Dostawa pasteryzatora mleka kobiecego z systemem rejestracji temperatury przez cały cykl

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00439755
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00439755/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-09-24 13:39
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0006c153-7ba5-46b9-be25-b2e4d2884655
Identyfikator
8981816856
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Różne urządzenia i produkty medyczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00439755 z dnia 2025-09-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa pasteryzatora mleka kobiecego z systemem rejestracji temperatury przez cały cykl

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000289012

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Borowska 213

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 50-556

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: magdalena.jankowska@usk.wroc.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.usk.wroc.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://usk-wroc.logintrade.net

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa pasteryzatora mleka kobiecego z systemem rejestracji temperatury przez cały cykl

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0006c153-7ba5-46b9-be25-b2e4d2884655

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00439755

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00078485/15/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.47 Dostawa pasteryzatora mleka kobiecego z systemem rejestracji temperatury przez cały cykl

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00418484

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP.242.350.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa pasteryzatora mleka kobiecego z systemem rejestracji temperatury przez cały cykl

4.5.3.) Główny kod CPV: 33190000-8 - Różne urządzenia i produkty medyczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne: w postępowaniu DZP.242.350.2025 złożono jedną ofertę przez Wykonawcę : DANLAB Danuta Katryńska ul. Handlowa 6D, 15-399 Białystok. Złożona oferta nie zawierała Załącznika nr 2A do SWZ - formularza asortymentowo-cenowego.
Formularz cenowy nie może być uzupełniony w trybie art. 126 ust. 1 ustawy Pzp, gdyż przepis ten pozwala jedynie na uzupełnianie dokumentów składanych na potwierdzanie spełniania przez wykonawców warunków udziału w postępowaniu. Formularz cenowy zawierający zindywidualizowanie oferowanych usług stanowi merytoryczną treść złożonej przez wykonawcę oferty, a zatem nieuprawnione byłoby wzywanie wykonawcy do uzupełnienia dokumentów (wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z 5 stycznia 2015 r.; sygn. akt KIO 2662/14)
Zgodnie z orzecznictwem KIO formularz cenowy jest częścią oferty w sensie ścisłym i nie podlega uzupełnianiu. W formularzu cenowym wykonawca jest zobowiązany do określenia cen jednostkowych za realizację zamówienia. Formularz cenowy umożliwia zatem prawidłowe rozliczenie wykonanego zamówienia. Nie ma znaczenia jedynie formalnego.
Formularz cenowy jest najważniejszą merytoryczną częścią oferty. Zawiera on bowiem oferowaną cenę wraz z cenami jednostkowymi. Obowiązują więc w stosunku do niego wszystkie wymogi dotyczące oferty.
Oferta, która została złożona bez formularza cenowego podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
2025-09-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy