Ratujemy nasze dziedzictwo: Renowacja zabytkowego obwarowania miasta na odcinku C w Byczynie wraz z fragmentami fosy miejskiej i ratuszem
Gmina Byczyna
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00477076
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00477076/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-29 12:49
- Lokalizacja
- Byczyna, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6bafe6f8-2d3b-4da6-a5a0-bfd58ee49b2a
- Identyfikator
- 7511750102
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00477076 z dnia 2024-08-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Ratujemy nasze dziedzictwo:
Renowacja zabytkowego obwarowania miasta na odcinku C w Byczynie wraz z fragmentami fosy miejskiej i ratuszem
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Byczyna
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 53141299300000
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Byczyna
1.5.3.) Kod pocztowy: 46-220
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@byczyna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.byczyna.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/9519361.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Ratujemy nasze dziedzictwo:Renowacja zabytkowego obwarowania miasta na odcinku C w Byczynie wraz z fragmentami fosy miejskiej i ratuszem
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6bafe6f8-2d3b-4da6-a5a0-bfd58ee49b2a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00477076
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00001735/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Ratujemy nasze dziedzictwo: Renowacja zabytkowego obwarowania miasta na odcinku C w Byczynie wraz z fragmentami fosy miejskiej i ratuszem
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00406612
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OŚ.271.19.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 6910569,11 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest realizacja zadania polegająca na wykonaniu kompletnej dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robot budowlanych i uzyskania niezbędnych decyzji, opinii i pozwoleń, w tym pozwolenie Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub nieoprotestowanego zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych oraz realizacji robot budowlanych dla zadania pn.: Ratujemy nasze dziedzictwo: Renowacja zabytkowego obwarowania miasta na odcinku C w Byczynie wraz z fragmentami fosy miejskiej i ratuszem – w formule „zaprojektuj wybuduj”, przy czym Zamawiający podzielił zamówienie na części:Część I - Renowacja zabytkowego obwarowania miasta na odcinku C w Byczynie wraz
z fragmentami fosy miejskiej
Część II - Renowacja budynku ratusza w zakresie pokrycia dachowego i elewacji obiektu oraz adaptacji części nieużytkowej poddasza/rozbudowy prowadzonej w ratuszu Izby tradycji wraz z jej zagospodarowaniem i wyposażeniem.
3. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest:
a) Opracować koncepcję techniczną na podstawie Programu Funkcjonalno – Użytkowego (zw. dalej PFU),
b) Sporządzić Dokumentację projektową wg zasad wskazanych w pkt 5,
c) Sporządzić Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót (zw. dalej STWiOR),
d) Wykonać prace budowlano-montażowe w zakresie określonym w PFU i wykonanej na jego podstawie Dokumentacji projektowej,
e) Pełnić nadzór autorski.
Opracowana Dokumentacja projektowa musi odpowiadać zakresowi i wymaganiom wskazanym
w pkt 5.
4. Przed przystąpieniem do sporządzenia Dokumentacji projektowej, w terminie do 2 m-cy od dnia podpisania umowy Wykonawca opracuje i przedstawi Zamawiającemu do akceptacji koncepcję techniczną. Koncepcja musi zawierać:
- rysunki architektoniczne i konstrukcyjne prezentujące koncepcję, tzn. niezbędne rzuty,
przekroje, część opisową zawierającą opis rozwiązań architektonicznych i konstrukcyjnych,
- rysunki instalacyjne w poszczególnych branżach, tj. branży instalacji sanitarnych, branży
instalacji elektrycznych,
Koncepcja techniczna wykonana na podstawie PFU stanowi m.in. koncepcję rozwiązań projektowych. Koncepcja wymaga pod rygorem nieważności pisemnego zatwierdzenia przez Zamawiającego, które to zatwierdzenie Wykonawca jest zobowiązany uzyskać przed przystąpieniem do prac nad projektem budowlanym. Wykonawca sporządza koncepcję techniczną w wersji papierowej w 3 egzemplarzach.
5. Opracowana Dokumentacja projektowa będzie zawierała co najmniej:
a) Projekt architektoniczno – budowlany oraz projekt zagospodarowania działki – opracowane zgodnie z PFU, z wymaganiami obowiązującej w Polsce ustawy Prawo budowlane z 7 lipca 1994 r. (Dz. U. z 2024 poz.725 ze zm.) wraz z uzyskaniem pozwolenia Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków a następnie przygotowaniem wniosku o uzyskanie pozwolenia na budowę/zgłoszenia robót budowlanych (tam gdzie dotyczy) oraz uzyskaniem wszystkich niezbędnych zgód, uzgodnień, wytycznych, opinii – 5 egzemplarzy.
Prace projektowe prowadzone będą przy ścisłej, bieżącej współpracy Wykonawcy z Zamawiającym. W tym celu, nie rzadziej niż raz w miesiącu, prowadzone będą narady koordynacyjne.
b) Projekt techniczny (wykonawczy) dla celów realizacji inwestycji. Projekty wykonawcze stanowić będą uszczegółowienie dla potrzeb wykonawstwa projektu architektoniczno - budowlanego. Dokumentacja powinna być opracowana z uwzględnieniem warunków zatwierdzenia Projektu architektoniczno - budowlanego oraz warunków zawartych w uzyskanych opiniach i uzgodnieniach, jak również wytycznych Zamawiającego. Dokumentacja będzie przygotowana z podziałem co najmniej na branże określone w PFU oraz inne projekty, które podczas ustaleń z Zamawiającym uznane zostaną za niezbędne do prawidłowego wykonania zadania – 5 egzemplarzy.
c) Program Prac Konserwatorskich – 3 egzemplarze,
d) Program badań archeologicznych - 3 egzemplarze
e) Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych (dla każdego zakresu)
– 3 egzemplarze.
f) Przedmiary robót – 3 egzemplarze.
g) Kosztorysy inwestorskie – 3 egzemplarze.
h) Inne dokumenty wykazane w PFU – 3 egzemplarze.
oraz dokumenty po realizacji zadania obejmujące:
i) dokumentację powykonawczą z naniesionymi w sposób czytelny wszelkimi zmianami wprowadzonymi w trakcie budowy – 3 egzemplarze
j) geodezyjny operat powykonawczy – 3 egzemplarze
k) protokoły sprawdzeń i badań – 3 egzemplarze
l) kosztorysy powykonawcze zadania – 3 egzemplarze
m) zgłoszenie zakończenia robót przez Zamawiającego – 3 egzemplarze
n) teczka z oryginałami wszelkich uzyskanych uzgodnień – 1 egzemplarz.
9. Roboty budowlano – montażowe i prace konserwatorskie w cz. I mają na celu zachowanie
i eksponowanie jak największej oryginalnej substancji zabytkowej. Ochronie podlegają oryginalne mury, jak również późniejsze uzupełnienia do ok. 2 poł. XX w. i obejmują przede wszystkim:
1) Dezynfekcję powierzchni,
2) Oczyszczenie lica muru, usunięcie roślinności,
3) Ręczne usunięcie wszystkich wtórnych spoin w licu kamiennym i licu ceglanym strefy A,
4) Ręczne odkucie tynków wapienno – trasowych ze strefy rozległych ubytków lica,
5) Usunięcie cegieł uszkodzonych i/lub niewłaściwie dobranych,
6) Rozbiórkę odspojonych fragmentów licówki kamiennej i ceglanej,
7) Wzmocnienie oryginalnych, osłabionych kształtek ceramicznych, elementów kamiennych i oryginalnych spoin hydrofilnym preparatem krzemoorganicznym,
8) Wykonanie prac naprawczych korony muru i samego muru,
9) Miejscowe odsolenie powierzchni,
10) Rekonstrukcję ubytków lica, uzupełnienie ubytków spoin,
11) Scalenie kolorystyczne uzupełnień elewacji,
Inwestycja przewiduje odbudowę (odtworzenie) murów fosy miejskiej zgodnie z ich
istniejącym przebiegiem, w szczególności przewiduje się:
1) odbudowę zniszczonego ciągu spacerowego z zachowaniem charakteru zabytkowego obiektu, jakim są mury obronne. Należy także wykonać schody wraz z pochylniami z nawierzchnią składającą się z elementów kamiennych lub/i z kostki granitowej ograniczoną krawężnikami kamiennymi.
2) nowe obarierowanie fosy stalową balustradą z pochwytem drewnianym, siedziska.
3) Istniejącą zieleń należy uzupełnić i poddać rekultywacji. Dodatkowo należy przeprowadzić
wycinkę drzew, które zagrażają stateczności konstrukcji murów oporowych fosy.
4) Istniejący przepust łączący dwa odcinki fosy powinien zostać rozebrany wraz z rozbiórką części balustrady ceglanej istniejącej. Nowy przepust wykonać z żelbetowych prefabrykatów, a jego osłonę od strony fosy wykonać z cegły, w formie zgodnej z obecną. Balustrada ceglana nad przepustem powinna zostać podobnie odtworzona. Od strony wschodniej przy przepuście wykonać zamknięcie szandrowe.
5) Istniejący rynsztok kamienny należy odtworzyć z kształtek kamiennych.
oraz objęte prawem opcji:
6) zaprojektowanie i wykonanie 3 nowych fontann w szerokich nieckach fosy (jedna w zachodniej części, dwie we wschodniej). Na pomieszczenie techniczne należy wykorzystać istniejące miejsce pomp, znajdujące się przy fosie.
Przewiduje się roboty instalacyjne – elektryczne, obejmujące przede wszystkim:
1) wykonanie nowego zasilania instalacji elektrycznej na warunkach dostawcy energii,
2) wykonanie systemu monitoringu miejskiego,
3) wykonanie systemu dostępu do sieci internetowej Wi-Fi - zaprojektować i wykonać w sposób umożliwiający komunikację z nadajnikami/odbiornikami sieci internetowej umieszczonej na kościele ewangelickim w Byczynie (Pl. Wolności 1),
4) wykonanie sieci elektrycznej zasilającej i oświetlającej odcinek C murów miejskich wraz z zachowanymi fragmentami fosy miejskiej. Iluminacja muru ma obejmować cały odcinek C muru miejskiego po stronie zewnętrznej, część ekspozycji muru miejskiego po stronie wewnętrznej w zakresie działki nr 414 a.m. 7.
5) wykonanie rozdzielnicy/punktu zasilania imprez rekreacyjnych organizowanych przez Zamawiającego w pobliżu fosy,
6) wykonaniu oświetlenia - podświetlenia koryta fosy, schodów i stopni, grup siedzisk oraz ciągów pieszych wzdłuż fosy. Zamówieniem nie jest objęta wymiana opraw ulicznych stojących, parkowych,
7) doprowadzenie instalacji do infokiosku,
8) instalacje uziemiające i odgromowe,
oraz objęte prawem opcji:
9) zasilanie fontann.
12. W ramach zadania przewidziany jest również zakup i montaż tablic informacyjnych - 1 szt.
13. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera:
1) Dla części I:
a) Program Funkcjonalno - Użytkowy - Załącznik nr 7 do SWZ,
b) Mapa do celów projektowych – Załącznik nr 8 do SWZ,
c) Miejscowy Plan Zagospodarowania Terenu – załącznik nr 9 do SWZ,
d) Dokumentacja projektowa z 2017 r. – załącznik nr 10 do SWZ,
e) Badania podłoża gruntu – załącznik nr 11 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45454100-5 - Odnawianie
4.5.5.) Wartość części: 4227642,28 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest realizacja zadania polegająca na wykonaniu kompletnej dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robot budowlanych i uzyskania niezbędnych decyzji, opinii i pozwoleń, w tym pozwolenie Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub nieoprotestowanego zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych oraz realizacji robot budowlanych dla zadania pn.: Ratujemy nasze dziedzictwo: Renowacja zabytkowego obwarowania miasta na odcinku C w Byczynie wraz z fragmentami fosy miejskiej i ratuszem – w formule „zaprojektuj wybuduj”, przy czym Zamawiający podzielił zamówienie na części:Część I - Renowacja zabytkowego obwarowania miasta na odcinku C w Byczynie wraz
z fragmentami fosy miejskiej
Część II - Renowacja budynku ratusza w zakresie pokrycia dachowego i elewacji obiektu oraz adaptacji części nieużytkowej poddasza/rozbudowy prowadzonej w ratuszu Izby tradycji wraz z jej zagospodarowaniem i wyposażeniem.
3. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest:
a) Opracować koncepcję techniczną na podstawie Programu Funkcjonalno – Użytkowego (zw. dalej PFU),
b) Sporządzić Dokumentację projektową wg zasad wskazanych w pkt 5,
c) Sporządzić Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót (zw. dalej STWiOR),
d) Wykonać prace budowlano-montażowe w zakresie określonym w PFU i wykonanej na jego podstawie Dokumentacji projektowej,
e) Pełnić nadzór autorski.
Opracowana Dokumentacja projektowa musi odpowiadać zakresowi i wymaganiom wskazanym
w pkt 5.
4. Przed przystąpieniem do sporządzenia Dokumentacji projektowej, w terminie do 2 m-cy od dnia podpisania umowy Wykonawca opracuje i przedstawi Zamawiającemu do akceptacji koncepcję techniczną. Koncepcja musi zawierać:
- rysunki architektoniczne i konstrukcyjne prezentujące koncepcję, tzn. niezbędne rzuty,
przekroje, część opisową zawierającą opis rozwiązań architektonicznych i konstrukcyjnych,
- rysunki instalacyjne w poszczególnych branżach, tj. branży instalacji sanitarnych, branży
instalacji elektrycznych,
Koncepcja techniczna wykonana na podstawie PFU stanowi m.in. koncepcję rozwiązań projektowych. Koncepcja wymaga pod rygorem nieważności pisemnego zatwierdzenia przez Zamawiającego, które to zatwierdzenie Wykonawca jest zobowiązany uzyskać przed przystąpieniem do prac nad projektem budowlanym. Wykonawca sporządza koncepcję techniczną w wersji papierowej w 3 egzemplarzach.
5. Opracowana Dokumentacja projektowa będzie zawierała co najmniej:
a) Projekt architektoniczno – budowlany oraz projekt zagospodarowania działki – opracowane zgodnie z PFU, z wymaganiami obowiązującej w Polsce ustawy Prawo budowlane z 7 lipca 1994 r. (Dz. U. z 2024 poz.725 ze zm.) wraz z uzyskaniem pozwolenia Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków a następnie przygotowaniem wniosku o uzyskanie pozwolenia na budowę/zgłoszenia robót budowlanych (tam gdzie dotyczy) oraz uzyskaniem wszystkich niezbędnych zgód, uzgodnień, wytycznych, opinii – 5 egzemplarzy.
Prace projektowe prowadzone będą przy ścisłej, bieżącej współpracy Wykonawcy z Zamawiającym. W tym celu, nie rzadziej niż raz w miesiącu, prowadzone będą narady koordynacyjne.
b) Projekt techniczny (wykonawczy) dla celów realizacji inwestycji. Projekty wykonawcze stanowić będą uszczegółowienie dla potrzeb wykonawstwa projektu architektoniczno - budowlanego. Dokumentacja powinna być opracowana z uwzględnieniem warunków zatwierdzenia Projektu architektoniczno - budowlanego oraz warunków zawartych w uzyskanych opiniach i uzgodnieniach, jak również wytycznych Zamawiającego. Dokumentacja będzie przygotowana z podziałem co najmniej na branże określone w PFU oraz inne projekty, które podczas ustaleń z Zamawiającym uznane zostaną za niezbędne do prawidłowego wykonania zadania – 5 egzemplarzy.
c) Program Prac Konserwatorskich – 3 egzemplarze,
e) Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych (dla każdego zakresu)
– 3 egzemplarze.
f) Przedmiary robót – 3 egzemplarze.
g) Kosztorysy inwestorskie – 3 egzemplarze.
h) Inne dokumenty wykazane w PFU – 3 egzemplarze.
oraz dokumenty po realizacji zadania obejmujące:
i) dokumentację powykonawczą z naniesionymi w sposób czytelny wszelkimi zmianami wprowadzonymi w trakcie budowy – 3 egzemplarze
j) geodezyjny operat powykonawczy – 3 egzemplarze
k) protokoły sprawdzeń i badań – 3 egzemplarze
l) kosztorysy powykonawcze zadania – 3 egzemplarze
m) zgłoszenie zakończenia robót przez Zamawiającego – 3 egzemplarze
n) teczka z oryginałami wszelkich uzyskanych uzgodnień – 1 egzemplarz.
10. Roboty budowlano – montażowe i prace konserwatorskie w cz. II obejmują przede wszystkim:
1) Prace naprawcze dachu, obróbek blacharskich i kominów,
2) prace naprawcze elewacji,
3) prace naprawcze schodów terenowych,
4) prace konserwatorskie portalu przy wejściu do restauracji „Hetmańska” (w przyziemiu północnej części ratusza),
5) prace konserwatorskie kartuszu herbowego nad wejściem do ratusza od strony wschodniej,
6) renowację tarcz zegarów wieży,
7) wyposażenie, aranżację wnętrz i zagospodarowanie wystawiennicze oraz wykonanie wystaw/ stołów multimedialnych w nowoutworzonej części Izby tradycji,
8) adaptację pomieszczeń nieużytkowych poddasza w części zachodniej na część izby tradycji poświęconej ekspozycji artefaktów wyników badań archeologicznych prowadzonych w Byczynie w latach 2009-2024.
oraz objęte prawem opcji
9) remont toalety oraz dojścia do niej na II piętrze Ratusza od strony północnej z przeznaczeniem dla turystów odwiedzających Izbę tradycji tak by zapewnić jej niezależność od użytkowania znajdujących się w sąsiedztwie biur Urzędu Miejskiego w Byczynie,
10) remont oraz adaptację pomieszczenia technicznego od północnej strony Ratusza na punkt obsługi turystycznej wraz z wyposażeniem,
11) wykonanie wiatrołapów od strony wschodniej i zachodniej wejścia do Ratusza,
12) renowację okien oraz drzwi zewnętrznych.
Przewiduje się roboty instalacyjne – elektryczne, obejmujące przede wszystkim:
1) iluminację obiektu w tym iluminację okolicznościową (świąteczną, podświetlenia w różnych barwach np. flagi polskiej)
2) instalację monitoringu- zewnętrzną i wewnętrzną,
3) rozbudowę istniejącej instalacji p.poż Izby tradycji o instalację przeznaczoną dla nowo adaptowanych pomieszczeń Izby,
4) instalację systemu liczenia i obsługi turystów oraz kontroli dostępu do Izby tradycji i identyfikacji osób wprowadzających turystów,
5) instalację sieci Wi-Fi obejmującą Rynek w Byczynie,
6) instalację LAN z Izby tradycji do serwerowni Urzędu Miejskiego,
7) system monitorowania parametrów środowiskowych na Izbie tradycji i w wieży Ratusza,
8) instalacje uziemiające i odgromowe,
oraz objęte prawem opcji
9) wykonanie klimatyzacji na II piętrze ratusza.
Wykonawca będzie wykonywał roboty budowlane i dostawy na terenie czynnych obiektów (Urzędu Miejskiego, apteki, banku, restauracji i biblioteki), w związku z tym zobowiązany jest przeprowadzać roboty i dostawy w sposób zapewniający nieprzerwane działanie ww obiektów, w sposób, który nie będzie zagrażał bezpieczeństwu mienia i osób przebywających na ich terenie. Wykonawca zobowiązuje się do współpracy ze Zamawiającym w kwestii zachowania ciszy i ograniczenia hałasu
w trakcie wykonywania robót, dostaw i dostosowania swoich działań do pracy obiektów. Wykonawca każdorazowo będzie ustalał z Zamawiającym – z wyprzedzeniem umożliwiającym przeprowadzenie uzgodnień z personelem – godziny ewentualnych przerw w dostawie mediów, pracy sprzętu mechanicznego i „głośnych robót”, które mogą przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu któregokolwiek z ww obiektów.
Na terenie Urzędu Miejskiego w Byczynie znajduje się również lokal wyborczy (sala nr 9 na parterze) w związku z tym Wykonawca zobowiązany jest wykonać prace w ramach Sali nr 9, przyległego korytarza oraz schodów terenowych na co najmniej 3 tygodnie przed ogłoszonym terminem wyborów lub rozpocząć prace w ramach wymienionych pomieszczeń po wyborach.
Wykonawca zobowiązany będzie na co najmniej 2 tygodnie przed dniem oraz na dzień wyborów:
1) do zabezpieczenia pozostałego terenu Ratusza (budynku i przylegających placów) w taki sposób, by zapewnić bezpieczeństwo korzystających z nich osób,
2) zorganizować wszystkie prace remontowe w sposób nie narażający osób przebywających na terenie ww pomieszczeń i na niebezpieczeństwa i uciążliwości wynikające z prowadzonych robót z jednoczesnym zastosowaniem szczególnych środków ostrożności m. in. takich jak wydzielenie i oznakowanie miejsc niebezpiecznych;
3) zapewnić swobodne i bezpieczne dojścia do ww pomieszczeń,
4) zabezpieczyć plac budowy w sposób uniemożliwiający rozprzestrzenianie i roznoszenie pyłów, kurzu i resztek materiałów budowlanych oraz posprząta teren wokół budowy.
12. W ramach zadania przewidziany jest również zakup i montaż tablic informacyjnych - 1 szt
13. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera:
2) Dla części II:
a) Program Funkcjonalno - Użytkowy - Załącznik nr 12 do SWZ
b) Mapa do celów projektowych – załącznik nr 13 do SWZ,
c) Miejscowy Plan Zagospodarowania Terenu – załącznik nr 14 do SWZ,
d) Dokumentacja projektowa z 2016 r. – Załącznik nr 15 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45454100-5 - Odnawianie
4.5.5.) Wartość części: 2682926,83 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:
Art. 255, pkt 3) PZP
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Oferta nr 2 została odrzucona w części I postępowania. W postępowaniu pozostały więc następujące oferty:
1. JDM INWESTYCJE sp. z o.o.
48-303 Nysa, ul. Unii Lubelskiej 1 1U 10 393 500,00
3. SKO-BUD2 SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
30-806 Kraków, ul. Chłopska 5 9 990 109,20
Zamawiający poinformował, iż na realizację zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę:
- dla cz. I - 5 200 000,00 zł.,
Równocześnie Zamawiający informuje, iż nie posiada środków budżetowych na zwiększenie wyżej wskazanych kwot do wysokości oferty z najniższą ceną. W związku z tym, zgodnie z art. 255 pkt 3) PZP Zamawiający zmuszony jest unieważnić postępowanie.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:
Art. 255, pkt 3) PZP
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
Dnia 1 sierpnia 2024 nastąpiło otwarcie ofert w przedmiotowym postępowaniu. Do postępowania wpłynęły następujące oferty:
2. Remerus Liessen sp. z o.o.
02-672 Warszawa, Domaniewska 37 lok. 2.43 5 498 000,00
3. SKO-BUD2 SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
30-806 Kraków, ul. Chłopska 5 10 010 128,68
Zamawiający poinformował, iż na realizację zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę:
- dla cz. II - 3 300 000,00 zł.
Równocześnie Zamawiający informuje, iż nie posiada środków budżetowych na zwiększenie wyżej wskazanych kwot do wysokości oferty z najniższą ceną. W związku z tym, zgodnie z art. 255 pkt 3) PZP Zamawiający zmuszony jest unieważnić postępowanie.
| 2024-08-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |