Budowa interferometru radiowego – rozszerzenie działalności edukacyjnej Planetarium Śląskiego Parku Nauki – etap II

Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. M. Kopernika

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00431416
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00431416/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-09-19 08:17
Lokalizacja
Chorzów, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-634f0a32-ff3c-49c5-95f3-8a1f5da8d98b
Identyfikator
6271669764
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania glebyBetonowanieZbrojenieBetonowanie bez zbrojeniaBetonowanie konstrukcjiKładzenie nawierzchniRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeTynkowanieNakładanie powierzchni kryjącychPokrywanie podłóg i ścianRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychInstalacje zasilania elektrycznegoInstalacje niskiego napięciaInstalowanie stacji rozdzielczychElektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczychRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliUkładanie kabliInstalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowychInstalowanie central telefonicznychInstalowanie linii telefonicznychInstalowanie infrastruktury okablowaniaRoboty sanitarneRoboty przy wznoszeniu rusztowańDemontaż rusztowańRoboty instalacyjne w budynkachRoboty izolacyjneIzolacja cieplnaRoboty instalacyjne hydrauliczneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00431416 z dnia 2025-09-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa interferometru radiowego – rozszerzenie działalności edukacyjnej Planetarium Śląskiego Parku Nauki – etap II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. M. Kopernika

1.3.) Oddział zamawiającego: Planetarium Śląskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000195854

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Planetarium 4

1.5.2.) Miejscowość: Chorzów

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-500

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32 7450055

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@planetarium.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.planetarium.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-634f0a32-ff3c-49c5-95f3-8a1f5da8d98b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa interferometru radiowego – rozszerzenie działalności edukacyjnej Planetarium Śląskiego Parku Nauki – etap II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-634f0a32-ff3c-49c5-95f3-8a1f5da8d98b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00431416

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00086454/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa Interferometru Radiowego dla obserwatorium astronomicznego Planetarium - Śląskiego Parku Nauki w Chorzowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00372054

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PLS-DJ.253.9.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Budowa interferometru radiowego dla obserwatorium astronomicznego Planetarium – Śląskiego Parku Nauki w Chorzowie wraz z zapleczem technicznym. Budowa interferometru radiowego stanowi rozszerzenie możliwości istniejącego urządzenia umieszczonego na terenie Planetarium Śląskiego Parku Nauki. Oba urządzenia będą działać wspólnie, co zapewni skokowe rozszerzenie możliwości obserwacji oraz wpłynie na skuteczność upowszechniania wiedzy astronomicznej i fizycznej. Obserwacje w paśmie radiowym są możliwe nawet przy pełnym zachmurzeniu, a odległość ok. 1 km pomiędzy czaszami urządzeń zwiększa wielokrotnie rozdzielczość obserwacji.
Przedmiot zamówienia podzielony został na następujące zadania:
Zadanie 1. - budowa obiektu infrastruktury technicznej zgodnie z projektem stanowiącym załącznik nr 1 do OPZ
Zadanie 2. – Przygotowanie infrastruktury niezbędnej do realizacji dalszych etapów inwestycji.
Dostawa i posadowienie oraz instalacja i uruchomienie radioteleskopu będzie przedmiotem odrębnego postępowania.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45262300-4 - Betonowanie

45262310-7 - Zbrojenie

45262350-9 - Betonowanie bez zbrojenia

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45432112-2 - Kładzenie nawierzchni

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45410000-4 - Tynkowanie

45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45314310-7 - Układanie kabli

45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych

45314100-2 - Instalowanie central telefonicznych

45314200-3 - Instalowanie linii telefonicznych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45232460-4 - Roboty sanitarne

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45262110-5 - Demontaż rusztowań

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania:
W postępowaniu w wymaganym terminie wpłynęła tylko jedna oferta.
W trakcie badania oferty Zamawiający podjął decyzję o jej odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5) ustawy Pzp jako oferty, której treść jest niezgodna z warunkami zamówienia.
Ponieważ w postępowaniu na budowę interferometru radiowego – rozszerzenie działalności edukacyjnej Planetarium Śląskiego Parku Nauki – etap II wpłynęła tylko jedna oferta, Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt. 2) ustawy Pzp.
Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt. 2) ustawy Pzp:
Zamawiający unieważnia postępowania o udzielenia zamówienia, jeżeli:
2) wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2025-09-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane