Wykonanie robót budowl.-instal. obejmujące wymianę wind, wyk. łazienki oraz częściową przebudowę i remont pochylni w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach

Wojewódzki Szpital Zespolony

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00436020
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00436020/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-09-23 08:25
Lokalizacja
Kielce, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-994a4f7c-98c0-4ef8-9356-5b9b4ecd73b6
Identyfikator
9591291292
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie windWindyUsługi w zakresie napraw i konserwacji dźwigówRoboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty remontowe i renowacyjneRoboty w zakresie instalacji elektrycznychTynkowanieRoboty malarskie

Wykonawcy

4 przyznane

ROBERT JANUSBilcza, PL
ROBERT JANUSBilcza, PL

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00436020 z dnia 2025-09-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowl.-instal. obejmujące wymianę wind, wyk. łazienki oraz częściową przebudowę i remont pochylni w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzki Szpital Zespolony

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000289785

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Grunwaldzka 45

1.5.2.) Miejscowość: Kielce

1.5.3.) Kod pocztowy: 25-736

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: marta.zebala@wszzkielce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.wszzkielce.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-994a4f7c-98c0-4ef8-9356-5b9b4ecd73b6

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowl.-instal. obejmujące wymianę wind, wyk. łazienki oraz częściową przebudowę i remont pochylni w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-994a4f7c-98c0-4ef8-9356-5b9b4ecd73b6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00436020

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00048179/21/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 „Wymiana windy wraz z utylizacją i niezbędnymi robotami budowlano-instalacyjnymi w WSZZ w Kielcach – PEFRON

1.1.12 „Wymiana windy wraz z utylizacją i niezbędnymi robotami budowlano-instalacyjnymi w WSZZ w Kielcach wraz z wykonaniem pochylni”– PEFRON

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00321842

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: EZ/111/2025/MZ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 928852,69 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Wymiana windy wraz z jej utylizacją i niezbędnymi robotami budowlano-instalacyjnymi w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach”.
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie wszelkich prac i robót budowlano-montażowych związanych z:
- wymianą dźwigu osobowo-towarowego (windy) zlokalizowanej pomiędzy budynkami B i C przy Klinice Neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, zgodnie z dokumentacją zadania, tj.: opis przedmiotu zamówienia, opis parametrów techniczno – funkcjonalnych dźwigu osobowo-towarowego, dokumentacja powykonawcza istniejącego dźwigu, , STWiOR, przedmiar robót stanowiącymi Załączniki nr 2.1.1a – 2.1.4, nr 2.5 do SWZ, w szczególności wykonanie prac w zakresie:
• opracowanie kompletnej dokumentacji technicznej (montażowo – rejestracyjnej) dla realizowanej wymiany dźwigu osobowo-towarowego wraz z jej uzgodnieniem i zatwierdzeniem w UDT wraz z wykonaniem niezbędnych ekspertyz technicznych szybu windowego pod kątem wytrzymałościowym,
• demontaż i utylizację istniejącego dźwigu osobowo-towarowego,
• wykonanie niezbędnych prac budowlano - adaptacyjnych szybu windowego oraz dostawy wraz z montażem i uruchomieniem fabrycznie nowego i kompletnego dźwigu osobowo-towarowego
• wykonanie niezbędnych badań i prób ruchowych oraz uczestnictwo w odbiorze dźwigów przez Urząd Dozoru Technicznego (wraz z opłaceniem kosztów badania i rejestracji dźwigów) oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie przez właściwy organ administracyjny zainstalowanego dźwigu osobowo-towarowego
• wykonania RESURSU dla urządzenia dźwigowego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 30 października 2018 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji, napraw i modernizacji urządzeń transportu bliskiego (Dz.U. 2018.2173). Wykonawca zobowiązuje się również do pilnowania terminów resursów i informowania Zamawiającego o upływie terminu dopuszczenia do użytkowania danej części/podzespołu urządzenia dźwigowego z 6-cio miesięcznym wyprzedzeniem,
• świadczenie usług serwisowych, czynności konserwacyjnych dźwigu osobowo-towarowego w zakresie i terminach przewidzianych przez producenta oraz świadczenie nieodpłatnych napraw i usług serwisowych w celu utrzymania urządzenia dźwigowego w ciągłej sprawności technicznej w okresie gwarancji/rękojmi wraz z prowadzeniem pogotowia awaryjnego (całodobowego).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45313100-5 - Instalowanie wind

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

42416100-6 - Windy

50531400-0 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji dźwigów

45000000-7 - Roboty budowlane

45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.5.) Wartość części: 352439,28 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Wykonanie łazienki dla osób z niepełnosprawnościami w Klinice Rehabilitacji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach”.
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie wszelkich prac i robót budowlano-montażowych związanych z:
- przebudową łazienki dla osób z niepełnosprawnościami w Klinice Rehabilitacji WSZZ w Kielcach przy ul. Kościuszki 3 zgodnie z dokumentacją zadania, tj.: dokumentacją projektową, zestawieniem parametrów technicznych dla wanny, rys. tech.wanny, STWiOR i przedmiarem robót stanowiącymi Załączniki nr 2.2.1 -2.2.9, nr 2.5 do SWZ, w szczególności wykonanie prac budowlanych w zakresie:
• wykonania niezbędnych instalacji sanitarnych,
• wykonania instalacji elektrycznych
• wykonania okładzin ściennych, posadzek oraz wyminę drzwi wraz z dostawą i montażem wyspecyfikowanej w przedmiarze robót armatury i wyposażenia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

4.5.5.) Wartość części: 81655,65 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Wymiana windy w Świętokrzyskim Centrum Neurologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach”.
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie wszelkich prac i robót budowlano-montażowych związanych z:
- wymianą dźwigu osobowo-towarowego (windy) przy Świętokrzyskim Centrum Neurologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, zgodnie z dokumentacją zadania, tj.: opis przedmiotu zamówienia, dokumentacja powykonawcza istniejącego dźwigu, opis parametrów techniczno – funkcjonalnych dźwigu osobowo-towarowego, STWiOR, przedmiar robót stanowiącymi Załączniki nr 2.3.1 a-2.3.4, nr 2.5 do SWZ, w szczególności wykonanie prac w zakresie:
• opracowanie kompletnej dokumentacji technicznej (montażowo – rejestracyjnej) dla realizowanej wymiany dźwigu osobowo-towarowego wraz z jej uzgodnieniem i zatwierdzeniem w UDT wraz z wykonaniem niezbędnych ekspertyz technicznych szybu windowego pod kątem wytrzymałościowym,
• demontaż i utylizację istniejącego dźwigu osobowo-towarowego,
• wykonanie niezbędnych prac budowlano - adaptacyjnych szybu windowego oraz dostawy wraz z montażem i uruchomieniem fabrycznie nowego i kompletnego dźwigu osobowo-towarowego
• wykonanie niezbędnych badań i prób ruchowych oraz uczestnictwo w odbiorze dźwigów przez Urząd Dozoru Technicznego (wraz z opłaceniem kosztów badania i rejestracji dźwigów) oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie przez właściwy organ administracyjny zainstalowanego dźwigu osobowo-towarowego,
• wykonania RESURSU dla urządzenia dźwigowego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 30 października 2018 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji, napraw i modernizacji urządzeń transportu bliskiego (Dz.U. 2018.2173). Wykonawca zobowiązuje się również do pilnowania terminów resursów i informowania Zamawiającego o upływie terminu dopuszczenia do użytkowania danej części/podzespołu urządzenia dźwigowego z 6-cio miesięcznym wyprzedzeniem,
• świadczenie usług serwisowych, czynności konserwacyjnych dźwigu osobowo-towarowego w zakresie i terminach przewidzianych przez producenta oraz świadczenie nieodpłatnych napraw i usług serwisowych w celu utrzymania urządzenia dźwigowego w ciągłej sprawności technicznej w okresie gwarancji/rękojmi wraz z prowadzeniem pogotowia awaryjnego (całodobowego).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45313100-5 - Instalowanie wind

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

42416100-6 - Windy

50531400-0 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji dźwigów

45000000-7 - Roboty budowlane

45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.5.) Wartość części: 406504,57 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Częściowa przebudowa i remont pochylni dla osób z niepełnosprawnościami w Świętokrzyskim Centrum Neurologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach”.
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie wszelkich prac i robót budowlano-montażowych związanych z:
- przebudową oraz remontem pochylni dla osób z niepełnosprawnościami w Świętokrzyskim Centrum Neurologii WSZZ w Kielcach przy ul Grunwaldzkiej 45 zgodnie z dokumentacją zadania, tj.: dokumentacją projektową, fot. istniejących pochylni, przedmiarem robót stanowiącym Załącznik nr 2.4.1-2.4.3 do SWZ, w szczególności wykonanie prac budowlanych w zakresie:
• demontaż istniejących balustrad i montaż nowych balustrad zgodnie z projektem,
• wyburzenie istniejącej pochylni i wykonanie nowej pochylni,
• wykonanie posadzek z gresu oraz pozostałych prac remontowo – budowlanych niezbędnych do realizacji zadania

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.5.) Wartość części: 88253,19 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 103308,94 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 103308,94 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 103308,94 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Remontowo-Budowlana Robert Janus

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9590926067

7.3.3) Ulica: Lipowa 3

7.3.4) Miejscowość: Bilcza

7.3.5) Kod pocztowy: 26-026

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 103308,94 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 40 dni

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 110700,77 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 110700,77 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 110700,77 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Remontowo-Budowlana Robert Janus

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9590926067

7.3.3) Ulica: Lipowa 3

7.3.4) Miejscowość: Bilcza

7.3.5) Kod pocztowy: 26-026

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 110700,77 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

2025-09-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane