Modernizacja placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Racławicach

GMINA RACŁAWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00440447
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00440447/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-09-24 18:22
Lokalizacja
Racławice, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-be19dcbb-4881-444c-9351-590087d2ec82
Identyfikator
6591184436
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie kształtowania placów zabawPrzygotowanie terenu pod budowęWyposażenie parków i placów zabawRoboty w zakresie zagospodarowania terenu

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00440447 z dnia 2025-09-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Racławicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RACŁAWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010613

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 32-222

1.5.2.) Miejscowość: Racławice

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-222

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.7.) Numer telefonu: 413067230

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@raclawice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.raclawice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/raclawice

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Racławicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-be19dcbb-4881-444c-9351-590087d2ec82

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00440447

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00059213/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Modernizacja placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Racławicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00394835

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RO.271/042.25.12

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 188237,73 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane zadania pn. „ Modernizacja placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Racławicach” obejmujące:
-Demontaż starych urządzeń z placu zabaw,
-Demontaż starego ogrodzenia,
-Usuniecie fundamentów urządzeń,
-Usunięcie humusu,
-Wyprofilowanie terenu gruntowego– usuniecie nierówności,
-Wykonanie powierzchni bezpiecznych z mat gumowych,
-Zakup i montaż urządzeń wyposażenia placu zabaw,
-Zakup i montaż tablicy informacyjnej zawierającej regulamin określający zasady i warunki korzystania z placu zabaw,
- Montaż ławek w ilości 5 sztuk,
-Montaż koszy na śmieci w ilości 4 sztuki,
-Wykonanie ogrodzenia przeziernego o wysokości 1,0 m z paneli stalowych o prętach pionowych i furtki o szerokości 1,2 m,
- Prace wykończeniowe
Inwestycja zlokalizowana jest w Gminie Racławice, powiat miechowski w miejscowości Racławice na działce nr ewid. nr 634/1. Prace należy wykonać zgodnie z pozwoleniem nr ZN-5142.306.2025 z dnia 08.07.2025 Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków. Nadzór archeologiczny o którym mowa w pozwoleniu nr ZN-5142.306.2025 z dnia 08.07.2025 Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków- leży po stronie Wykonawcy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 9 do SWZ tj. opis przedmiotu zamówienia (OPZ) – dokumentacja zgłoszenia robót budowlanych, specyfikacji techniczna wykonania i odbioru robót, pozwolenie konserwatorskie , pomocniczo przedmiar robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę w wysokości 231 700,00zł brutto . W postepowaniu złożono 5 ofert- wszystkie zawierają dużo wyższe ceny. Są to kwoty do których zamawiający nie jest w stanie zwiększyć środków przeznaczonych na realizację zamówienia. Cena żadnej oferty nie mieści się w ustalonym limicie, a zamawiający tego limitu nie zmieni. Wobec powyższego zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy prawo zamówień publicznych: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
2025-09-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane