Obsługa serwisowa transmisyjnego mikroskopu elektronowego – FEI Titan 80-300 oraz skaningowych mikroskopów elektronowych Quanta 3D 200i i Inspect F50

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Górnośląski Instytut Technologiczny

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00430260
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00430260/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-09-18 12:59
Lokalizacja
Gliwice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-db42f4bc-8395-4908-b57a-af6f50473a3f
Identyfikator
6312691891
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie napraw i konserwacji urządzeń optycznych

Wykonawcy

1 przyznane

LABSOFT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
600 459,35 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00430260 z dnia 2025-09-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Obsługa serwisowa transmisyjnego mikroskopu elektronowego – FEI Titan 80-300 oraz skaningowych mikroskopów elektronowych Quanta 3D 200i i Inspect F50

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Górnośląski Instytut Technologiczny

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000026867

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Karola Miarki 12-14

1.5.2.) Miejscowość: Gliwice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32 23 45 205

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@git.lukasiewicz.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://git.lukasiewicz.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/git

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Badania i rozwój

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Obsługa serwisowa transmisyjnego mikroskopu elektronowego – FEI Titan 80-300 oraz skaningowych mikroskopów elektronowych Quanta 3D 200i i Inspect F50

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-db42f4bc-8395-4908-b57a-af6f50473a3f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00430260

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Przedmiotem zamów. są usługi serwisowe i dostawa części do urządzeń badawczych Thermofisher Scientific, wyprodukowanych w latach 2006-10. Ich wiek zwiększa ryzyko awarii - brak ciągłości serwisu zagraża prowadzonym badaniom naukowym. Jedynym podmiotem uprawnionym do serwisowania tych urządzeń w Polsce jest Labsoft sp. z o.o., co potwierdza autoryzacja producenta. Analiza rynku wykazała, że żaden inny podmiot nie ma uprawnień, wykwalif. personelu ani dostępu do oryg. części. Monopol technol. Labsoft potwierdzono w 2024 r., kiedy zamawiający ogłosił postęp. w trybie podst. i w obu przypadkach jedynym wykonawcą był Labsoft. Ze wzgl. na specyfikę urządzeń i wyłączność serwisu, nie ma możliwości rozszerzenia kręgu wykonawców. Powyższe jest zgodne z orzecznictwem KIO która w wyroku 257/22 uznała, że powołanie się na wyłączność techniczną jest zasadne, gdy wynika z obiektywnych okoliczności, takich jak brak dostępu do oryginalnych części lub wyznaczenie przez producenta wyłącznego serwisanta.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZ/0270/ZP-16/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 488178,33 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia polega na prowadzeniu obsługi serwisowej transmisyjnego mikroskopu elektronowego – FEI Titan 80-300 oraz skaningowych mikroskopów elektronowych Quanta 3D 200i i Inspect F50 w okresie od daty zawarcia umowy do 31.12.2026r.
Szczegóły zamówienia zostały opisane w Opisie przedmiotu zamówienia oraz projektowanych postanowieniach umownych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50344000-8 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji urządzeń optycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 600459,35 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 600459,35 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 600459,35 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Labsoft Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 368030964

7.3.3) Ulica: ul. Puławska 469

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-844

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 600459,35 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-31
2025-09-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi