieniu ciągłym 0-31,5 mm odpowiadały minimalnym wymaganiom wymienionym w normie, w ww. zakresie).
Minimalne wymagane właściwości kruszywa do mieszanek o uziarnieniu ciągłym frakcji 0-31,5 mm:
a) Uziarnienie – kategoria nie niższa niż: GA85.
b) Granica tolerancji uziarnienia – kategoria nie niższa niż: GTA20.
c) Procentowa zawartość ziaren o powierzchni przekruszonej i łamanej – kategoria nie niższa niż: C90/3.
d) Zawartość pyłów – kategoria: f9, f12,
e) Wskaźnik płaskości – kategoria nie wyższa niż: FI50.
f) Wskaźnik kształtu – kategoria nie wyższa niż: SI55.
g) Mrozoodporność – kategoria nie wyższa niż: F2.
h) Nasiąkliwość - kategoria nie wyższa niż: WA242.
i) Zawartość zanieczyszczeń obcych: brak.
j) Wskaźnik piaskowy – kategoria: SE4 minimum 35.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233140-2 - Roboty drogowe

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

4.5.5.) Wartość części: 287360 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 298819,32 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 422193,32 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 298819,32 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: JMM ŁUCKA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 521299955

7.3.3) Ulica: Kaczkowskiego

7.3.4) Miejscowość: Nowa Sól

7.3.5) Kod pocztowy: 67-100

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 298819,32 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 288213,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 321768,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 288213,60 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: JMM ŁUCKA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 521299955

7.3.3) Ulica: Kaczkowskiego

7.3.4) Miejscowość: Nowa Sól

7.3.5) Kod pocztowy: 67-100

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 374677,68 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

I. Wyjaśnienie Sekcji VIII.8.3.) - dot. Zadania nr 1 : "Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej 70 dni" oznacza, że Wykonawca wykona Przedmiot Umowy w terminie do 70 dni od dnia zawarcia Umowy.
II. Wyjaśnienie Sekcji VIII.8.2.) - dot. Zadania nr 2: "Wartość umowy/umowy ramowej" obejmuje wartość zamówienia podstawowego w wysokości 288 213,60 PLN oraz wartość opcji w wysokości 86 464,08 PLN.
III. Wyjaśnienie Sekcji VIII.8.3.) - dot. Zadania nr 2: "Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej 70 dni" oznacza, że Przedmiot Umowy powinien zostać zrealizowany sukcesywnie w terminie 70 dni od dnia zawarcia umowy (zakres podstawowy), z zastrzeżeniem, iż termin realizacji Przedmiotu Umowy w ramach tzw. Opcji (zakres rozszerzony) wynosi 120 dni od dnia zawarcia umowy.
2025-09-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane