Wykonanie instalacji etażowego gazowego C.O. w 11 lokalach stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała zarządzanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, w podziale na 2 części

Miasto Bielsko-Biała - Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00433751
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00433751/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-09-22 08:22
Lokalizacja
Bielsko-Biała, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8b798881-c775-4554-8ea9-364127d49363
Identyfikator
070019077
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty instalacyjne gazoweInstalowanie kotłówInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Wykonawcy

1 przyznane

Zakład Budowlany Bogdan PuchałkaBielsko-Biała, PL · lot 1
154 980 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00433751 z dnia 2025-09-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie instalacji etażowego gazowego C.O. w 11 lokalach stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała zarządzanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, w podziale na 2 części

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bielsko-Biała - Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 070019077

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lipnicka 26

1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@zgm.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgm.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8b798881-c775-4554-8ea9-364127d49363

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie instalacji etażowego gazowego C.O. w 11 lokalach stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała zarządzanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, w podziale na 2 części

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8b798881-c775-4554-8ea9-364127d49363

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00433751

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00381052

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZGM_25_044_DS

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie lub modernizacja instalacji etażowego gazowego centralnego ogrzewania wraz z dobudową nowych lub dostosowaniem istniejących przewodów kominowych w 6 lokalach mieszkalnych, stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała zarządzanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, zgodnie z dokumentacją projektowo-techniczną, opiniami kominiarskimi, stanowiącymi załączniki do SWZ .
2. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany w lokalach pod adresem:
a) ul. NMP Królowej Polski 1/5,
b) ul. Norberta Barlickiego 2/4,
c) ul. Juliusza Słowackiego 6/1a,
d) ul. 1 Maja 16/4,
e) ul. Żwirki i Wigury 1a/3a,
f) ul. Żwirki i Wigury 1a/3
3. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia został określony w:
1) Opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik nr 2.1a do Specyfikacji,
2) Dokumentacji projektowo-technicznej, na którą składają się:
a) przedmiary, stanowiące załącznik nr 2.1b do Specyfikacji.
b) Opinie kominiarskie, stanowiące załącznik nr 2.1c do Specyfikacji,
c) Rzuty lokali, stanowiące załącznik nr 2.1d do Specyfikacji
4. Przedmiot zamówienia powinien być wykonany w terminie do 60 dni od dnia zawarcia umowy w odniesieniu do każdej z części zamówienia, z zastrzeżeniem postanowień § 2 umów wg wzoru stanowiącego załącznik do Specyfikacji.
5. Roboty w poszczególnych lokalach należy wykonać w terminach uzgodnionych z najemcami tych lokali.
6. Wykonawca zobowiązany jest sporządzić harmonogram robót ustalony z najemcami poszczególnych lokali i przekazać go Zamawiającemu do 5 dni roboczych od dnia podpisania umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45331110-0 - Instalowanie kotłów

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

4.5.5.) Wartość części: 190182,62 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie lub modernizacja instalacji etażowego gazowego centralnego ogrzewania wraz z dobudową nowych lub dostosowaniem istniejących przewodów kominowych w 5 lokalach mieszkalnych, stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała zarządzanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, zgodnie z dokumentacją projektowo-techniczną, opiniami kominiarskimi, stanowiącymi załączniki do SWZ .
2. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany w lokalach pod adresem:
a) ul. Komorowicka 26/1,
b) ul. Michaiła Lermontowa 11/4,
c) ul. Nad Potokiem 117/2,
d) ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 10/5
e) ul. Wyzwolenia 41/2,
3. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia został określony:
1) Opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik nr 2.2a do Specyfikacji,
2) Dokumentacji technicznej, na którą składają się:
a) przedmiary, stanowiące załącznik nr 2.2b do Specyfikacji.
b) opinie kominiarskie, stanowiące załącznik nr 2.2c do Specyfikacji
c) Rzuty lokali, stanowiące załącznik nr 2.2d do Specyfikacji,
d) Dokumentacja projektowa “Wykonania wewnętrznej instalacji gazowej” dla lokalu nr 4 przy ul. Michaiła Lermontowa 11, stanowiąca załącznik nr 2.2e do Specyfikacji,
4. Przedmiot zamówienia powinien być wykonany w terminie do 60 dni od dnia zawarcia umowy , z zastrzeżeniem postanowień § 2 umów wg wzoru stanowiącego załącznik do Specyfikacji.
5. Roboty w poszczególnych lokalach należy wykonać w terminach uzgodnionych z najemcami tych lokali.
6. Wykonawca zobowiązany jest sporządzić harmonogram robót ustalony z najemcami poszczególnych lokali i przekazać go Zamawiającemu do 5 dni roboczych od dnia podpisania umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45331110-0 - Instalowanie kotłów

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

4.5.5.) Wartość części: 192302,96 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 154980 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 171000 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 154980 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Budowlany Bogdan Puchałka

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 241261254

7.3.3) Ulica: ul. Piwonii 5

7.3.4) Miejscowość: Bielsko-Biała

7.3.5) Kod pocztowy: 43-300

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 154980 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-09-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane