Dostawia/zakup samochodu ciężarowego do 3,5 tony typu Furgon przystosowanego do przewozu osób oraz transportu sprzętu na potrzeby realizacji ustawowych zadań zw. z ochroną ludności i obroną cywilną.

POWIAT CHOJNICKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00432295
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00432295/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-09-19 11:31
Lokalizacja
Chojnice, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cfa06c56-3d2d-44f9-9b4f-82cc35181acc
Identyfikator
5551917808
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pojazdy z napędem na 4 koła

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00432295 z dnia 2025-09-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawia/zakup samochodu ciężarowego do 3,5 tony typu Furgon przystosowanego do przewozu osób oraz transportu sprzętu na potrzeby realizacji ustawowych zadań zw. z ochroną ludności i obroną cywilną.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT CHOJNICKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351239

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: UL. 31 STYCZNIA 56

1.5.2.) Miejscowość: Chojnice

1.5.3.) Kod pocztowy: 89-600

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki

1.5.7.) Numer telefonu: 523966584

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiat.chojnice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.chojnice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/sp_chojnice/aukcje

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawia/zakup samochodu ciężarowego do 3,5 tony typu Furgon przystosowanego do przewozu osób oraz transportu sprzętu na potrzeby realizacji ustawowych zadań zw. z ochroną ludności i obroną cywilną.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cfa06c56-3d2d-44f9-9b4f-82cc35181acc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00432295

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00044454/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.9 Dostawia/zakup samochodu ciężarowego do 3,5 tony typu Furgon przystosowanego do przewozu osób oraz transportu sprzętu na potrzeby realizacji ustawowych zadań zw. z ochroną ludności i obroną cywilną.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00416280

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.33.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 300813,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

5.1. Przedmiotem zamówienia jest : Dostawia/zakup samochodu ciężarowego do 3,5 tony typu Furgon przystosowanego do przewozu osób oraz transportu sprzętu na potrzeby realizacji ustawowych zadań związanych z ochroną ludności i obroną cywilną.
Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawarty jest w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 3 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) oraz w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 5 do SWZ.
Zamawiający wymaga, aby dostarczony pojazd był objęty gwarancją jakości przez okres minimum:
▪ gwarancja mechaniczna na zespoły i podzespoły pojazdu - min. 24 miesiące (okres udzielonej gwarancji mechanicznej na zespoły i podzespoły pojazdu /GZiPZ stanowi kryterium oceny ofert - ostateczny okres wpisany do umowy będzie zgodny z wybraną ofertą);
▪ gwarancja na lakier - min. 24 miesiące;
▪ gwarancja na perforację nadwozia - min. 120 miesięcy;
▪ gwarancja assistance - min. 24 miesiące.
- liczone od dnia podpisania Protokołu odbioru ostatecznego przez Strony bez uwag i zastrzeżeń.
Wymagane jest by Wykonawca w okresie gwarancji zapewnił autoryzowany serwis gwarancyjny samochodu na terenie Polski – serwis musi być dostępny w terminie do 2 dni roboczych od dnia zgłoszenia zapotrzebowania przez Zamawiającego.
5.2 W przypadkach, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, co prowadziłoby do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób i jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne”. W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a wskazane powyżej odniesienia należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne”. Pod pojęciem rozwiązań równoważnych Zamawiający rozumie taki sprzęt, który posiada parametry techniczne i funkcjonalne spełniające co najmniej warunki określone w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany udowodnić w ofercie, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34113000-2 - Pojazdy z napędem na 4 koła

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie
art. 255 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz.U. 2024 poz. 1320 ze zm.).

Uzasadnienie:
Art. 255 ust. 1 w/w ustawy stanowi, że Zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia, jeżeli:
1) nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty;

W niniejszym postępowaniu nie złożono żadnej oferty. W związku z powyższym postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
2025-09-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy