„Przebudowa drogi gminnej publicznej w miejscowości Kopanka Druga”

GMINA GRONOWO ELBLĄSKIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00476490
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00476490/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-29 10:36
Lokalizacja
Gronowo Elbląskie, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-17ca7897-2e24-11ef-86d2-4e696a6d8c25
Identyfikator
5782982929
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wymiana nawierzchni drogowejRoboty budowlane w zakresie dróg podrzędnychRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

Wykonawcy

1 przyznane

KATARZYNA CICHOWSKANowy Dwór Gdański, PL · lot 0
748 000,02 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00476490 z dnia 2024-08-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi gminnej publicznej w miejscowości Kopanka Druga”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GRONOWO ELBLĄSKIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170748070

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Łączności 3

1.5.2.) Miejscowość: Gronowo Elbląskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-335

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gminagronowo@gminagronowo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminagronowo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gminagronowo.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa drogi gminnej publicznej w miejscowości Kopanka Druga”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-17ca7897-2e24-11ef-86d2-4e696a6d8c25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00476490

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00030288/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Przebudowa drogi gminnej publicznej w miejscowości Kopanka Druga - epat I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00373567

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZRGo.271.6.2024r.

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania inwestycyjnego pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej publicznej w miejscowości Kopanka Druga” o załączoną dokumentację projektową oraz Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych zwanej dalej STWiORB.
2. Przedmiot zamówienia współfinansowany ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu „Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Edycja6PGR/2023/4650/PolskiLad”.
3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje niżej podane zadania:
1) Zadanie 1: Przebudowa drogi gminnej publicznej w miejscowości Kopanka Druga.
Zadanie obejmuje między innymi:
• Przebudowę istniejącej drogi gminnej z zastosowaniem nawierzchni z płyt drogowych betonowych pełnych gr. 15cm podwójnie zbrojonych prętami 12mm i 8mm. W celu uzyskania projektowanej szerokości jezdni wynoszącej 5,00m przyjęto wzdłużny układ płyt o dwóch szerokościach 1,50m oraz 1,00m tj.: 1x1,50m +2x1,00m +1x1,50m. Długość płyt drogowych 3,00m. W celu zapewnienia sztywności wzdłużnej płyt drogowych betonowych należy zastosować dwie warstwy zbrojenia. Przy czym średnica prętów zbrojenia głównego nie może być mniejsza niż 12mm a średnica prętów rozdzielczych nie mniejsza niż 8mm.
Z uwagi na niekorzystne warunki gruntowe pod konstrukcją drogi gminnej zaprojektowano wzmocnienie słabego podłoża. Konstrukcja ulepszonego podłoża została zaprojektowana w systemie stabilizacji warstwy bądź kilku warstw kruszywa stabilizowanego georusztem lub georusztami (ang. Mechanically Stabilised Layer - MSL). MSL jest to technologia, wykorzystująca funkcję stabilizacyjną georusztu, w ramach której następuje poprawa parametrów warstwy kruszywa (mieszanki niezwiązanej) dzięki ograniczeniu możliwości przemieszczeń ziaren kruszywa pod działaniem obciążenia. Ograniczenie to jest efektem działania mechanizmu zazębienia ziaren w sztywnym oczku georusztu. W niniejszym opracowaniu warstwa kruszywa stabilizowanego georusztem składa się z dwóch podstawowych elementów tj. georusztu wielokształtnego i kruszywa. Rozwiązanie to pozwalana wzmocnić istniejące podłoże do E2 ≥ 80 MPa.

Przed przystąpieniem do wykonywania robót, należy wykonać następujące roboty przygotowawcze:
- wykonanie wykopu do poziomu spodu konstrukcji ulepszenia podłoża,
- dogęszczenie występujących gruntów,
- ewentualne obniżenie poziomu terenu pod wpływem zagęszczenia uzupełnić gruntem zasypowym.
- w przypadku nieuzyskania wymaganej nośności dowieźć i zawałować około 0,30 m gruzu z rozbiórki drogi.

Zastosowanie ulepszenia słabego podłoża gruntowego w postaci Mechanically Stabilised Layer (MSL) z użyciem mieszanki niezwiązanej stabilizowanej georusztem wielokształtnym, wiąże się ze znaczącym polepszeniem właściwości funkcjonalnych pod konstrukcją nawierzchni:
• osiągnięciem wymaganej nośności;
• stworzeniem platformy o jednorodnych właściwościach;
• osiągnięciem wyższego wskaźnika zagęszczenia warstwy kruszywa;
• jednorodnością i równomiernością ewentualnych osiadań całej konstrukcji.
UWAGA
Na etapie realizacji Wykonawca może zastosować alternatywną technologię zapewniającą osiągnięcie wymaganych nośności z zastosowaniem georusztów ze sztywnymi oczkami. Nie dopuszcza się stosowania geosiatek/georusztów w węzłach przeplatanych, zgrzewanych, klejonych. Na zastosowaną technologię Wykonawca winien wykonać projekt technologiczny i zatwierdzić przez Inwestora.

KONSTRUKCJA WZMOCNIENIA ISTNIEJĄCEGO PODŁOŻA POD KONSTRUKCJĄ DROGI
uzyskanie wtórnego modułu odkształcenia 80MPa
mieszanka niezwiązana kruszyw C50/30, 0/31,5 – gr. 25cm
georuszt wielokształtny typu N1
mieszanka niezwiązana kruszyw C50/30, 0/31,5 – gr. 25cm
georuszt wielokształtny typu N1
istniejące podłoże E2 ≥ 10 MPa (rodzime lub z zawałowaniem grubego gruzu z rozbiórki drogi)

KONSTRUKCJA JEZDNI DROGI GMINNEJ
płyty drogowe betonowe pełne podwójnie zbrojone 100x300 i 150x300 - grub. 15cm
podbudowa z mieszanki kruszywa związanego hydraulicznie cementem C3/4 - grub. 12cm

KONSTRUKCJA ZJAZDÓW
płyty drogowe betonowe pełne podwójnie zbrojone 100x300 i 150x300 - grub. 15cm
podsypka z mieszanki kruszywa związanego hydraulicznie cementem C3/4- grub. 4cm
podbudowa z mieszanki niezwiązanej kruszywa bet. z recyklingu 0/31,5 - grub. 20cm

• Przebudowę i zabezpieczenie istniejącej infrastruktury telekomunikacyjnej OPL oraz HAWE, PCSS
Szczegółowy zakres robót do wykonania został określony w:
1. Projekt techniczny (BRANŻA DROGOWA) – załącznik nr 1 do SWZ,
2. Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych zwanej dalej STWiOR – załącznik nr 2 do SWZ.
3. Przedmiar robot (pomocniczo - BRANŻA DROGOWA) – załącznik nr 3 do SWZ
4. Projekt techniczny (BRANŻA TELETECHNICZNA) – załącznik nr 4 do SWZ,
5. Przedmiar robot (pomocniczo – BRANŻA TELETECHNICZNA) – załącznik nr 5 do SWZ
6. Projekt Zagospodarowania Terenu dla realizowanego odcinka – załącznik nr 6 do SWZ

UWAGA:
Przebudowę drogi należy wykonać tylko na odcinku 250 m zgodnie z załączonym Projektem Zagospodarowania Terenu. Przedmiary robót załączone jako materiał pomocniczy do oszacowania wartości zamówienia opracowany został dla całej długości drogi, podczas wykorzystywania go jako materiału do obliczenia ceny zadania należy proporcjonalnie dopasować wartości do realizowanego odcinka robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 748000,02 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1478382,39 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 748000,02 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Drogbruk Katarzyna Cichowska,

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5792041200

7.3.3) Ulica: ul. Obrońców Westerplatte 9/43

7.3.4) Miejscowość: Nowy Dwór Gdański

7.3.5) Kod pocztowy: 82-100

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

RMC - roboty ziemne

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 748000,02 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-08-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane