Budowa polderu w Jaśkowicach i przebudowa sieci wodociągowej
Gmina Byczyna
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00476990
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00476990/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-29 12:28
- Lokalizacja
- Byczyna, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-807abe3b-dcc2-4cad-b72d-c5cbe56e7f82
- Identyfikator
- 7511750102
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00476990 z dnia 2024-08-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa polderu w Jaśkowicach i przebudowa sieci wodociągowej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Byczyna
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 53141299300000
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Byczyna
1.5.3.) Kod pocztowy: 46-220
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@byczyna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.byczyna.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/9552361.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa polderu w Jaśkowicach i przebudowa sieci wodociągowej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-807abe3b-dcc2-4cad-b72d-c5cbe56e7f82
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00476990
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00001735/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Budowa polderu w Jaśkowicach i przebudowa sieci wodociągowej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 poddziałanie: Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowaniem rolnictwa i leśnictwa typ operacji: Zarządzanie zasobami wodnymi.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00413746
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OŚ.271.20.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 811064,03 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem niniejszego postępowania obejmuje roboty budowalne w ramach zadania: „Budowa polderu w Jaśkowicach i przebudowa sieci wodociągowej”.
2. Przewidziane roboty budowlane obejmują w szczególności:
1) Budowa sieci wodociągowej, projekt budowlany obejmuje wykonanie:
a) Sieci wodociągowej z rur PVC - Ø 110 x 4,2 mm – L = 173,90 mb
b) Montaż uzbrojenia na sieci rozdzielczej:
- Włączenie do istniejącej sieci W1,
- Włączenie do istniejącej sieci W7,
- Węzeł wodociągowy W3,
- Hydranty nadziemny na zakończeniu W10,
2) Demontaż istniejącej sieci wodociągowej, projekt budowlany obejmuje wykonanie:
a) Rozbiórka istn. sieci wodociągowej - Ø 50, 110 mm – L = 81,80 mb,
b) Montaż uzbrojenia na zakończeniach:
- Włączenie do istniejącej sieci W1.
3) Budowa polderu, projekt budowlany obejmuje wykonanie:
a) Roboty przygotowawcze:
- uprzątnięcie terenu
- wycinkę drzew wraz z usunięciem korzeni,
- wycinkę i usunięcie krzaków
b) Roboty ziemne i montażowe:
- roboty ziemne polegające na wykonaniu skarp i dna projektowanego zbiornika zgodnie z PT
- wzmocnienie skarp projektowanego zbiornika tłuczniem kamiennym frakcji 16-32 mm grubości 10 cm
- odmulenie rowu odprowadzającego wody z projektowanego zbiornika na długości ok. 10,0 m
- likwidacja i zaślepienie dzikich odprowadzeń ścieków bytowych i deszczowych
- odmulenie i wyczyszczenie przepustów pod drogami – 17,0 m
- montaż prefabrykowanego betonowego wylotu Ø 1180 mm z prowadnicą do zastawki z deskami dębowymi
- wykonanie ogrodzenia z siatki powlekanej wysokości 1500 mm (255,40 mb) na słupkach stalowych Ø 25 mm na betonowych prefabrykowanych fundamentach,
- brama wjazdowa dwuskrzydłowa szerokości 6,00 m z profilu zamkniętego 60 x 60 x 4 mm z wypełnieniem z paneli z drutu zgrzewanego (1 kpl)
- montaż słupków do bramy z profilu zamkniętego 80 x 80 x 4 mm malowanych na fundamentach betonowych o wym. 50 x 50 x 100 cm (2 szt.)
c) Roboty wokół polderu:
- uporządkować terenu wokół projektowanego zbiornika
- wykorytowanie części działki 127/1 zgodnie z PT
- wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego 0/31,5 mm grub. 20 cm zagęszczona mechanicznie
- skropienie podbudowy emulsją asfaltową
- wykonanie warstwy wiążącej z mieszanki mineralno-asfaltowej AC16W50/70 grub. 4 cm (100 kg/m2)
- skropienie warstwy wiążącej emulsją asfaltową
- wykonanie warstwy ścieralnej z AC11S50/70 grub. 4 cm.
4) Roboty tymczasowe i towarzyszące
Do robót towarzyszących inwestycji należy:
- wytyczenie trasy sieci oraz inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza,
- wytyczenie sieci wodociągowej do likwidacji
- wytyczenie granic zewnętrznych oraz dna projektowanego polderu,
- urządzenie placu budowy.
3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera:
a) Dokumentacja projektowa - Załącznik nr 7 do SWZ.
b) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych - Załącznik nr 8 do SWZ.
c) Przedmiar robót - Załącznik nr 9 do SWZ – ma charakter tylko i wyłącznie poglądowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45247270-3 - Budowa zbiorników
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
45232424-0 - Roboty budowlane w zakresie wylotów kanałów ściekowych
45232454-9 - Roboty budowlane w zakresie zbiorników wód deszczowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Do postępowania wpłynęła jedna oferta z ceną brutto: 898 000,00 zł.Zamawiający poinformował, iż na realizację zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 800 000,00 zł.
Oferta z najniższą ceną, spośród ofert niepodlegających odrzuceniu, przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Jednocześnie Zamawiający informuje, iż nie posiada środków by zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
| 2024-08-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |