Zakup dostępu na czas nieograniczony do publikacji z 2025 roku wydawnictwa Springer Nature, znak sprawy: AEZ/S-094/2025

Warszawski Uniwersytet Medyczny

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00440378
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00440378/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-09-24 16:02
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e90e5feb-fbac-4cfc-b8bd-a8aa9b488c8c
Identyfikator
5250005828
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

CzasopismaUsługi prenumeraty

Wykonawcy

1 przyznane

Springer Nature Customer Service Center GmbHHeidelberg, DE · lot 0
41 402 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00440378 z dnia 2025-09-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zakup dostępu na czas nieograniczony do publikacji z 2025 roku wydawnictwa Springer Nature, znak sprawy: AEZ/S-094/2025

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Warszawski Uniwersytet Medyczny

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000288917

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żwirki i Wigury 61

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 02-091

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: aez@wum.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wum.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://wum.ezamawiajacy.pl/pn/wum/demand/withoutNotice/public/222965/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup dostępu na czas nieograniczony do publikacji z 2025 roku wydawnictwa Springer Nature, znak sprawy: AEZ/S-094/2025

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e90e5feb-fbac-4cfc-b8bd-a8aa9b488c8c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00440378

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00082306/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.12 Zakup dostępu do publikacji wydawnictwa Springer Nature

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00337260

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. b) ustawy:
dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn:
b) związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów;

Zamówienie może być zrealizowane wyłącznie przez jednego wykonawcę – firmę Springer Nature Customer Service GmbH.
Periodyki stanowią jedno z podstawowych i niezbędnych źródeł wiedzy dla pracowników naukowych w instytucjach, które prowadzą działalność naukową w zakresie dyscyplin biomedycznych. Zamawiający ustalił, że nie ma rozwiązań alternatywnych o takiej funkcjonalności, oraz o tak obszernej bazie dostępnych publikacji naukowych, które jednocześnie pozwalałaby na zachowanie dostępu do zgromadzonych materiałów.
Wyłącznie firma Springer Nature Customer Service GmbH jest upoważniona do zawierania umów przyznających instytutom akademickim w Polsce dostęp do Produktów.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: AEZ/S-094/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 41402,00 EUR

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest zakup dostępu do kolekcji wydawnictwa Springer Nature dla Biblioteki WUM w 2025 roku

4.5.3.) Główny kod CPV: 22212000-9 - Czasopisma

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

79980000-7 - Usługi prenumeraty

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 1

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 41402,00 EUR

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 41402,00 EUR

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 41402,00 EUR

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Springer Nature Customer Service Center GmbH

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: DE209719094

7.3.3) Ulica: Tiergartenstrasse 15-17

7.3.4) Miejscowość: Heidelberg

7.3.5) Kod pocztowy: 69121

7.3.7.) Kraj: Niemcy

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 41402,00 EUR

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-31
2025-09-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi